Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatni proces Alexa Murdaugha: zhańbiony prawnik mówi sądowi, że będzie zeznawał w sprawie brutalnego morderstwa żony i syna

Ostatni proces Alexa Murdaugha: zhańbiony prawnik mówi sądowi, że będzie zeznawał w sprawie brutalnego morderstwa żony i syna

Alex Murdaugh mówi, że będzie zeznawał w swojej obronie podczas procesu o morderstwo

Alex Murdaugh ma dziś zeznawać na procesie w sprawie podwójnego zabójstwa swojej żony Maggie i syna Paula, co zapowiada się na dramatyczny moment w sądzie hrabstwa Colleton w Walterboro.

W czwartek zespół prawników skompromitowanego prawnika ponownie zwrócił się do sędziego o ograniczenie zakresu przesłuchania, aby prokuratorzy nie pytali, ile zarzucanych mu przestępstw finansowych popełnił. Sędzia odrzucił wniosek, ale pan Murdaugh będzie nadal zajmował stanowisko, jak potwierdził dziś rano w sądzie.

W środę były partner Murdo Law Firm w PMPED Mark Ball – i świadek obrony – mógł już wyświadczyć państwu przysługę, twierdząc, że „nie miał wątpliwości”, że wyraził zhańbionego prawnika na filmie Paula z hodowli na kilka minut przed morderstwem.

Poza salą sądową nowy serial Netflix skupia się na władzy, jaką rodzina Murdaugh dzierży nad nizinami — oraz na fatalnej katastrofie łodzi w 2019 roku, która pochłonęła życie Mallory Beach.

Oglądaj transmisję na żywo z procesu Alexa Mordo o podwójne morderstwo

1677165610

Pan Totten zeznaje, że kiedy po morderstwach przybył do Mozeli, Murdaugh powtarzał mu: „Wrak łodzi”.

Murdaugh prosi go o skontaktowanie się z Roganem Gibsonem, przyjacielem Paula, który tej nocy próbował skontaktować się z rodziną i któremu Paul miał wysłać film z hodowli.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:20

1677165469

Pan Totten został zapytany o jego stosunki z Paulem w dniu morderstwa. Rozmawiali o wykopaniu opryskanych słoneczników. Plan był taki, żeby posadzić.

Pan Totten jest jednym z około dziesięciu lub tuzina bliskich przyjaciół rodziny, którzy zeznali, że Alex Mordo był w psiarni o 20:44 – kilka minut przed śmiercią Maggie i Paula.

W wersji wydarzeń Murdo nie poszedł tej nocy do psiarni i spał na kanapie w głównym budynku, zanim udał się do Almeidy, aby odwiedzić matkę.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:17

1677165200

Profil: Alex Mordo

Wszystko, co musisz wiedzieć o Alexie Mordeau, zanim zeznaje w swojej obronie na procesie o podwójne zabójstwo żony i syna.

Kim jest Alex Murdow?

Mężczyzna, który jest obecnie sądzony za zabójstwo swojej żony i syna, stoi w obliczu ponad 100 innych zarzutów karnych w związku z domniemanym oszustwem umysłowym i nieudanym spiskiem zabójców kontraktowych.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:13

1677164855

Podczas przesłuchania pan Totten zgadza się, że był tak bliskim przyjacielem Paula, jak tylko mógł. Nazywa go lojalnym i mówi, że jest kimś, do kogo możesz zadzwonić w środku nocy i będzie tam dla ciebie.

Adwokat David Fernandez zapytał go o przyjęcie z okazji Halloween, na którym z jego samochodu zabrano dziesiątkę Blackout .300.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:07

1677164439

Pan Totten pamięta, jak widział Mordo w noc morderstwa.

„Był tak zrozpaczony… Przytulił mnie, zaczął płakać i powiedział, że ich nie ma”.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:00

1677164254

Nowy świadek: Nolan Totten

Zanim sąd wysłuchał nakazu Alexa Mordeau, obrona wezwała na świadka Nolana Tottena.

Pan Nolan jest bratem Nathana Tottena, który zeznawał wcześniej. Byli przyjaciółmi Paula Mordo.

Paul wszędzie zostawiał broń.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:57

1677164078

Murdo złożył przysięgę

Alex Murdaugh zostaje zaprzysiężony, a sędzia Newman wyjaśnia swoje prawo, w tym prawo wynikające z Piątej Poprawki, do odmowy składania zeznań przeciwko sobie. Ostrzega, że ​​może być przesłuchiwany we wszystkich sprawach związanych ze sprawą.

Sędzia Newman zwraca uwagę, że decyzja o złożeniu zeznań należy wyłącznie do Murdaugha, a nie jego adwokata.

Pyta, czy Murdaugh musi dalej konsultować się ze swoim prawnikiem w tej sprawie.

Murdu wyraźnie mówi: „Nie, proszę pana, nie muszę już z nimi rozmawiać. Będę zeznawał. Chcę zeznawać”.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:54

1677163943

Apelacja sądowa

Dziś wznawia rozprawę z obrońcą Dickiem Harbotlianem, powtarzając wszystkie wnioski złożone przez zespół obrony w celu wykluczenia jakichkolwiek zeznań dotyczących jego rzekomych przestępstw finansowych.

Wyjaśnia, że ​​gdyby podnoszenie przestępstw finansowych nie było dozwolone, poradziliby Mordo, aby zajął stanowisko. Ponownie próbują zapobiec kwestionowaniu przestępstw finansowych.

Spędzą następny dzień, dwa lub trzy z państwem, argumentuje Harpootlian, analizując najdrobniejsze szczegóły każdego przestępstwa finansowego.

„To jest proces Berniego Madoffa. To nie jest proces o morderstwo” – mówi.

Sędzia Clifton Newman mówi, że mogą przedstawić ten argument ławie przysięgłych.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:52

1677163382

Oglądaj transmisję na żywo z procesu Alexa Mordo o podwójne morderstwo

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:43

1677162510

Liczne doniesienia potwierdzają, że Murdau będzie dziś zeznawał

Istnieje kilka doniesień, że Alex Mordeau stanie dziś na podium. Oczywistym źródłem pewności, że będzie zeznawał w swojej obronie, jest jego adwokat, Jim Griffin.

Murdo przybył do sądu krótko po 9 rano.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:28