Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pakistan i Polska ponownie otwierają się wraz ze spadkiem liczby wirusów

Szef globalnych linii lotniczych IATA przekonywał, że ograniczenia dotyczące podróży nie są już potrzebne, ponieważ ograniczenia są łagodzone w Pakistanie i Polsce, ponieważ liczba przypadków koronawirusa spada.

Rząd ogłosił w środę, że placówki edukacyjne w Pakistanie zostaną ponownie otwarte od przyszłego tygodnia, ponieważ trzecia fala epidemii ustanie i trwają starania o szczepienia.

Minister edukacji Shabkat Mahmood powiedział, że uczniowie wrócą do szkół, uczelni i uniwersytetów od poniedziałku.

Powiedział, że rząd już nakazał częściowe ponowne otwarcie szkół wyższych i uniwersytetów w zeszłym tygodniu, ale teraz zdecydował o ponownym otwarciu wszystkich instytucji.

Ogłoszenie pojawia się, gdy Pakistan zgłosił mniej niż 3000 nowych infekcji wirusem koronowym w środę drugi dzień z rzędu.

Wskaźnik pozytywnych wyników testów koronawirusa spadł z 10 procent do 4 procent w tym tygodniu w okresie od kwietnia do maja.

Według oficjalnych danych w Pakistanie do tej pory ucierpiało ponad 900 000 osób, z których zginęło 21 000 osób.

Tymczasem rząd łagodzi więcej ograniczeń, ponieważ infekcje COVID-19 w Polsce i związane z nimi zgony spadają, co pozwala na większą frekwencję na wydarzeniach rodzinnych, takich jak konferencje i wystawy, kryte place zabaw i wesela.

Minister zdrowia Adam Nietzsche powiedział w środę, że najnowsze dane pokazują, że epidemia „łagodzi”, pozwalając na wejście w życie nowych przepisów od niedzieli na dwutygodniowy okres próbny.

Jeśli na 15 m2 przypada nie więcej niż jedna osoba, można organizować konferencje, wystawy i targi oraz otwierać kryte place zabaw.

Średnia dzienna liczba zakażeń w Polsce spadła do mniej niż 1000, przy mniej niż 100 zgonach, prawie 30 000 nowych codziennych infekcji i ponad 700 zgonach w kwietniu.

Około 7,3 mln Polaków zostało w pełni zaszczepionych, a 13 mln otrzymało pierwszą pracę.

Światowa linia lotnicza IATA w środę zwiększyła presję na rządy, aby złagodziły ograniczenia w podróżowaniu, powołując się na dane testowe z Wielkiej Brytanii pokazujące niski poziom COVID-19 u pasażerów przylatujących.

READ  Liderzy Ukrainy, Bałtyku i Polski spotykają się podczas polskiego święta

„Te dane sugerują, że możemy zrobić lepiej” – powiedział dyrektor generalny IADA Willie Walsh, powołując się na pozytywny wskaźnik 2,2 procent z 365 895 testów przeprowadzonych w okresie od lutego do maja, według brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia.

„Globalna kontrola nad ludźmi nie jest już potrzebna” – dodał Walsh.

Wyłączając pasażerów z najniebezpieczniejszych krajów brytyjskiej czerwonej listy, dodatni wskaźnik spadł do 1,46 procent, według Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych.

Z AP, DPA