Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oto wszystko, co nowe dla smartfonów Samsung Galaxy

Oto wszystko, co nowe dla smartfonów Samsung Galaxy

Ryan Whitwam/Urząd Androida

Aktualizacja One UI 6 firmy Samsung wymaga lat funkcji wbudowanych w One UI i dodaje do niego warstwę udoskonalenia. W rezultacie po wdrożeniu aktualizacji na kwalifikującym się smartfonie lub tablecie Galaxy nie zauważysz żadnych nowych, przełomowych funkcji. Zamiast tego otrzymasz wspaniałe doświadczenie, które zostało jeszcze ulepszone dzięki przemyślanym ulepszeniom, które uzupełniają zmiany, które wprowadza Android 14. Oto wszystkie nowe funkcje One UI 6, które Samsung dodał do smartfonów i tabletów Galaxy!

Funkcje One UI 6: Ekran główny

Patrzeć

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po uruchomieniu ekranu głównego One UI 6, jest nowa zastosowana czcionka i prostsze etykiety ikon. Samsung ma nową domyślną czcionkę, która jest teraz używana w całym systemie.

Widżety

Dzięki tej aktualizacji mamy kilka nowych narzędzi. Dostępne jest nowe narzędzie do analiz pogody, które dostarcza więcej informacji o lokalnych warunkach pogodowych.

Dostępny jest także nowy widżet aparatu, który działa bardziej jak dedykowany skrót do zaprogramowanych przez użytkownika trybów aparatu niż wizjer na żywo. Jeśli wolisz określony zestaw ustawień aparatu, to narzędzie będzie bardzo przydatne.

Funkcje interfejsu One UI 6: Ekran blokady

W One UI 6 zegar na ekranie blokady ma teraz kilka dodatkowych możliwości dostosowania. Możesz zmienić rozmiar i wybierać spośród większej liczby czcionek i stylów.

Panel szybkich ustawień

Panelowi szybkich ustawień (QS) poświęcono dużo uwagi w aktualizacji One UI 6. Ustawienia Wi-Fi i Bluetooth mają teraz własny wiersz w górnej części panelu QS, a niektóre inne funkcje, takie jak tryb Eye Comfort i tryb ciemny , uzyskaj specjalny wiersz. Jest na dole. W tym procesie One UI 6 traci część dotychczasowej łatwości obsługi jedną ręką. Tak jak poprzednio, możesz dotknąć ikony konfiguracji Wi-Fi i Bluetooth, aby szybko ją włączyć lub wyłączyć, a dotknięcie tekstu otwiera minimenu, które pozwala wybrać określone połączenie.

Przełączanie między wbudowanymi panelami QS i rozszerzonymi panelami QS jest teraz łatwiejsze. Wcześniej konieczne było jedno przesunięcie w dół, aby wyświetlić panel kompaktowy, a następnie drugie przesunięcie w dół, aby wyświetlić wersję rozszerzoną. Teraz możesz włączyć opcję Natychmiastowy dostęp do Szybkich ustawień, która umożliwia przesunięcie palcem od prawej strony, aby uzyskać bezpośredni dostęp do rozszerzonej wersji Szybkich ustawień. Przesunięcie w dół od lewej strony spowoduje wyświetlenie powiadomień. Widzieliśmy to zachowanie wcześniej w niestandardowych ROM-ach i innych skórkach, takich jak MIUI, i niektórym osobom naprawdę się to podobało.

READ  Samsung wstrzymuje sprzedaż Galaxy Z Fold 2, gdy czekamy na Z Fold 3

Panel powiadomień

Wraz ze zmianami wprowadzonymi w panelu QS, modyfikacjom doczekał się także panel powiadomień. Możesz teraz otrzymywać indywidualne powiadomienia w postaci oddzielnych kart. Stwarza to więcej miejsca pomiędzy powiadomieniami i nadaje im indywidualności, ale jednocześnie zajmuje więcej miejsca na ekranie.

Możesz teraz sortować powiadomienia według czasu, co pozwala w razie potrzeby zastąpić kolejność priorytetów powiadomień.

Co więcej, zmieniło się także powiadomienie odtwarzacza muzyki. Okładka albumu obejmuje teraz całe tło powiadomień, a pasek postępu pozostawia wyimaginowaną ścieżkę.

Szuflada aplikacji

Szuflada aplikacji umożliwia teraz wyszukiwanie funkcji specyficznych dla aplikacji poprzez długie naciśnięcie. Dzięki temu możesz szybko podejmować określone działania bezpośrednio w aplikacjach.

Nowy styl emoji w klawiaturze Samsung

Zrzut ekranu 20230916 172603 Zapisz notatki

Aamir Siddiqui/Urząd Androida

Jeden interfejs użytkownika 6

Samsung zaktualizował styl emoji w klawiaturze Samsung. Tracą część błyszczącego wyglądu, ale nadal wyglądają czysto.

Funkcje interfejsu One UI 6: Aplikacja Aparat

Samsung woli nie wprowadzać hurtowych zmian w aplikacji aparatu i szanujemy tę decyzję. One UI 6 ułatwia dostęp do przełącznika rozdzielczości w trybie zdjęć i wideo.

Ustawienie znaku wodnego w aplikacji Aparat oddziela teraz opcje daty i godziny, dzięki czemu możesz wybierać je indywidualnie. Można także wybrać wyrównanie od góry do dołu.

Możliwość skanowania dokumentów ma swoje własne, niezależne ustawienie, niezależne od Optymalizatora sceny. Dzięki temu skanowanie dokumentów jest łatwiejsze i szybsze, bez konieczności używania Optymalizatora sceny do uruchomienia i rozpoznania sceny.

Funkcje One UI 6: Aplikacja Galeria

Aplikacja Galeria ma nowy widok szczegółów, który umożliwia szybkie stosowanie efektów i innych dostosowań do zdjęcia lub filmu. Wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu ekranu, aby przejść do widoku szczegółów.

Aplikacja Galeria otrzyma także ulepszenia w zakresie wielozadaniowości w One UI 5.1.1 dla urządzeń składanych i tabletów, a mianowicie funkcję przeciągania i upuszczania przy użyciu obu rąk. Możesz teraz dotykać i przytrzymywać, aby jedną ręką wybierać zdjęcia i filmy, a drugą ręką upuszczać je w nowe miejsce.

Szybkość obrazu

Edytor zdjęć w aplikacji Galeria otrzymał pewne zmiany:

  • Nowe menu Narzędzia zmienia kolejność funkcji edycji.
  • Można teraz cofać i ponawiać wiele warstw dopasowań.
  • Edycja tekstu obejmuje teraz kilka różnych stylów i tła.

Funkcje One UI 6: Aplikacja Pogoda

Oprócz nowego widżetu pogody aplikacja Pogoda zawiera teraz bogatsze dane o lokalnej pogodzie.

Połączenie tekstowe Bixby

Połączenia tekstowe Bixby są podobne do funkcji sprawdzania połączeń w Google Pixel, ale jej podstawą jest Bixby. Dzięki tej aktualizacji Bixby umożliwia pobranie większej liczby języków regionalnych dla tej funkcji. Co więcej, możesz teraz przełączać się między połączeniem tekstowym Bixby a zwykłymi funkcjami w trakcie połączenia.

Blokuj samochody

Zrzut ekranu 20230916 182419 Automatyczne blokowanie

Aamir Siddiqui/Urząd Androida

Wprowadzono nową funkcję automatycznego blokowania Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność. Ta funkcja blokuje instalację aplikacji z nieautoryzowanych sklepów z aplikacjami. Przeprowadza także kontrole bezpieczeństwa aplikacji i zapobiega wysyłaniu przez kable USB poleceń do telefonu w przypadku prób kradzieży zasilania. Funkcje te są dostępne za pomocą jednego przełącznika, natomiast ustawienia zaawansowane, takie jak ochrona obrazu aplikacji do przesyłania wiadomości i blokowanie aktualizacji oprogramowania przez port USB, mają własne, indywidualne przełączniki.

READ  Zapowiedź gier PlayStation Plus na grudzień 2022 r

Sytuacje i rutyny

Podobnie jak iOS 17 łączy tryby ustawiania ostrości z ekranem blokady, One UI 6 łączy tryby z ekranami blokady. Co więcej, podczas konfigurowania rutyny można teraz wybierać spośród większej liczby działań.

Nadrób zaległości na Androidzie: przełączanie trybu samolotowego powoduje zachowanie ustawień Wi-Fi i Bluetooth

W Androidzie 13 QPR1 wprowadzono inteligentniejszy sposób przełączania trybu samolotowego (h/t Miszał Rahman), gdzie telefon będzie pamiętał stany Wi-Fi i Bluetooth, jeśli włączysz je ponownie po wyłączeniu w trybie samolotowym. Dzięki temu telefon zachowa Twoje ustawienia, gdy następnym razem przełączysz tryb samolotowy.

Samsung nadrobił tutaj zaległości w podstawowej wersji Androida, umożliwiając korzystanie z ulepszonego przełącznika trybu samolotowego.

One UI 6: Pełna historia zmian

Jeśli szukasz pełnego dziennika zmian aktualizacji One UI 6, oto on:

Lista zmian jest dość obszerna, ale zawiera także wszystkie zmiany wprowadzane w samodzielnych aplikacjach, takich jak Samsung Internet.

Kiedy One UI 6 pojawi się na moim urządzeniu?

Samsung nie opublikował oficjalnie harmonogramu wdrożenia One UI 6. Jednak użytkownicy w wybranych krajach na określonych urządzeniach Galaxy mogą teraz uzyskać dostęp do wersji beta. Aktualne informacje na temat harmonogramu znajdziesz w naszym poście na temat daty premiery One UI 6.


częste pytania

Kiedy Samsung wypuści One UI 6 do wersji stabilnej, aktualizacja zostanie automatycznie dostarczona i zainstalowana na kwalifikującym się telefonie. Przed stabilnym wdrożeniem wybrane modele telefonów mogą wypróbować wersję beta. Aby wypróbować wersję beta One UI 6, otwórz aplikację Samsung Members i poszukaj banera reklamowego na swój telefon. Kliknij baner i zarejestruj się, aby skorzystać z wersji próbnej. Wersja beta zostanie wówczas automatycznie zainstalowana na Twoim telefonie.