Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostrzeżenie Amazon Fire Stick TV, ponieważ użytkownicy są proszeni o sprawdzenie dostępności aktualizacji awaryjnej

Wszyscy użytkownicy Fire Stick TV są proszeni o sprawdzenie, czy urządzenia zostały zakończone pilną aktualizacją z Amazon.

Gigant handlu internetowego niedawno dokonał znaczącej aktualizacji oprogramowania, aby naprawić trzy poważne problemy, które mogły narazić użytkowników na ataki hakerów. Błąd umożliwił oszustom uzyskanie dostępu do popularnych urządzeń do przesyłania strumieniowego ze względu na luki w zabezpieczeniach.

Według raportów problemy zostały zidentyfikowane przez zespół ds. bezpieczeństwa Bitdefender, który następnie przekazał wiadomości zespołowi Fire TV Lustro. Stwierdzono, że jedna wada jest szczególnie niebezpieczna w przypadku hakerów, którzy są w stanie przejąć kontrolę nad urządzeniami za pomocą taktyki znanej jako brutalna siła kodu PIN.

Jednak niepokojące ustalenia zostały rozwiązane przez aktualizację, którą Amazon przeforsował, zanim klienci byli celem.

Konieczne jest sprawdzenie, czy oprogramowanie jest aktualne, aby mieć pewność, że urządzenie jest w pełni zapisane.

„Luki w zabezpieczeniach zostały w odpowiedzialny sposób ujawnione dostawcy za pośrednictwem programu Bug Bounty” — wyjaśnił Bitdefender.

„Amazon wydał poprawki dotyczące tych problemów na urządzeniach Fire TV i aplikacji Fire TV Remote, a firma nie ma dowodów na wykorzystanie tego problemu przeciwko klientom. Bitdefender ściśle współpracuje z zespołem Amazon Fire TV na wszystkich etapach ujawniania luk w zabezpieczeniach i chcielibyśmy podziękować za szybką reakcję i komunikację, przejrzystość i eskalację.”

READ  Mówi się, że iPhone’y 2021 firmy Apple mają tryb portretowy do wideo