Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oto, co do tej pory wiemy o Androidzie 13

Google Pixel 6

Zdjęcie: Sam Rutherford / Gizmodo

poprzedzającym Android 12L Po jego pojawieniu się użytkownicy telefonów z Androidem mogą rzucić okiem na niektóre funkcje, które pojawią się w Android 13 „Tiramisu” w przyszłym roku. Na podstawie tego wcześnie Spójrz, Google aktualizacja systemu operacyjnego telefonu komórkowego Może przynieść ulepszenia powiadomień, zarządzania baterią i sposobu, w jaki aplikacje obsługują różne języki.

zanim weźmiemy Nurkując głębiej, cechy te zostały odkryte przez ludzi m.in Programiści XDA Powołując się na „źródło z dostępem do bardzo wczesnego wydania Androida 13”, które udostępniło zrzuty ekranu, witryna twierdzi, że ma „bardzo wysoki poziom zaufania”. To z pewnością brzmi obiecująco, ale oznacza to, że każda z tych funkcji może się zmienić od teraz do oficjalnej premiery Androida 13, która ma zostać upubliczniona.Położyć we wrześniu/październiku przyszłego roku.

Chcę również porozmawiać o wewnętrznej nazwie kodowej „Tiramisu”. Android kiedyś nazywał swój system operacyjny po przekąskach o tematyce cukierkowej, ale zatrzymał się na Androidzie 10 (prawdopodobnie dlatego, że Quince Tart nie spadła z języka). Tak więc, podczas gdy włoski przysmak określany jest jako o smaku kawy, następna wersja prawie na pewno będzie nazywać się Android 13.

Jeśli chodzi o nowe funkcje, jedną z najbardziej obiecujących jest nowe uprawnienie do uruchamiania powiadomień. Może to nie brzmieć zbyt interesująco, ale wskazuje, że pozwolenie na wyświetlanie wyskakujących okienek będzie możliwe do zasubskrybowania i nie zostanie przyznane automatycznie. Jesteśmy podekscytowani, ponieważ jest to najlepsze przypuszczenie XDA na temat nieprzetestowanej funkcji, mimo że widzisz ją w Ustawieniach.

Wygląda na to, że kolejna zmiana, którą Google wprowadza w systemie Android 13, daje użytkownikom możliwość ustawiania języków dla poszczególnych aplikacji zamiast ustawiania języka globalnego w głównych ustawieniach. Ta funkcja może być przydatna dla osób często podróżujących lub mówiących wieloma językami. Nazywa się „Panlingual”,Ta funkcja jest obecnie dostępna w nowym ustawieniu „Języki aplikacji”.

Wszyscy staramy się, aby nasze telefony nie włączały się, zanim trafimy do gniazdka, więc zachęcające jest, gdy Google próbuje powstrzymać energochłonne aplikacje przed żuciem baterii. Android 13 może oferować coś, co nazywa się „gospodarką zasobów Androida”, w której aplikacje otrzymują kredyty na podstawie poziomu naładowania baterii urządzenia. Tą „walutą” można handlować, aby wykonywać określone zadania. Zakłada się, że im bliżej urządzenie zbliża się do przekroczenia, tym mniej kredytów jest przyznawanych aplikacjom.

Wreszcie wydaje się, że Google manipuluje zegarem ekranu blokady, aby użytkownicy mogli trzymać go w jednej linii i zapobiegać rozszerzaniu się do dwóch linii, gdy nie ma powiadomień, jak teraz.

Interfejs użytkownika Androida 13 wygląda identycznie jak obecny, choć należy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że system operacyjny nie wszedł nawet w swoją pierwszą wersję deweloperską, nie mniej niż pierwszą z zazwyczaj kilku wersji beta. Jeśli historia się powtórzy (i zdarza się to często), Android 13 zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku, zanim wiosną wejdzie w wersję beta i udostępni go publicznie wczesną jesienią.

READ  Strona tylna: Postacie z gier wideo, które wkradły się na galę Met 2021