Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnie wiadomości między Rosją a Ukrainą: Zełenski odwiedza dwa miasta na froncie we wschodniej Ukrainie

sWołodymyr Zełenski, mieszkaniec, powiedział w niedzielę, że odwiedził Łyszczańsk i Soledar, dwa miasta położone bardzo blisko jednych z najbardziej zaciekłych bitew na wschodnim froncie między siłami ukraińskimi i rosyjskimi.

Kilka mil na południe od Siewierodoniecka leży oblężone miasto Łysychańsk, gdzie trwa jedna z największych bitew lądowych wojny i nad którym Ukraina twierdzi, że odzyskała większą kontrolę.

„Jestem dumny z każdego, kogo spotkałem, z tymi, którym uścisnąłem rękę, z tymi, do których dotarłem, i z tych, których wspierałem” – powiedział Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu wideo po swojej wizycie.

„Każda rodzina ma swoją historię, a większość z nich nie miała mężczyzn.

„Czyjś mąż poszedł na wojnę, ktoś był w niewoli, ktoś niestety zginął. Tragedia. Brak domu, nikt nie kochał. Ale my musimy żyć dla dzieci. Prawdziwi bohaterowie – są wśród nas.”

W dwóch oddzielnych filmach opublikowanych później Zełenski, ubrany w swoją charakterystyczną koszulę khaki, przemawia do żołnierzy w zamkniętych, przypominających krypty strukturach, prezentując niektórym nagrody i przemawiając do innych.

„Wszyscy zasługujecie na wygraną – to jest najważniejsze. Ale nie za wszelką cenę” – powiedział Zełenski w jednym z filmów.

Od początku rosyjskiej inwazji wizyty te były dla prezydenta rzadkimi wyjściami poza stolicę Kijowem i mogą być jeszcze najbliżej linii frontu.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej.

READ  Wiadomości o Trumpie na żywo: Najnowsze informacje, gdy Allen Weisselberg poddaje się władzom