Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzeżenie o oszustwie WhatsApp umożliwiającym przestępcom dostęp do Twoich wiadomości

Sfrustrowani użytkownicy zgłosili niepokojące oszustwo WhatsApp – ludzie zostali wyrzuceni ze swoich kont po przejęciu ich przez mistyfikację.

Ludzie twierdzą, że otrzymali wiadomości, które rzekomo przyszły po sześciocyfrowym kodzie – a osoby, które o nie proszą, są zachęcane do ich usunięcia.

Ofiary najwyraźniej otrzymują wiadomość od przyjaciela mówiącą: „Hej, przepraszam, przypadkowo wysłałem ci 6-cyfrowy kod, czy możesz mi go przekazać? To pilne?”.

Rzeczywistość, Raporty ekspresowe, Czyli kod wysyłany wraz z wiadomością, który daje przestępcom dostęp do Twojego konta.

Za każdym razem, gdy ktoś uaktualni swój telefon, WhatsApp generuje sześciocyfrowy kod, dzięki czemu możesz mieć zarchiwizowane wiadomości na czacie.

Jest to wysyłane w wiadomości tekstowej.

Jeśli to przekażesz, oznacza to, że ktoś inny może uzyskać dostęp do twoich wiadomości – pozostawiając cię zablokowanym na WhatsApp, mówią ofiary.

Użytkownik WhatsApp opublikował wpis na Świergot : „Troje członków mojej rodziny straciło dziś rano dostęp do WhatsApp.

„Hakerzy wysyłają wiadomość tekstową z WA zawierającą kod weryfikacyjny, a następnie wiadomość tekstową na WhatsApp od kogoś, kogo znasz, mówiąc, że ten kod jest najbardziej potrzebny. Nie wysyłaj kodu ani nie klikaj linku”.

Wśród osób zwabionych przez oszustwo jest prezenter Radia 2 Jeremy Fine, który powiedział, że przestępcy mogli wykorzystać jego listę kontaktów do namierzania większej liczby osób.

Użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do swojego konta po wpadnięciu na oszustwo

Ray Walsh, ekspert ds. Prywatności cyfrowej w ProPrivacy, powiedział Express: „Użytkownicy WhatsApp muszą szukać niepokojącego nowego oszustwa, które umożliwia cyberprzestępcom infiltrację kont WhatsApp.

„ Każdy, kto nagle otrzyma wiadomość zawierającą jednorazowy kod PIN, powinien być niezwykle ostrożny, ponieważ tak zaczyna się atak.

READ  Antologia Nintendo Life eShop – wrzesień 2021

„Po otrzymaniu nieoczekiwanego kodu OTP, haker wyśle ​​do ofiary bezpośrednią wiadomość, twierdząc, że jest przyjacielem lub osobą kontaktową, a następnie poprosi o przekazanie kodu, twierdząc, że wysłał go omyłkowo.

„Ten kod jest w rzeczywistości dwuskładnikowym kodem uwierzytelniającym umożliwiającym dostęp do konta WhatsApp ofiary i gdy tylko ofiara przekieruje go do hakera, użyje go do zhakowania swojego konta.

„Zawsze szukaj wiadomości tekstowych zawierających kod jednorazowy i nigdy ich nie przesyłaj dalej, nie rób zrzutów ekranu ani nie przekazuj nikomu tych kodów, bez względu na ich autentyczność”.

Zadzwoniłeś do lustra Serwis społecznościowy Facebook Skomentować.