Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oświadczenie Premiera w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Oświadczenie Premiera w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiejsze oświadczenie premiera Justina Trudeau z okazji Narodowego Dnia Niepodległości Polski:

„Dziś łączę się ze społecznościami polonijnymi w Kanadzie i na całym świecie w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia w 1918 roku Polska odzyskała suwerenność i integralność terytorialną po 123 latach obcego panowania. W następnych dziesięcioleciach kraj w dalszym ciągu stawiał czoła ogromnym wyzwaniom, od zniszczeń II wojny światowej po dziesięciolecia rządów sowieckich, ale trwały duch narodu polskiego nigdy się nie zachwiał – dziś jest silniejszy niż kiedykolwiek.

„Polska i Kanada są bliskimi przyjaciółmi i sojusznikami od wielu lat i nadal wspólnie pracujemy na rzecz realizacji naszych wspólnych ideałów pokoju, demokracji i bezpieczeństwa na całym świecie. Kanada była pierwszym krajem, który zatwierdził przystąpienie Polski do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w 1998 r., Bliski i Wschód W dalszym ciągu wspieramy wysiłki odstraszania i odstraszania NATO w Europie Kanada i Polska są zdecydowanymi obrońcami suwerenności, niepodległości i niepodległości Ukrainy. Operacja UNIFIERKanada będzie w dalszym ciągu współpracować z Polską, pomagając w szkoleniu sił zbrojnych Ukrainy.

„Serdeczne stosunki między naszymi narodami stanowią podstawę silnych stosunków dwustronnych naszych krajów. Ponad milion Kanadyjczyków polskiego pochodzenia nazywa Kanadę domem i stanowi integralną część bogatej mozaiki kulturowej naszego kraju. Przeszły i obecny wkład polskich Kanadyjczyków pomógł ukształtować Kanadę w kraj, który kochamy.

„W imieniu Rządu Kanady składam najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym Narodowe Święto Niepodległości Polski.

„Szczęśliwego Święta Niepodległości!”

READ  Polska chce, aby granica emisji dwutlenku węgla zaczęła się od stali, cementu i nawozów - EURACTIV.com