Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oszałamiający widok galaktyki Drogi Mlecznej wydany przez naukowców

Potrzeba było dwóch lat — i 21 400 zdjęć — aby uchwycić Twój niesamowity widok Dom galaktyki, Droga Mleczna.

18 stycznia, Astronomowie opublikowali „ogromny” przegląd Drogi Mlecznej(otwiera się w nowym oknie) W ramach ambitnego projektu o nazwie „Dark Energy Camera Plane Survey”. Uchwycili ten widok za pomocą instrumentu o nazwie Dark Energy Camera w Cerro Tololo Inter-American Observatory, który znajduje się na wysokości 7200 stóp w Chile. Kamera jest zamontowana na dużym teleskopie o szerokości ponad 13 stóp; W końcu wykonał ogromne zdjęcia 3,32 miliarda obiektów, w większości z nich gwiazdy.

„To bardzo techniczny wyczyn. Wyobraź sobie zdjęcie grupowe ponad trzech miliardów ludzi i wszyscy są rozpoznawalni!” Debra Fisher, dyrektor działu nauk astronomicznych w National Science Foundation, powiedziała w oświadczeniu. „Astronomowie będą patrzeć na ten szczegółowy obraz ponad trzech miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej przez nadchodzące dziesięciolecia. To doskonały przykład tego, co może osiągnąć partnerstwo między agencjami federalnymi”.

Zobacz też:

Tak, w naszej galaktyce krąży 100 milionów zbuntowanych czarnych dziur

istnieć W Drodze Mlecznej jest prawdopodobnie ponad 100 miliardów gwiazd(otwiera się w nowym oknie), więc ta panorama jest bardzo szczegółową próbką galaktyki widzianej z południowej półkuli Ziemi. Spójrz:

  • Poniżej pierwsze zdjęcie: Oto panorama zawierająca około 3,32 miliarda obiektów. „Większość gwiazd i pyłu w Drodze Mlecznej znajduje się w jej dysku – jasnym pasie biegnącym przez ten obraz – gdzie leżą ramiona spiralne” – wyjaśnił. NOIRLab Narodowej Fundacji Nauki(otwiera się w nowym oknie)która obsługuje duże teleskopy w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

  • dolny obrazek: To część gigantycznej kosmicznej panoramy powyżej. „To zdjęcie, usiane gwiazdami i ciemnymi obłokami pyłu, jest małym fragmentem – tylko małym ruchem – z kompletnego przeglądu kamery ciemnej energii (DECaPS2) Drogi Mlecznej”, komunikat prasowy NOIRLab. Wyjaśnić(otwiera się w nowym oknie).

miliardów obiektów w Drodze Mlecznej

Miliony gwiazd. Gdzie jest Waldo?
Źródło: DECaPS2/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA Przetwarzanie obrazu: M. Zamani i D. de Martin (NOIRLab firmy NSF)

A jeśli chcesz więcej, jest więcej. Możesz przeglądać całą ankietę, z możliwością powiększania i pomniejszania Przeglądarka starych skanów(otwiera się w nowym oknie) strona internetowa.

Nasza galaktyka zawiera dużą liczbę gwiazd, ale zawiera również Gigantyczne obszary pyłu i gazu. Aby przejrzeć te nieprzejrzyste obszary Próżnia, astronomowie uchwycili długości fal światła niewidocznych gołym okiem, zwane długościami fal bliskiej podczerwieni. Ten rodzaj światła, który porusza się na dłuższych falach niż światło widzialne, może prześlizgiwać się lub przechodzić przez kurz kosmiczny, odsłaniając to, co leży poza nim ( Potężny Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba widoki w świetle podczerwonym).

chcesz więcej nauki Czy wiadomości techniczne są dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? podpisany dla Najlepszy biuletyn Mashable Dziś.

Te nowe zdjęcia uchwyciły prawie niezliczone gwiazdy. Nadal jest wiele rzeczy, których nie możemy zobaczyć, ale jesteśmy mogą wyobrażać sobie. Większość gwiazd ma co najmniej jedną planetę Wiele z nich ma zróżnicowane układy słoneczne. Daje to więcej niż bilionów egzoplanet(otwiera się w nowym oknie) w naszej okolicy droga Mleczna Sam.

niektóre z nich Planety mogą padać klejnotami. Niektóre z nich mogą być światami oceanów. Inne mogą być skalistymi planetami wielkości Ziemi. W naszej galaktyce, miejscu pełnym jasnych gwiazd, drzemie nieskończony potencjał.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje o przeglądzie płaszczyzny kamery ciemnej energii.