Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Partnerzy Grant Thornton i Pinsent Masons w otwartej bankowości

Partnerzy Grant Thornton i Pinsent Masons w otwartej bankowości

Grant Thornton nawiązał współpracę z kancelarią prawną Pinsent Masons, aby wspierać efektywne udostępnianie danych w branży usług finansowych. Posunięcie to ma na celu wspieranie firm w bezpiecznym, wydajnym i skutecznym udostępnianiu danych w ramach usług finansowych, aby umożliwić otwarte finansowanie.

W następstwie planu działania FCA 2019/2020, który wprowadził koncepcję budowania otwartych finansów, nastąpiło przesunięcie popytu ze strony rynku i regulatorów, aby zapewnić dodatkowe korzyści konsumentom poprzez większy wybór i dostęp do produktów i usług. Proponowana koncepcja dotyczy podmiotów udzielających kredytów hipotecznych, firm udzielających kredytów konsumenckich, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, a także generalnych firm ubezpieczeniowych i brokerów.

Open Finance rozważa, w jaki sposób klienci będą mogli kontrolować swoje dane i płynnie dokonywać płatności we wszystkich obszarach usług finansowych, tak aby można było tworzyć nowe i innowacyjne rozwiązania. Jest to rozszerzenie otwartego programu poza otwartą bankowość, do oszczędności, inwestycji, kredytów hipotecznych, kredytów, emerytur i ubezpieczeń, zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

Open Finance koncentruje się na poprawie sposobu, w jaki konsumenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zarządzają swoimi pieniędzmi, a także na poprawie sposobu, w jaki firmy w ekosystemie usług finansowych współdziałają ze sobą i z klientami. W tym kontekście ważne jest, aby firmy, które chcą zaangażować się w otwarte finansowanie, były w stanie zdobyć odpowiednie doświadczenie, które pomoże im zrealizować swój potencjał.

Wiodący doradca finansowy i doradca finansowy Grant Thornton UK i międzynarodowa firma prawnicza Pinsent Masons połączyły siły w tym celu. Dzięki wyjątkowej współpracy korporacyjnej firmy połączą szeroki zakres swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie danych, w tym doradztwo w zakresie wdrażania i platformy technologiczne, aby wspierać organizacje świadczące usługi finansowe w zakresie wyzwań związanych z danymi, które mają kluczowe znaczenie dla sukcesu w otwartych finansach. Obejmą one wskazówki dotyczące udostępniania i licencjonowania danych, etyki danych, platform danych, analizy danych, sztucznej inteligencji, tworzenia strategii dotyczących danych oraz tworzenia odpowiedniego do celu zarządzania danymi.

READ  W lodowcach znaleziono 28 nowych wirusów nieznanych nauce

Neresh Raja, Head of Data, RegTech & Digital Assurance Practice, Financial Services Group, powiedział: „Wspólnie będziemy wspierać firmy świadczące usługi finansowe w odkrywaniu możliwości i zagrożeń stwarzanych przez Open Finance. Naszą wspólną misją jest pomaganie naszym klientom i usługom finansowym ekosystem poprzez udzielanie porad ekspertów w zakresie udostępniania danych, etyki danych i reagowania na regulacje dotyczące danych w najbardziej efektywny, wydajny i bezpieczny sposób.”

Współpraca początkowo skupi się na organizacjach z całego sektora usług finansowych, ale w miarę rozwoju planuje rozszerzyć się na inne kluczowe sektory. Podczas gdy Rajah kieruje współpracą z Grantem Thorntonem, kieruje nim Andrew McMillan z Pinsent Masons.

Szef działu technologii i rynków cyfrowych w Pinsent Masons dodał: „Posiadamy uzupełniającą się wiedzę specjalistyczną w Pinsent Masons i Grant Thornton, która obejmuje wszystkie obszary doradztwa w zakresie danych, umożliwiając organizacjom uwolnienie wartości posiadanych danych. Współpracując, będziemy w stanie aby zapewnić klientom kompleksową usługę danych i chcemy zapewnić kluczowy zasób, aby sprostać wyzwaniom związanym z danymi”.