Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Otwarcie nowej przestrzeni do ekspresji wśród młodych ludzi do walki z cyberprzemocą i nękaniem

Otwarcie nowej przestrzeni do ekspresji wśród młodych ludzi do walki z cyberprzemocą i nękaniem

Młodzi ludzie stoją na czele walki z mową nienawiści i dyskryminacją i odgrywają ważną rolę, jeśli chodzi o rozwiązywanie przypadków cyberprzemocy i nękania w ich społecznościach, ale także w Internecie. Mając to na uwadze, wspólna kampania uświadamiająca UE i Rady Europy „odeprzeć nienawiść. Podziel się miłością – Kosowo*”, realizowany w ramach akcji „Promowanie różnorodności i równości w Kosowie*”, dołączył do projektu UE/Centrum Doskonałości „Budowanie zdolności do integracji w edukacji – INCLUDE”, aby zorganizować serię zajęć edukacyjnych dla uczniów w Prizren, Verizaj i Prisztinie w okresie od 15 do 16 czerwca 2022 r.

Trzy warsztaty, zatytułowane „Sztuka i sport jako narzędzie do walki z nękaniem i wykluczaniem” – przewidywały wiele działań popularyzatorskich skoncentrowanych na rozpoznaniu nękania i cyberprzemocy jako kluczowych zjawisk dyskryminacji i mowy nienawiści oraz sposobach lepszego radzenia sobie z nimi. Dzięki wsparciu i doświadczeniu facylitatorów, nauczycieli i administratorów szkół młodzi ludzie mogą najpierw przez chwilę zastanowić się nad psychologicznymi i fizycznymi zagrożeniami stwarzanymi przez zastraszanie, a później cieszyć się grami i nieformalnymi rozmowami.

Pierwsze warsztaty odbyły się 15 czerwca 2022 r. w Prizren w szkołach „Amin Duraku” i „Jezioro Dukagini”, aby kontynuować 16 czerwca 2022 r., a zajęcia prowadziły szkoły „Tevik Kanja” w Verizage i „Faik Konica”. w Prisztinie, którą przyjęli również uczniowie szkoły „Elena Gjika” w Prisztinie.Podczas warsztatów inauguracyjnych w Prisztinie uhonorowano również biuro Rady Europy w Prisztinie z udziałem Dongita Shatkew, Zastępcy Burmistrza Prisztiny, na przyjęciu wydanym przez Szef Biura Rady Europy w Prisztinie Frank Bauer.

Warsztaty te są częścią działań organizowanych w ramach kampanii „Stop the Hate” Podziel się miłością do pracy „Promowanie różnorodności i równości w Kosowie”, która jest częścią programu „Second Horizontal Facility” pomiędzy Unią Europejską a Rady Europy i ma na celu informowanie różnych lokalnych odbiorców o niebezpieczeństwie mowy nienawiści i sposobach, w jakie może być ona wykorzystywana.Zajęcie się nią Kampania obejmuje wybitne osoby publiczne, instytucje i renomowanych działaczy na rzecz praw człowieka, aby promować różnorodność i równość w lokalnych społeczności i regionu, poprzez osobiste opowiadanie historii, świadectwa i dzielenie się dobrymi praktykami.

READ  Rosyjski szef kosmosu zaprasza Elona Muska do swojego domu: „Już rozgrzałem czajnik”

* Ta nazwa pozostaje bez uszczerbku dla stanowisk w sprawie sytuacji i jest zgodna z rezolucją Rady Bezpieczeństwa 1244 oraz opinią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Deklaracji Niepodległości Kosowa.