Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Palworld: The Pokémon Company zbada roszczenia dotyczące kopiowania

Palworld: The Pokémon Company zbada roszczenia dotyczące kopiowania

  • Napisane przez Toma Richardsona
  • Newsbeat BBC

Skomentuj zdjęcie,

Gra toczy się w dużym, otwartym świecie i polega na wytwarzaniu przedmiotów oraz zapasów

Firma Pokémon twierdzi, że planuje zbadać zarzuty dotyczące podrabiania popularnej gry online dla wielu graczy Palworld.

Fani zwrócili uwagę na podobieństwa po tym, jak nowy tytuł zyskał w tym tygodniu na popularności.

W swoim pierwszym oświadczeniu od tego czasu firma Pokémon oświadczyła, że ​​podejmie „odpowiednie działania”, jeśli stwierdzi, że jej prawa autorskie zostały naruszone.

Prezes producenta Palworld, Pocketpair, powiedział, że gra przeszła kontrolę prawną przed premierą.

Gra szybko zyskała przydomek „Pokémon with Guns”, kiedy w 2021 roku ujawniono jej pierwszy zwiastun.

Gracze, zwani „pogromcami palantów”, podróżują po dużej mapie, walcząc z ludzkimi wrogami i stworzeniami zwanymi „kumpelami”, które można schwytać i zrekrutować.

Łapanie potworów to podstawa Pokémonów, ale to projekty towarzyszy Palworld wywołały oskarżenia o naśladownictwo.

Niektórzy komentatorzy posunęli się nawet do sugestii, że nowa gra została bezpośrednio skopiowana z większego tytułu, do czego żadna firma bezpośrednio się nie odniosła.

Oświadczenie Pokémon Company nie wspomina o Palworld, ale odnosi się do „kolejnej gry firmy wydanej w styczniu 2024 roku”.

Mówi, że „otrzymało wiele zapytań” w sprawie tego tytułu i „nie udzieliło żadnego pozwolenia na korzystanie z własności intelektualnej ani zasobów Pokémon”.

Firma dodała: „Zamierzamy zbadać i podjąć odpowiednie środki, aby zaradzić wszelkim działaniom naruszającym prawa własności intelektualnej”.

Palworld sprzedał się w 8 milionach egzemplarzy od czasu premiery w ramach „Wczesnego Dostępu” – gdzie dostępna dla graczy wersja nie jest produktem końcowym – w ubiegły piątek.

Fani byli zadowoleni z grafiki, mieszanki rozgrywki survivalowej i kolekcji stworzeń i pomimo przestoju serwera gra otrzymała „bardzo pozytywną” ocenę użytkowników na poziomie 80 000 recenzji w cyfrowym sklepie Steam.

Zespół odpowiedzialny za grę przyznał, że sukces „przerósł oczekiwania” i pracuje nad rozwiązaniem problemów spowodowanych dużym zainteresowaniem grą.

Posłuchaj Newsbeata On żyje O 12:45 i 17:45 w dni powszednie – lub posłuchaj ponownie Tutaj.

READ  Sony wprowadziło karty podarunkowe PlayStation Plus w tej kategorii