Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatni proces Alexa Murdaugha: zhańbiony prawnik mówi sądowi, że będzie zeznawał w sprawie brutalnego morderstwa żony i syna

Alex Murdaugh mówi, że będzie zeznawał w swojej obronie podczas procesu o morderstwo

Alex Murdaugh ma dziś zeznawać na procesie w sprawie podwójnego zabójstwa swojej żony Maggie i syna Paula, co zapowiada się na dramatyczny moment w sądzie hrabstwa Colleton w Walterboro.

W czwartek zespół prawników skompromitowanego prawnika ponownie zwrócił się do sędziego o ograniczenie zakresu przesłuchania, aby prokuratorzy nie pytali, ile zarzucanych mu przestępstw finansowych popełnił. Sędzia odrzucił wniosek, ale pan Murdaugh będzie nadal zajmował stanowisko, jak potwierdził dziś rano w sądzie.

W środę były partner Murdo Law Firm w PMPED Mark Ball – i świadek obrony – mógł już wyświadczyć państwu przysługę, twierdząc, że „nie miał wątpliwości”, że wyraził zhańbionego prawnika na filmie Paula z hodowli na kilka minut przed morderstwem.

Poza salą sądową nowy serial Netflix skupia się na władzy, jaką rodzina Murdaugh dzierży nad nizinami — oraz na fatalnej katastrofie łodzi w 2019 roku, która pochłonęła życie Mallory Beach.

Oglądaj transmisję na żywo z procesu Alexa Mordo o podwójne morderstwo

1677165610

Pan Totten zeznaje, że kiedy po morderstwach przybył do Mozeli, Murdaugh powtarzał mu: „Wrak łodzi”.

Murdaugh prosi go o skontaktowanie się z Roganem Gibsonem, przyjacielem Paula, który tej nocy próbował skontaktować się z rodziną i któremu Paul miał wysłać film z hodowli.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:20

1677165469

Pan Totten został zapytany o jego stosunki z Paulem w dniu morderstwa. Rozmawiali o wykopaniu opryskanych słoneczników. Plan był taki, żeby posadzić.

Zapytany o nagranie z hodowli, zeznał, że słyszy głosy Paula, Maggie i Alexa Mordo.

Pan Totten jest jednym z około dziesięciu lub tuzina bliskich przyjaciół rodziny, którzy zeznali, że Alex Mordo był w psiarni o 20:44 – kilka minut przed śmiercią Maggie i Paula.

W wersji wydarzeń Murdo nie poszedł tej nocy do psiarni i spał na kanapie w głównym budynku, zanim udał się do Almeidy, aby odwiedzić matkę.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:17

1677165200

Profil: Alex Mordo

Wszystko, co musisz wiedzieć o Alexie Mordeau, zanim zeznaje w swojej obronie na procesie o podwójne zabójstwo żony i syna.

Kim jest Alex Murdow?

Mężczyzna, który jest obecnie sądzony za zabójstwo swojej żony i syna, stoi w obliczu ponad 100 innych zarzutów karnych w związku z domniemanym oszustwem umysłowym i nieudanym spiskiem zabójców kontraktowych.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:13

1677164855

Podczas przesłuchania pan Totten zgadza się, że był tak bliskim przyjacielem Paula, jak tylko mógł. Nazywa go lojalnym i mówi, że jest kimś, do kogo możesz zadzwonić w środku nocy i będzie tam dla ciebie.

Adwokat David Fernandez zapytał go o przyjęcie z okazji Halloween, na którym z jego samochodu zabrano dziesiątkę Blackout .300.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:07

1677164439

Pan Totten pamięta, jak widział Mordo w noc morderstwa.

„Był tak zrozpaczony… Przytulił mnie, zaczął płakać i powiedział, że ich nie ma”.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 15:00

1677164254

Nowy świadek: Nolan Totten

Zanim sąd wysłuchał nakazu Alexa Mordeau, obrona wezwała na świadka Nolana Tottena.

Pan Nolan jest bratem Nathana Tottena, który zeznawał wcześniej. Byli przyjaciółmi Paula Mordo.

Pan Nolan świadczy o swojej przyjaźni z Paulem i rodziną, o tym, że Paul zawsze nosił ze sobą telefon, że nigdy go nie odkładał i że zawsze jeździli do budy.

Paul wszędzie zostawiał broń.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:57

1677164078

Murdo złożył przysięgę

Alex Murdaugh zostaje zaprzysiężony, a sędzia Newman wyjaśnia swoje prawo, w tym prawo wynikające z Piątej Poprawki, do odmowy składania zeznań przeciwko sobie. Ostrzega, że ​​może być przesłuchiwany we wszystkich sprawach związanych ze sprawą.

Sędzia Newman zwraca uwagę, że decyzja o złożeniu zeznań należy wyłącznie do Murdaugha, a nie jego adwokata.

Pyta, czy Murdaugh musi dalej konsultować się ze swoim prawnikiem w tej sprawie.

Murdu wyraźnie mówi: „Nie, proszę pana, nie muszę już z nimi rozmawiać. Będę zeznawał. Chcę zeznawać”.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:54

1677163943

Apelacja sądowa

Dziś wznawia rozprawę z obrońcą Dickiem Harbotlianem, powtarzając wszystkie wnioski złożone przez zespół obrony w celu wykluczenia jakichkolwiek zeznań dotyczących jego rzekomych przestępstw finansowych.

Wyjaśnia, że ​​gdyby podnoszenie przestępstw finansowych nie było dozwolone, poradziliby Mordo, aby zajął stanowisko. Ponownie próbują zapobiec kwestionowaniu przestępstw finansowych.

Spędzą następny dzień, dwa lub trzy z państwem, argumentuje Harpootlian, analizując najdrobniejsze szczegóły każdego przestępstwa finansowego.

„To jest proces Berniego Madoffa. To nie jest proces o morderstwo” – mówi.

Sędzia Clifton Newman mówi, że mogą przedstawić ten argument ławie przysięgłych.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:52

1677163382

Oglądaj transmisję na żywo z procesu Alexa Mordo o podwójne morderstwo

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:43

1677162510

Liczne doniesienia potwierdzają, że Murdau będzie dziś zeznawał

Istnieje kilka doniesień, że Alex Mordeau stanie dziś na podium. Oczywistym źródłem pewności, że będzie zeznawał w swojej obronie, jest jego adwokat, Jim Griffin.

Murdo przybył do sądu krótko po 9 rano.

Olivera O’Connella23 lutego 2023 14:28

READ  Starcia pracowników fabryki Apple iPhone z policją w Chinach