Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzeżenie pogodowe dla Urzędu Meteorologicznego w Irlandii Północnej: Prawdopodobne powodzie po wydaniu trzech ostrzeżeń

Ostrzeżenie pogodowe dla Urzędu Meteorologicznego w Irlandii Północnej: Prawdopodobne powodzie po wydaniu trzech ostrzeżeń

Żółte ostrzeżenie dotyczące deszczu rozpoczyna się w poniedziałek o godzinie 12:00 i ma obowiązywać do godziny 12:00. Powtarzające się ulewne deszcze będą miały wpływ na południową i wschodnią część Irlandii Północnej w niedzielny wieczór i w poniedziałek rano.

W ciągu godziny może spaść do 10 mm deszczu, a w niektórych miejscach suma opadów wyniesie od 25 do 35 mm, gdzie występują najczęściej (prawdopodobnie w całym hrabstwie Down).

Nasycone warunki gruntowe spowodowane niedawną bardzo mokrą pogodą zwiększą ryzyko wystąpienia powodzi.

Przed wydaniem kolejnego żółtego ostrzeżenia przed deszczem o 16:00 w poniedziałek do 15:00 we wtorek w hrabstwach Antrim, Armagh, Down, Fermanagh i Tyrone nastąpi krótka przerwa.

Oczekuje się, że częste i ulewne deszcze spowodują powodzie i zakłócenia w ruchu, co może mieć wpływ na transport publiczny, a także możliwe zalania dróg.

Prognoza pogody na tydzień rozpoczynający się 30 października

Met Office stwierdziło, że zalanie niektórych domów i firm jest „prawdopodobne”, a w ciągu zaledwie godziny może spaść 10 mm deszczu. W niektórych obszarach, w których występują najczęstsze opady, w ciągu sześciu godzin może spaść 30 mm.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe wchodzi w życie o 18:00 we wtorek i kończy się o 9:00 w środę i obejmuje całą Irlandię Północną.

Met Office poinformowało: „Po bardzo krótkiej chwili wytchnienia, później we wtorek i początkowo w środę z południowego zachodu nadejdzie prawdopodobnie kolejna fala ulewnego deszczu. W wielu miejscach spadnie o kolejne 15–20 mm, w kilku miejscach możliwe będzie od 25 do 30 mm, a jeśli spadnie na nasycony grunt, w niektórych miejscach prawdopodobne będzie więcej uderzeń.

Orzeczenie to nadeszło po ulewnych deszczach, które w sobotnie popołudnie spowodowały szereg powodzi w Co Down, a co najmniej jedna droga została zamknięta z powodu mokrej pogody.

Policja zamknęła ulicę Portafrey Road w Kirkoppen na skrzyżowaniu Innechargie Road z powodu powodzi.

Kilka problemów dotknęło obszary Bangor, Ards i North Down, a lokalni radni za pośrednictwem mediów społecznościowych starali się zwiększyć świadomość problemów.

READ  Roe kontra Wade: „Obudź się Ameryko” – decyzja o prawach aborcji może być koszmarem dla kraju | Wiadomości z USA

Radna Alliance for Bangor East i Donaghadee Hannah Irwin powiedziała, że ​​zadzwoniła na linię powodziową w celu uzyskania „pilnej pomocy” w związku z powodzią w obszarach Pinehill Gardens, Pinehill Road, Briarwood Drive, Silverbirch Road i Ballycruchan Road w Bangor.

Jennifer Gilmour, radna DUP w Bangor West, opublikowała zdjęcia przedstawiające powódź, która dotknęła dworzec kolejowy w Bangor, który został zmuszony do zamknięcia po południu.

Powódź zgłoszono także w obszarze Glenburn Park w Ballyholme, a Janice McArthur opublikowała szczegółowe informacje na temat wody wpływającej na obszary wokół Bangor, Millisle, Hollywood i Groomsport.

W sobotę powódź na stacji kolejowej w Bangor. Zdjęcie: radna Jennifer Gilmore