Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oświadczenie Premiera w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Oświadczenie Premiera w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiejsze oświadczenie premiera Justina Trudeau z okazji Narodowego Dnia Niepodległości Polski:

„Dziś łączę się ze społecznościami polonijnymi w Kanadzie i na całym świecie w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia w 1918 roku Polska odzyskała suwerenność i integralność terytorialną po 123 latach obcego panowania. W następnych dziesięcioleciach kraj w dalszym ciągu stawiał czoła ogromnym wyzwaniom, od zniszczeń II wojny światowej po dziesięciolecia rządów sowieckich, ale trwały duch narodu polskiego nigdy się nie zachwiał – dziś jest silniejszy niż kiedykolwiek.

„Polska i Kanada są bliskimi przyjaciółmi i sojusznikami od wielu lat i nadal wspólnie pracujemy na rzecz realizacji naszych wspólnych ideałów pokoju, demokracji i bezpieczeństwa na całym świecie. Kanada była pierwszym krajem, który zatwierdził przystąpienie Polski do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w 1998 r., Bliski i Wschód W dalszym ciągu wspieramy wysiłki odstraszania i odstraszania NATO w Europie Kanada i Polska są zdecydowanymi obrońcami suwerenności, niepodległości i niepodległości Ukrainy. Operacja UNIFIERKanada będzie w dalszym ciągu współpracować z Polską, pomagając w szkoleniu sił zbrojnych Ukrainy.

„Serdeczne stosunki między naszymi narodami stanowią podstawę silnych stosunków dwustronnych naszych krajów. Ponad milion Kanadyjczyków polskiego pochodzenia nazywa Kanadę domem i stanowi integralną część bogatej mozaiki kulturowej naszego kraju. Przeszły i obecny wkład polskich Kanadyjczyków pomógł ukształtować Kanadę w kraj, który kochamy.

„W imieniu Rządu Kanady składam najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym Narodowe Święto Niepodległości Polski.

„Szczęśliwego Święta Niepodległości!”

READ  Polska wieś omawia opłatę na rzecz policji | Wiadomości, sport, praca