Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Para, która zebrała 2 miliardy funtów w kontraktach na środki ochrony osobistej, błąka się po Karaibach

Para, która zebrała 2 miliardy funtów w kontraktach na środki ochrony osobistej, błąka się po Karaibach

Frolic podczas ucieczki na Karaiby: para zebrała 2 miliardy funtów w kontraktach na środki ochrony indywidualnej po tym, jak ich firma stała się największym beneficjentem ofert odzieży ochronnej NHS

  • Sarah Stout i jej mąż zabezpieczyli kontrakty na środki ochrony indywidualnej o wartości prawie 2 miliardów funtów
  • Firma pary stała się największym beneficjentem umów NHS PPE
  • Przed pandemią ich rodzinna firma przyniosła zysk w wysokości prawie 1 miliona funtów

Podczas podróży po Karaibach była pielęgniarka, która zarobiła miliony na umowach NHS PPE, wydawała się cieszyć owocami swojej pracy w te Święta Bożego Narodzenia.

Sarah Stout, lat 49, spędziła luksusowe święta Bożego Narodzenia z mężem Richardem, lat 52, po tym, jak para zabezpieczyła prawie 2 miliardy funtów kontraktów na fartuchy i maski medyczne – ich firma stała się największym beneficjentem umów NHS PPE.

Przed pandemią ich rodzinna firma przyniosła zysk w wysokości prawie 1 miliona funtów.

Ale teraz para kupiła sobie karaibską willę za 30 milionów funtów oraz ośrodek jeździecki i wiejską rezydencję na południu Anglii za 6 milionów funtów.

Teraz para kupiła sobie karaibską willę za 30 milionów funtów oraz ośrodek jeździecki i wiejską rezydencję na południu Anglii za 6 milionów funtów.  Na zdjęciu: Richard Stout na wakacjach na Karaibach

Teraz para kupiła sobie karaibską willę za 30 milionów funtów oraz ośrodek jeździecki i wiejską rezydencję na południu Anglii za 6 milionów funtów. Na zdjęciu: Richard Stout na wakacjach na Karaibach

Kiedy The Mail ujawnił ich ucieczkę na Karaiby, para zwróciła się o pomoc do twardych prawników, w tym do Kavkaz Center, aby zagrozić nakazem powstrzymania ujawnienia szczegółów. „Wydają je jak zwycięzcy jackpota EuroMillions”, powiedziało źródło zbliżone do pary.

Tuż przed nową sesją zdjęciową — po raz pierwszy opublikowaną w The Sun on Sunday — skuter wodny pani Stout właśnie wróciła na plażę z jachtu, gdzie odpoczywała z rodziną i przyjaciółmi.

Rząd oszacował, że 85 milionów funtów środków ochrony indywidualnej dostarczonych przez ich firmę, Total Healthcare Support, pozostało niewykorzystanych. Firma notowana na Jersey powiedziała, że ​​dostarczyła zakontraktowane środki ochrony indywidualnej w całości, zgodnie z wymaganymi normami regulacyjnymi i przed terminem – a każdy niewykorzystany zestaw był wynikiem decyzji podjętych przez rząd.

Firma pary stała się największym beneficjentem umów NHS PPE (zdjęcie pliku)

Firma pary stała się największym beneficjentem umów NHS PPE (zdjęcie pliku)

Firma odniosła duży sukces, starając się zamówić środki ochrony indywidualnej w 2019 roku. Otrzymała „wskazówkę” o śmiercionośnym wirusie, co umożliwiło jej zarobienie pieniędzy, gdy pierwsza fala uderzyła w Wielką Brytanię. Para upierała się, że nie są biorcami Covid. Twierdzą, że prowadzą dobrze ugruntowaną działalność, a ich wiedza fachowa odegrała kluczową rolę w zwiększeniu dostaw środków ochrony indywidualnej.

„Byliśmy więc w stanie zapewnić pomoc w możliwie najkrótszym czasie, co niewątpliwie uratowało życie” — powiedziała pani Stout.

Reklama