Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Para pisarzy, którzy będą gospodarzami wydania

Shemacom – W swojej kolorowej książce Sand and Earth Nhat Nichols zabiera czytelnika na piękny spacer.

To pożegnalny spacer, ilustrowany rysunkami Nicholsa przedstawiającymi ściółkę leśną, wierzchołki drzew i wodę pomiędzy nimi. Książka i zawarty w niej wiersz noszą ten sam tytuł: Partia miękkich rzeczy, oda do otaczających nas nieludzkich stworzeń.

Pod koniec książki Nichols napisał: „Ox Kelp powiedział mi, że / nigdy formalnie nie uczył tańca / pozwala, by morze prowadziło ją na zawsze”.

„Ruszamy się razem / Mówię, że to piękne / Nasze kończyny się splatają”.

Na wspólnym wydarzeniu promującym książkę Nichols i współautor Ward Cyril omówią swoją pracę w Finnriver Farm & Cidery, 124 Center Road, o 18:00 w środę.

Podczas gdy Nichols opisuje tę imprezę jako książkę z obrazkami dla dorosłych, Cyryl nazywa swoje pamiętnik „To Crack the World Open”, historią samopoznania.

Wydarzenie jest bezpłatne, a goście mogą zamówić jedzenie i napoje w restauracji Finnriver’s Cider Garden. Wymagany jest dowód szczepienia na miejscu.

„To Crack the World Open” został wydany w listopadzie ubiegłego roku; „Miękkie rzeczy” właśnie dostały się w ręce Nicholsa. Wydawcą jest jej przyjaciel Stefan Lorenzotti, urodzony w Ameryce artysta mieszkający w Polsce, a jej projektantem jest polski artysta Damien Nowak.

Nichols zaprzyjaźniła się z Lorenzotti, artystą komiksowym, za pośrednictwem Instagrama, a ona stała się taką fanką, że postanowiła, aby Lorenzotti i gazeta Wilkołak wyprodukowali jej książkę w Krakowie.

Powiedziała, że ​​wysłanie „miękkiego materiału” z Europy zajęło więcej czasu niż w przypadku drukarki z Ameryki Północnej, ale dla tego autora było warto.

Nichols powiedział, że przyjemność dotykowa z trzymania „miękkich rzeczy” jest ważna, więc nie ma e-booka. Kopie można zamówić przez www.nhattnichols.com I z Imprint Books w Port Townsend, tak jak „Świat” Cyryla jest dostępny w księgarni i na www.wardserrill.com.

READ  Polska legenda Jerzy Skolimowski powraca z nową wersją Madcapa Bryssona

Nichols ma 40 lat i jest wszechstronnym artystą, którego twórczość sięga od kreskówek po poezję i nie tylko. Dorastałem na Wyżynach Okanogan i sześć lat temu przeniosłem się na północny Półwysep Olimpijski; Obecnie jest przewodniczącą Komitetu Sztuki Port Townsend.

W trakcie pisania Soft Things przeprowadziła się z Port Townsend do posiadłości w Gibbs Lake w Chimacum, więc ilustracje inspirowane są szlakami w obu miejscach.

Wiersz powstał z wolnego pisania, które Nichols napisał podczas czytania The World Without Us, książki dziennikarza Alana Wisemana o tym, co by się stało, gdyby ludzie zniknęli z planety, pozostawiając inne żywe istoty ewoluujące bez nas.

Więc nie jest to pełna nadziei książka o odporności ludzkości – a Nichols nie czuje nadziei „na wielu poziomach”, powiedziała.

„Moje, [the book] To sposób na powiedzenie rzeczy, które są naprawdę piękne i zasługują na to, by je teraz docenić”.

Na przedostatniej stronie napisała: „Mam nadzieję, że pęknie Ci serce”.

Cyryl stara się otworzyć podobny rozdział w swojej książce, której podtytuł brzmi „Samotność, Alaska i pies o imieniu Woody”. Reżyser i autor filmów dokumentalnych, piszących o radości i smutku, tym, co „przebiło zbroję mojego serca”.

W wywiadzie krótko po publikacji, 64-letni Cyryl powiedział, że pisanie tych wspomnień oznaczało chodzenie do miejsc, które są bardzo niewygodne.

Jednocześnie, podobnie jak książka Nicholsa, opowieść Cyryla opowiada o kochaniu świata przyrody. Akcja rozgrywa się w Ketchikan na Alasce, gdzie autor i jego żółty labrador retriever wspólnie wspinali się, jeździli na nartach biegowych i pływali kajakiem.

Pewnej nocy mężczyzna i pies wiosłowali w Phosphorous Bay.

„Zielone, iskrzące się fajerwerki eksplodują w ciemnej wodzie”, gdy Cyryl wrzuca do środka kamień.

Kiedy wrócili do domu, „Jakby cuda nigdy się nie skończyły, na niebie pojawiła się zorza polarna, neonowa zieleń i migoczący kolor”.

READ  Recenzja Swell Season: Duet „Once” zbiera się na fascynującą imprezę w Chicago

________

Korespondentka naczelna okręgu Jefferson, Diane Urbani de la Paz, jest dostępna pod numerem 360-417-3509 lub [email protected]