Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatni pogrzeb królowej: Andrew złożył hołd „współczuciu” matki i powiedział żałobnikom, aby unikali czekania w kolejce

Ostatni pogrzeb królowej: Andrew złożył hołd „współczuciu” matki i powiedział żałobnikom, aby unikali czekania w kolejce

Kolejka do złożenia hołdu trumnie królowej zatrzymała się na sześć godzin po osiągnięciu przez nią mocy

Książę Andrzej złożył hołd swojej matce, zmarłej królowej, mówiąc, że „zawsze doceni” jej „miłość do syna”.

Książę Yorku pochwalił „współczucie” i „ufność” królowej w oświadczeniu wydanym w niedzielne popołudnie.

Powiedział: Kochana Mamo, moja Matko, Wasza Wysokość, trzy w jednym.

Wasza Wysokość, to był zaszczyt i przywilej służyć wam. Matko Ojczyzny, Twoje oddanie i osobista służba naszemu narodowi są wyjątkowe i niepowtarzalne; Twoi ludzie okazują swoją miłość i szacunek na wiele różnych sposobów i wiem, że nie możesz się doczekać uhonorowania ich szacunku.

„Mamo, twoja miłość do syna, twoje współczucie, twoja troska, twoje zaufanie, które będę pielęgnować na zawsze. Twoja wiedza i mądrość znalazły nieograniczone, nieograniczone lub ograniczone.”

Pojawia się, gdy ludzie zostali ostrzeżeni, aby nie dołączać do listy oczekujących na leżącą królową, ponieważ oczekuje się, że zostanie ona zamknięta później dzisiaj.

„Aby uniknąć rozczarowania, proszę nie przystępować do listy oczekujących” – powiedział rząd.

Światowi przywódcy zaczęli przybywać do Londynu na pogrzeb królowej, ponieważ dzisiaj mija ostatni pełny dzień pobytu króla w stanie.

1663515031

Jubileusz królowej Elżbiety II podczas jej 70-letniego panowania

królowa Królowa Elżbieta II Naprzód mój król świętować Platynowy JubileuszAle nie była jedyną, którą Jej Wysokość Królowa celebrowała podczas 70 lat swojego panowania.

Mogła świętować cztery historyczne jubileusze imprezami i uroczystościami publicznymi: Srebrnym Medalem jubileuszz okazji dwudziestej piątej rocznicy jej wstąpienia do królowej, złoty jubileusz (pięćdziesiąta rocznica) oraz Diamentowa biuteria (60. rocznica) i Platynowy Jubileusz (siedemdziesiąt).

Królowa zmartwychwstała tron 6 lutego 1952 roku, w dniu śmierci jej ojca, postanowiła uczcić początek swojego panowania pod koniec pierwszego tygodnia czerwca.

1663514131

Obejrzyj: Książę Yorku honoruje „mumię” królowej Elżbiety za jej „miłość, współczucie i troskę”

Książę Yorku honoruje „mumię” królowej Elżbiety za jej „miłość, współczucie i troskę”

1663513231

Średni czas oczekiwania spada do mniej niż 10 godzin

Średni czas oczekiwania w kolejce na wizytę w trumnie królowej w Westminster Hall spadł poniżej 10 godzin, zgodnie z aktualizacją rządowego narzędzia do śledzenia.

Od godziny 15:00 w niedzielę czas oczekiwania wynosi co najmniej dziewięć i pół godziny, a kończy się w Southwark Park.

Ministerstwo Kultury, Mediów i Sportu dodało dziś na Twitterze: „Dziś zostanie podjęta decyzja, kiedy zamknie się ostateczna lista oczekujących. Aby uniknąć rozczarowania, proszę nie przystępować do listy oczekujących”.

1663512331

Tłumy oczyszczają Pałac Buckingham – relacja

Tłumy zostały podobno ewakuowane spod bram Pałacu Buckingham przed przyjęciem z setkami głów państw, które odbędzie się później w rezydencji królewskiej.

według BBCPubliczna garbarnia ogłasza, że ​​teren jest już zamknięty.

Osobom spoza pałacu powiedziano, że „obecnie obowiązują ograniczenia w centrum handlowym i wokół Horseguards Parade i St James’ Park” – podało radio.

1663511431

Obejrzyj: Sir Lindsey Hoyle mówi, że pogrzeb królowej jest „najważniejszym wydarzeniem, jakiego świat kiedykolwiek będzie świadkiem”

Sir Lindsey Hoyle mówi, że pogrzeb królowej jest „najważniejszym wydarzeniem, jakiego świat kiedykolwiek będzie świadkiem”

1663510378

Premier Irlandii wita wysiłki Queen na rzecz „pojednania tych wysp”

Premier Irlandii Michael Martin podpisał księgę kondolencyjną w Lancaster House.

Napisał na Twitterze: „Sympatia dla króla Karola, rodziny królewskiej i narodu brytyjskiego w związku z odejściem Jej Królewskiej Mości Elżbiety, która zrobiła tak wiele dla pojednania na tych wyspach”.

READ  Francja przygotowuje strajk generalny „Czarny czwartek” w proteście przeciwko zmianom w emeryturach | Francja
1663509615

Liz Truss i King Charles spotykają się, gdy światowi przywódcy zjeżdżają do Pałacu Buckingham

King Charles i Liz Truss spotkali się dziś po południu, gdy setki dygnitarzy z całego świata przybyło do Londynu, aby oddać hołd królowej.

Premier spędził drugi dzień na spotkaniu z szefami rządów i stanów na Downing Street przed przyjęciem w Pałacu Buckingham.

1663509055

Victoria Beckham wita królową jako „ostateczną ikonę we wszystkim”

Victoria Beckham powiedziała, że ​​przez ostatni tydzień „rozważała” śmierć królowej.

48-letnia była projektantka mody Spice Girl złożyła hołd zmarłej królowej, nazywając ją „ostateczną ikoną we wszystkim i uosobieniem stylu” w poście do 30 milionów obserwujących ją na Instagramie.

Beckham, której mąż David czekał w tym tygodniu 13 godzin w kolejce, aby zobaczyć królową leżącą płasko, również udostępniła serię zdjęć królowej w różnych strojach, z jej psami i końmi.

Spice Girls spotykają królową w 1997 roku

(ROCZNIE)

W ostatnich latach wiele projektów Beckhama nosili członkowie rodziny królewskiej, w tym księżna Sussex i hrabina Wessex.

W swoim liście Beckham napisała: „Spędziłam ostatni tydzień, zastanawiając się nad utratą Jej Królewskiej Mości Elżbiety II i tym, jak była ona tak potężną inspiracją nie tylko dla mnie, ale dla tak wielu ludzi na całym świecie.

Ostateczna ikona we wszystkim i uosobienie elegancji, pozostanie na zawsze w naszych sercach i umysłach.

„W tym czasie składam najszczersze kondolencje rodzinie królewskiej i dołączam do nich w żałobie po stracie naszego ukochanego króla”.

1663506915

Australijczyk Anthony Albanese „bardzo komfortowo” z królem Karolem wypowiadającym swoje poglądy na temat zmian klimatycznych

Australijski premier Anthony Albanese powiedział, że odczuje „niezwykłą ulgę”, gdy król wyrazi swoje poglądy na temat „znaczenia zmian klimatycznych”.

READ  Jak Australia napisała podręcznik „Stop the Boats”.

Powiedział BBC: „Ważne jest, aby suwerenność pozostawała poza stronniczymi kwestiami politycznymi.

„Ale z mojego punktu widzenia powiedziałem, że czułbym się bardzo komfortowo, gdyby król wyrażał swoje poglądy na temat znaczenia zmian klimatycznych, chodzi o przetrwanie naszego stylu życia.

„Wiemy, że skutki pożarów buszu, powodzi i klęsk żywiołowych w Australii robią dokładnie to, co powiedziała nam nauka, czyli że w Australii zawsze zdarzały się klęski żywiołowe, ale są one częstsze i bardziej intensywne.

Dlatego ta sprawa nie powinna być partyjną kwestią polityczną. To musi być problem, z którym świat musi się zmierzyć.

Nalegano, czy jego zdaniem król powinien nadal jasno wyjaśniać, że zmiany klimatyczne są problemem w jego umyśle: „Jeśli zdecyduje się to zrobić, oczywiście będzie to jego sprawa, ale ja uważam, że należy to uszanować, jeśli zdecyduje się to zrobić”.

(Stephan Russo / Paul / AFP przez Getty Images)

1663506053

Wewnątrz największej operacji policyjnej, jaką kiedykolwiek widziała Wielka Brytania

Banki, budki telefoniczne i skrzynie są ręcznie sprawdzane i zamykane w ramach przygotowań do pogrzebu królowej.

Z tej historycznej okazji organizowana jest największa znana operacja bezpieczeństwa w historii Wielkiej Brytanii, w której z całego świata podróżuje ponad 500 światowych przywódców i dygnitarzy.

Tysiące policjantów zostało wycofanych do Londynu w celu zwiększenia liczby, w tym uzbrojonych policjantów i tych o „wyspecjalizowanych zdolnościach”, z wydłużonymi zmianami pracy i zniesionymi dniami odpoczynku.

Nasz redaktor ds. wewnętrznych Lizzie Dearden Ma pełną historię: