Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oscary: Polska zgłasza EO jako najlepszy film międzynarodowy [WATCH]

Oscary: Polska zgłasza EO jako najlepszy film międzynarodowy [WATCH]

Polska zgłasza „EO” dla najlepszego filmu międzynarodowego na 95. ceremonii rozdania Oscarów. EO to siwy źrebak o smutnych oczach i ciekawym duchu. Karierę rozpoczyna jako cyrkowiec, by następnie uciec w wędrówkę po polskiej i włoskiej wsi naznaczonej w równym stopniu absurdem, jak i ciepłem. Legendarny filmowiec Jersey Skolimowski Wprowadzając widza bezpośrednio w serce i umysł czworonożnego bohatera, reżyseruje jeden ze swoich najbardziej swobodnych i pomysłowych wizualnie filmów.

Widzieć Oskary 2023: Najlepsze międzynarodowe prognozy fabularne [UPDATED: October 2]

„EO” jest nominowany do Złotej Palmy i zdobył Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes w maju. Film ma zostać wyświetlony 18 listopada w Nowym Jorku i 2 grudnia w Los Angeles. Obejrzyj zwiastun poniżej.

„Złamało mnie… przebywanie tam, płacz w milczeniu, dawało mi poczucie solidarności z innymi” – powiedziała. Manohla Targis z New York Times. „Taki, jaki zawsze czuję, kiedy chodzę do kina, siedzę w ciemności i wstrząsam moim światem i umysłem”.

Wśród polskich zgłoszeń do Oscara znalazło się kilkanaście nominacji do Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu w historii: „Nóż w wodzie” (1963), „Parrow” (1966), „Fluka” (1974), „Ziemia obiecana” (1975), „ Noce i dnie” (1976), „Roztocza Wilco” (1979), „Człowiek z żelaza” (1981), „Catyon”(2007), „W ciemności” (2011), „Aida” (2014), „Zimna wojna” (2018) i „Boże Ciało” (2019). Z 12, Paweł Pawlikowski Tylko „Aida” odniosła sukces.

W ciągu kilku dni po upływie terminu 3 października na zgłoszenia do Najlepszych Filmów Międzynarodowych Akademia określi zalety każdego filmu. Kilkuset członków Akademii zasiadających w Międzynarodowym Komitecie ds. Przeglądu Filmów Fabularnych jest podzielonych na grupy i musi przejrzeć co najmniej 12 zgłoszeń w okresie sześciu tygodni, kończącym się w połowie grudnia. Oceni ich od 6 do 10, a 15 osób, które zdobędą najlepsze głosy, przejdzie do następnej rundy. Lista tych półfinalistów zostanie opublikowana 21 grudnia 2022 r.

READ  Polska przyłącza się do domagających się unijnych działań w sprawie wzrostu cen energii

Sprawdź swoje prognozy na Gold Derby już teraz. Pobierz naszą darmową i łatwą aplikację Urządzenia Apple/iPhone Lub Android (Google Play) Rywalizuj z innymi fanami oraz naszymi legionami ekspertów i redaktorów, aby uzyskać najlepsze wyniki trafności prognoz. Sprawdź naszych najnowszych mistrzów przewidywania. Czy możesz być następny w naszych cenionych tabelach wyników? Pamiętaj, aby zawsze aktualizować swoje prognozy, ponieważ wpływają one na nasze najnowsze kursy na torze wyścigowym, które przerażają głowy i gwiazdy Hollywood. Nie przegap zabawy. Wypowiadaj się na naszych popularnych forach, na których codziennie gromadzi się 5000 szefów showbiznesu, aby śledzić najnowsze wiadomości o nagrodach. Każdy musi wiedzieć: co myślisz? Kogo przewidujesz i dlaczego?

Zapisz się Aby otrzymać bezpłatny biuletyn Gold Derby z najnowszymi prognozami