Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

OX2 rozlewa 63-megawatową farmę wiatrową w DIF w Polsce

19 marca (Odnawialne teraz) – szwedzki deweloper OX2 poinformował, że zgodził się sprzedać 63 MW projektów dotyczących energii wiatrowej w Polsce firmie DIF Capital Partners, zarządzającej finansami infrastruktury.

Zgodnie z umową, DIF zakupi dwa gotowe do łopaty projekty w województwach łódzkim i botlaskim w ramach funduszu infrastrukturalnego DIF VI. Finansowe szczegóły zakupu nie zostały ujawnione.

Farmy wiatrowe o mocy 40 MW Krajevo i 23,1 MW Salmiersis zostaną zainstalowane pod tymi samymi nazwami w dzielnicach z wykorzystaniem odpowiednio 12 i siedmiu turbin Vestas V126. Planuje się, że rocznie będzie wytwarzać około 200 gigawatów energii elektrycznej, a elektrownie te mają zacząć działać do końca 2022 roku. Ich prace budowlane rozpoczęły się zaraz po zakończeniu kontraktu.

Projekty opracowane przez OX2 mają 15-letnie kontrakty w ramach polskiego mechanizmu wsparcia różnicy kontraktowej (KTR). Szwedzka firma będzie pełnić rolę wykonawcy prac inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC) dla obu projektów i będzie nadzorować techniczne i handlowe zarządzanie zakładami.

Transakcja oznaczała wejście DIF na polski rynek odnawialnych źródeł energii – powiedział Christopher Mansfield, partner w firmie. DNP Markets był doradcą finansowym OX2 przy transakcji, a DIF PWC był doradcą finansowym.

READ  Polska firma ICTSI wychodzi poza rok 2023