Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oto dziewięć minut rozgrywki z rekurencyjnej strzelanki Deathloop Arkane • Eurogamer.net

Oto dziewięć minut rozgrywki z rekurencyjnej strzelanki Deathloop Arkane • Eurogamer.net

Arkane Studios, twórca takich tytułów jak Dishonored i Prey, już od dłuższego czasu drażni się z Deathloopem, a przepięknie stylowa strzelanka hakerska wygląda urzekająco na każdym kroku. A zaskakujące przebłyski dzisiejszego wieczoru były kontynuowane wraz z dziewięcioma nowymi minutami materiału z rozgrywki, jak pokazano podczas najnowszego wydania Sony. Playstation sprawa gry!.

Po pierwsze, podstawowa przesłanka dla tych, którzy jej nie znają; W Deathloop gracze wcielają się w Colta, zabójcę, który zostaje uwięziony w niekończącej się pętli czasu na tajemniczej wyspie Blackreef. Aby uciec, będzie musiał przed końcem dnia zabić osiem celów znanych jako Dreamers – ale jeśli mu się nie uda (lub zginie), będzie musiał zacząć od nowa.

Jednakże, nie wszystko stracone; Eksplorując dalej w każdym kolejnym odcinku, gracze mogą uzyskać cenne wskazówki, które następnym razem mogą wykorzystać do wyznaczenia celów i wyeliminowania ich przed końcem dnia – a najnowsza rozgrywka Arkane koncentruje się na próbie pokonania wizjonera znanego jako Alexis „Wilk”. Dorsey.

Gdy zaczyna się klip, gracze dowiadują się już, że Alexis planuje wygłosić przemówienie na swojej maskaradzie tego wieczoru – a po ustaleniu daty i lokalizacji pozostaje tylko zakraść się na imprezę i znaleźć sposób na zabicie go.

Deathloop – Oficjalny opis rozgrywki.

Większość niedawnej rozgrywki skupia się na podróży Colta na imprezę, ponieważ używa on kombinacji broni palnej, ukrywania się i nadprzyrodzonych zdolności, aby pokonać wrogów po drodze – nadając Deathloopowi niezwykle elegancki, wysokooktanowy klimat Dishonored. Godne uwagi umiejętności przedstawione w rozszerzonych materiałach z rozgrywki to umiejętność teleportacji na krótki dystans Colta – przydatna do poruszania się po otoczeniu z dala od wścibskich oczu – oraz Karnesis, który pozwala mu lewitować wrogów w powietrze z daleka i wymachiwać nimi, często śmiertelnie, szmacianymi lalkami.

READ  Trio gier z PS Plus Assassin's Creed nie będzie działać na PS5

Być może najbardziej przydatna jest jednak Reprise, którą można odblokować na początku gry i umożliwia Coltowi dwukrotną śmierć bez ponownego uruchamiania pętli czasowej. Kiedy Reprise się zużyje, Colt cofa trochę czas, dopóki nie będzie gotowy do ponownego rzutu – ale Arkan zauważa, że ​​to cofanie nie ma wpływu na wszystko inne na wyspie, co oznacza, że ​​polegli wrogowie pozostaną martwi.

W miarę rozwoju części zabawowej Colt w końcu natrafia na grupę entuzjastów kotów, którzy sami chcą wziąć udział w imprezie kostiumowej. Podsłuchując, Colt dowiaduje się, że otwarte okno na tyłach rezydencji Alexis zapewni mu przydatny punkt wejścia i przybliży go o krok do osiągnięcia celu. Arkan mówi, że zawsze istnieje wiele sposobów na ukończenie misji i odkryjesz więcej możliwości, jeśli będziesz je badać.

Jednak wkrótce przerywa mu jego rywal Juliana Colt, która co jakiś czas będzie krążyć w grze – kontrolowana przez sztuczną inteligencję lub innego gracza – próbując go zabić. W tym przypadku jednak Juliana została wysłana bez większych kłopotów i Colt wszedł do rezydencji, gdzie goście zabawiali swoich towarzyszy opowieściami o ich złych czynach ze sceny.

Szybko staje się jasne, że ci, którzy nie zrobią dobrego wrażenia na rówieśnikach, zostaną wrzuceni do maszynki do mięsa pod nogami i podawali gościom jako jedzenie. A skoro Aleksis przygotowuje się do wygłoszenia przemówienia na tym samym etapie w niedalekiej przyszłości, gracze mogą zacząć formułować plan, jak w końcu go pokonać…

Z każdym nowym pokazem jestem coraz bardziej podekscytowany Deathloopem, a Tonight’s Show nie był wyjątkiem. Na szczęście czekanie dobiega końca, a Deathloop, po krótkim opóźnieniu na początku tego roku, trafi na PC i PS5 14 września.