Top News

Osoby podróżujące do Polski są zobowiązane do wypełnienia formularza Digital Passenger Locator – First News

gov.pl.

Obowiązkowy formularz lokalizatora dokumentów dla podróżnych do Polski jest dostępny w formie elektronicznej od soboty.

Główny Inspektor Zdrowia (GIS) poinformował, że osoby podróżujące samolotem do Polski od soboty będą musiały wypełnić formularz cyfrowego lokalizatora pasażerów przed dokonaniem odprawy.

Wcześniej formularz był dostępny tylko w formie papierowej.

GIS powiedział, że papierowy dokument będzie ważny w przypadku braku dostępu do Internetu, w którym to przypadku stewardesy odbiorą wydrukowane formularze od pasażerów podczas lotu i wyślą je do odpowiednich służb.

„Konieczność korzystania z formularza Passenger Locator w lotnictwie międzynarodowym wynika z przepisów tzw. Konwencji Chicagowskiej o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym” – powiedział GIS, który jest administratorem danych osobowych podanych na karcie przez District State Health Analyst gdzie mieszka lub przebywa pasażer.

GIS dodał, że formularz Passenger Locator pomaga szybko kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa przez podróżnych, ponieważ karta umożliwia innym pasażerom szybszą komunikację, jeśli na pokładzie znajduje się zarażona osoba.

Badacz zwrócił uwagę na fakt, że w związku z zaleceniem UE w sprawie zintegrowanego podejścia do ograniczania samodzielnego przemieszczania się w odpowiedzi na epidemię Govt-19, informacje o wykrytych przypadkach Govt-19 powinny być niezwłocznie przesyłane do organów ds. zdrowia w poszczególnych krajach. Taka osoba była w ciągu ostatnich 14 dni.

Formularz Lokalizatora Pasażerów jest dostępny tutaj: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

READ  Kończy je druga połowa powstania Litwy przeciwko Polsce – eliminacje FIBA ​​olimpijskie Canos, Litwa 2020

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment