Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzeżenie przed poważną burzą słoneczną po dużej eksplozji słonecznej, która uderzyła w Ziemię

Ostrzeżenie przed poważną burzą słoneczną po dużej eksplozji słonecznej, która uderzyła w Ziemię

Ziemia jest w środku burzy słonecznej po wyrzuceniu ze słońca, powiedzieli urzędnicy.

Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna poinformowała w ostrzeżeniu, że w ostatnich godzinach wykryto silne burze geomagnetyczne.

Burza została oceniona jako G3, która oceniła ją jako silną. Podczas tak potężnych burz można zaobserwować problemy w systemach zasilania, mogą wystąpić problemy z satelitami i ludźmi w kosmosie, a także mogą wystąpić trudności w korzystaniu z systemów satelitarnych i radionawigacyjnych.

Takie burze mogą również przynieść zorzę polarną, taką jak zorza polarna. Urzędnicy powiedzieli, że można je było zobaczyć na stosunkowo niskich szerokościach geograficznych podczas ostatniej burzy.

Wędrujące zwierzęta również mogą być dotknięte takimi burzami.

Skala sięga do G5. Na tych najsilniejszych poziomach sieci energetyczne mogą się zawalić, nawigacja satelitarna może spaść wraz z innymi poważnymi problemami elektrycznymi, a zorzę polarną można zobaczyć w większości części świata.

Eksperci wielokrotnie ostrzegali, że nie jesteśmy wystarczająco przygotowani na potencjalne niebezpieczeństwa takiego zdarzenia.

Burza słoneczna nastąpiła po koronalnym wyrzuceniu masy (CME) Słońca. Ziemia przeszła przez ten okres dwa dni temu i początkowo miała niewielki wpływ – ale w końcu pojawiły się skutki burzy.

Narodowa Agencja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) zauważyła w nocy silne burze geomagnetyczne. Ostrzeżenie będzie trwało do niedzieli rano.

READ  Śledzenie pierwszych imigrantów w Ameryce Północnej za pośrednictwem Sea Ice Highway