Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Para nie wiedziała, co zrobić z domem, gdy ich dzieci wyjechały – ich decyzja była inspirowana

Kiedy ostatnie z trojga dzieci Katherine opuściło dom rodzinny w Didsbury, ona i jej mąż nie wiedzieli, co zrobić z przestrzenią.

Planowali ostatecznie zmniejszyć rozmiar, ale czuli się winni z powodu liczby pustych sypialni. Po tym, jak przyjaciel przyjechał na kilka miesięcy, para odkryła, że ​​podoba im się zgiełk związany z przyjmowaniem gości w ich domu.

Postanowili więc otworzyć go dla obcych. Catherine ma bliskie powiązania z procesem ubiegania się o azyl dzięki swojej pracy i chciała pomóc uchodźcom rozpaczliwie potrzebującym domu.

Czytaj więcej: Kolejna śmierć w Greater Manchester podejrzewana o związek z pleśnią

Po przeczytaniu tego nadawcy piłkarskiego Gary Lineker również otworzył swój dom dla uchodźców, Katherine postanowiła skontaktować się z organizacją charytatywną Homes for Refugees.

Organizacja pomaga łączyć osoby posiadające wolny pokój w swoich domach z uchodźcami i osobami ubiegającymi się o azyl, które potrzebują tymczasowego miejsca pobytu.

Od chwili zgłoszenia się do programu Catherine i jej mąż gościli troje młodych uchodźców i starszą kobietę, która przyjechała z Sudanu, Kazachstan, Irak i Iran.

„To była absolutna radość i niesamowity proces” – powiedziała Kathryn w rozmowie z Reutersem. Wieczorne wiadomości z Manchesteru.

Wielu uchodźców, którym pomaga organizacja, jest obecnie bezdomnych po uzyskaniu azylu w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​często muszą opuścić hotele lub zakwaterowanie zapewnione przez władze lokalne.

Następnie są przywiązani do gospodarzy, którzy zapewniają im stabilne miejsce pobytu, dopóki nie znajdą stałego miejsca zamieszkania. Wielu z nich już pracuje lub uczy się w pełnym wymiarze godzin na tym etapie swojej podróży.

„Mieliśmy trzech młodych mężczyzn i jedną starszą kobietę, którzy przyjeżdżają na stałe i przeważnie chcą żyć własnym życiem i spotykać się z przyjaciółmi, ale zawsze przygotowujemy posiłki, a czasami jemy razem” – mówi Katherine.

„Mieszkanie w czyimś domu może być intensywne, gdy pochodzisz z innej kultury. Najwygodniejsze wydaje się dla nich to, że gotują własne jedzenie, a czasem po prostu siedzimy razem, co również jest dla nas przyjemną dynamiką.

READ  Argentyńscy naukowcy odkryli dinozaura o cienkich ramionach i twardej głowie | dinozaury

„Cały proces był zabawny i dowiedzieliśmy się tak wiele o każdej z ich niesamowitych podróży, aby się tu dostać. Rozwinęliśmy ogromny szacunek.

„To była również dla nas prawdziwa podróż rozwojowa. Nie sądzę, aby było wystarczające zrozumienie tego, jak niebezpieczne jest dla nich dotarcie do tego punktu.

„Musisz nauczyć się komuś ufać, a to wiąże się z niewielkimi kosztami, ale samo nauczenie się ufania komuś i to działa dobrze, jest piękną rzeczą do przejścia”.

Gospodarze nie otrzymują żadnych funduszy na pomoc w opiece nad gośćmi, ale otrzymują zwiększone wsparcie od lokalnych organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnością, a także uchodźców w domu.

Zastępca dyrektora organizacji, Carly Wayburn, mówi, że desperacko szukają większości gospodarzy w Greater Manchester, ponieważ popyt na domy jest znacznie większy niż podaż.

„Musimy odsyłać ludzi, ponieważ nie mamy wystarczającej liczby gospodarzy” – powiedziała. „Ludzie potrzebują po prostu zostać wolontariuszami w swoich domach na kilka tygodni do kilku miesięcy. Czasami to tylko kilka dni.

„Ludzie byli bardzo dobrzy w programie Homes for Ukraine i szukamy osób, które będą gospodarzami na krótszy okres czasu.

„W tej chwili w Greater Manchester dostępnych jest mniej niż sześciu gospodarzy. Ludzie, którzy do nas przychodzą, są bezdomni i żyją na ulicach”.

Carly mówi, że uważa, że ​​zapotrzebowanie na gospodarzy wzrośnie po tym, jak rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że uchodźcy mieszkający w hotelach w całym kraju otrzymają w kwietniu list informujący, że mają trzy miesiące na wyjazd.

Nowe fundusze w wysokości 35 milionów funtów pomogą lokalnym radom zapewnić większe wsparcie, aby pomóc ludziom przenieść się z hoteli do zakwaterowania w całej Anglii.

Ale działacze wyrazili obawy, że istnieje ryzyko, że uchodźcy pozostaną „bez dachu nad głową i bez środków do życia na ulicach Wielkiej Brytanii”.

READ  Waga rakiet, dlaczego jest tak ważna w lotach kosmicznych

„Ci ludzie byli w hotelach przez sześć miesięcy i stworzyli tutaj sieci wsparcia” – dodała Carly. „Gdyby musieli wydostać się z tego obszaru, dodatkowy szok byłby ogromny”.

Aby dowiedzieć się więcej o zostaniu gospodarzem w programie Refugees at Home, kliknij tutaj Tutaj.

Pobierz najnowsze nagłówki tutaj

Przeczytaj następujące: