Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oszczędność miejsca: Jak projektant wnętrz stworzył dom z dwoma łóżkami w zrujnowanym domku w Peckham

Oszczędność miejsca: Jak projektant wnętrz stworzył dom z dwoma łóżkami w zrujnowanym domku w Peckham

The

Ora Laken stanęła przed dwoma poważnymi wyzwaniami, kiedy w 2019 roku kupiła swój wiktoriański dom o powierzchni 540 stóp kwadratowych w pobliżu Peckham Ray.

Pierwsza: przerażająco zrujnowany stan wnętrz, którym mogła się zająć jako projektantka wnętrz z zawodu.

Drugi: dobrze znane tereny gminy obsadzone bujnymi drzewami i regularnie udostępniane zwiedzającym, co było dla nich dużym wyzwaniem.

Wielu mieszkańców 40 szałasów na placu Schumert z radością prezentuje pięknie zasadzone przednie dziedzińce i ogrody komunalne z tyłu – które w mediach okrzyknięto „kwiecistą doliną” – na imprezy publiczne przez cały rok, w tym m.in. schemat ogrodu i ceremonie dumy. Wielu właścicieli domów założyło stragany, sprzedając Pimm’s, dzieła sztuki lub grając muzykę w wiejskim stylu.

Piękne ogrody frontowe na placu Schumert

/ Juliette Murphy

„Dopiero odkąd się tu przeprowadziłam, naprawdę nauczyłam się, jak utrzymać tę roślinę przy życiu” – śmieje się Lakin, która mówi, że na szczęście nie odczuwała presji sąsiadów, by stać się zieloną boginią. „Moja mama bardzo mi pomogła”. Na swoim podwórku Lakin hoduje drzewa oliwne, jaśminowe i glicynie. „Jest zwrócony na południe, a to bardzo pomaga” – mówi.

Dom horroru transformacji

Zwarta społeczność ustronnego deptaka pojawiła się sama, gdy francusko-brytyjski projektant rozpoczął szeroko zakrojoną renowację nieruchomości, która była różnie określana jako „onieśmielający dom” i „piękny na zewnątrz, ale naprawdę onieśmielający w środku „.

„Panna mieszkała tu do lat 90. i od momentu wejścia do środka czuła ból porzucenia” – mówi. „Na wszystkich ścianach były wilgotne smugi, łazienka przeciekała przez sufit kuchni, a tapeta odchodziła w paski”.

Juliette Murphy

Laken twierdzi, że pomimo swojego stanu, za zniszczoną bramą i stajnymi drzwiami czuł się jak w dwupiętrowym domu z jedną sypialnią, z małym patio wychodzącym na południe od frontu. Dostałem go za cenę 525 000 funtów.

„To ja byłem na tyle szalony, żeby go kupić” – śmieje się Lakin. „Wiedziałam, że zamierzam zrobić wszystko całkowicie od zera – to było właśnie doświadczenie, którego szukałam” – mówi.

Sąsiedzi polecili budowniczego, który dobrze znał architekturę XIX-wiecznych domków i uzbrojony w budżet w wysokości 110 000 funtów, odłożył Laken.

W czteromiesięcznym programie będzie zmiana układu tak, aby wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, przekształcenie parteru z wilgotnym salonem, sfrustrowaną kuchnią i „dziwnym, dodatkowym plastikowym sufitem z tyłu, pozornie bezużytecznym”. w płynną, rustykalną przestrzeń życiową na otwartym planie z luksusową łazienką z prysznicem z tyłu.

Juliette Murphy

Na pierwszym piętrze (schody musiały zostać odbudowane) Laken wypowiedziała słowa irlandzkiej architektki i projektantki nowoczesnych mebli, Eileen Gray, jej motto: „Aby stworzyć, trzeba najpierw poprosić o wszystko”.

Podjęto śmiały krok w celu przeprojektowania planu piętra, aby zachować istniejącą główną sypialnię, ale także uzyskać sypialnię gościnną i małą toaletę na piętrze.

„Umieszczając główną łazienkę na parterze, mogę to osiągnąć. Niektórzy ludzie upierają się, że nie ma miejsca, ale ważne jest dla mnie, aby przyjaciele i rodzina zawsze mieli gdzie się zatrzymać.”

Dodaj osobisty akcent do kompaktowej przestrzeni

Juliette Murphy

Dziś dom, który Laken dzieli ze swoim niesamowitym, dużym zwierzakiem, Oscarem, berneńskim psem ratownictwa górskiego, jest doskonale zrównoważony przez ciche, skromne przestrzenie, wykonane na zamówienie stolarki, mnóstwo klejnotowych kolorów, wzorów i tkanin z marmurem i mosiądzem oraz bardzo osobista kolekcja antyków, dzieł sztuki i fotografii, która łączy cały projekt.

Tuż za szkarłatną bramą i drzwiami frontowymi przestrzeń mieszkalna jest pomalowana w neutralnym wapiennym odcieniu Bauwerk Color w kamieniu, z charakterystycznymi drewnianymi podłogami, które nadają teksturę.

Z prostą białą sofą IKEA, surrealistyczną fotografią estońskiego artysty Kelly Sparra i dużym kwadratowym lustrem w antycznym wykończeniu, wykonanym ręcznie przez matkę artysty Lakin, pokój zawiera również miejsce na okrągły stół jadalny autorstwa Maisons du Monde.

Utrzymanie otwartej kuchni na salon i jadalnię było kluczem do tego, aby parter wydawał się przestronny, ale Laken nadał mu odrębną tożsamość.

Juliette Murphy

Ręcznie robiona dębowa komoda od Little Earth Design z Oxfordshire (littleearthdesign.co.uk) zwieńczona czarno-białym marmurowym stolikiem w różowe paski – zabawnym i odjechanym, pasującym do swobodnej atmosfery witryny Beckham – z umywalką kamerdynera firmy Villeroy & Boch i parą żyrandoli odziedziczonych po wielkiej francuskiej ciotce Lacquene’a. jeden raz ukończony.

Ponadto w luksusowej głównej łazience domu znajduje się prysznic wyłożony nieprzezroczystymi białymi kafelkami Zellige, mandarynkowy kominek i antyczne mosiężne krany Lefroy Brooks. Okrągłe lustro Zara Home tworzy atmosferę art deco dzięki parze cylindrycznych kinkietów umieszczonych po bokach.

Na szczycie schodów, pod którymi jest teraz dużo miejsca do przechowywania, sypialnia Lakena jest wielopoziomowa z kremową chmurą łóżka i wentylatorem sufitowym Mallorca, dziełem sztuki, które zawiera architektoniczne grafiki z Rzymu, gdzie Laken i Partner z Włoch spędza dużo czasu, spędza emocjonalne spuścizny rodzinne, takie jak jej portret namalowany przez jej babcię.

Jednak jej szczęśliwi goście cieszą się tym, co w Laken jest domem: drugą sypialnią, która wygląda jak łono. „Chociaż neutralna paleta może sprawić, że pomieszczenia wydają się większe, nie należy bać się używać koloru w tych obszarach, które są niedostatecznie wykorzystywane” – mówi Lakin.

Juliette Murphy

W tym celu jest na maksa z wbudowanym łóżkiem sprawdzonym przez luksusową zieloną aksamitną zasłonę i papier Willow Boughs od Morris & Co na ścianach. Mała toaleta dla gości jest równie odważna, z oszczędzającą miejsce umywalką narożną i żywymi czerwonymi ścianami w limonkowej farbie Love Apples firmy Bauwerk Color.

Co ciekawe, mówi Lakin, podczas prac, które zostały zakończone tuż przed Bożym Narodzeniem 2019, nie było prawdziwych kryzysów.

„Nie trzeba iść na kompromis w kwestii stylu i luksusu ze względu na małą przestrzeń” – mówi. „Zawsze jest tak wiele sposobów, aby naprawdę stworzyć własne miejsce”.

Umieść tweeta; lauralakindesign.com

Jak wydobyć jak najwięcej z małego domu?

  • Uzyskaj wstępną koncepcję projektową od podstaw i regularnie się do niej odwołuj, bez względu na to, jak mały jest dom. W ten sposób nie pomylisz się w procesie podejmowania decyzji.
  • Nie bój się używać koloru w miejscach, które mogą być rzadziej używane, na przykład w łazienkach, pokojach gościnnych, a nawet w szafach, chociaż neutralna paleta może sprawić, że pokoje będą bardziej przestronne.
  • Szafy wnękowe z lustrem mogą sprawić, że sypialnia stanie się bardziej przestronna, a fronty szafek można pomalować na kolor ścian.
  • Wybierz wbudowane łóżko pod oknem, jeśli masz bardzo małą sypialnię dla gości. Wykorzystaj mały rozmiar pokoju i spraw, aby był wygodny.
  • Zawsze warto wydać pieniądze na dobrą stolarkę, ponieważ może ona dobrze wykorzystać miejsca, o których możesz nie myśleć, na przykład pod schodami. Jeśli masz wysoki sufit, weź schowek na górę.
  • Siedzenia w stylu bankietowym do stołów jadalnych zapewnią czystszą i bardziej opływową przestrzeń w kuchni/jadalni.
  • Nie pozwól, aby płaszcze i buty były refleksją. Stwórz wydzieloną przestrzeń do przechowywania tych przedmiotów codziennego użytku.
  • Unikaj nieporęcznych grzejników z ogrzewaniem podłogowym, które zapewniają cenną przestrzeń na ścianie.

READ  Album Electrobot-1000 z 2001 r., 3 Dimensions Of Space, otrzymuje pierwszą wersję winylową ⟋ RA