Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Orientarium zdobywa nagrodę dla najlepszej architektury w Polsce – The First News

Orientarium zdobywa nagrodę dla najlepszej architektury w Polsce – The First News

Orientarium ZOO Łódź po raz kolejny otrzymało prestiżową nagrodę, tym razem zdobywając Grand Prix SARP 2023.
Grzegorz Michałowski/PAP

Orientarium ZOO Łódź po raz kolejny otrzymało prestiżową nagrodę, tym razem zdobywając najważniejszą nagrodę architektoniczną w Polsce Grand Prix SARP 2023.

Dodając do poprzednich wyróżnień zoo, miejskie orientarium otrzymało swoją ostatnią nagrodę na początku tego tygodnia, będąc uznanym przez European Property Awards 2022-2023 i International Property Awards.

Poprzednie wyróżnienia ogrodu zoologicznego obejmują European Property Awards 2022-2023 oraz International Property Awards.Grzegorz Michałowski/PAP

Do konkursu, który wyróżnia projekty zrealizowane w Polsce w poprzednim roku kalendarzowym, napłynęły imponujące 93 zgłoszenia.Grzegorz Michałowski/PAP

Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium ZOO Łódź, powiedział: „Zawsze cieszymy się z otrzymanych nagród. Eksperci i architekci z Polski i ze świata doceniają nasz projekt oraz sposób wkomponowania go w ogród i otaczającą nas przestrzeń.

„Ważne jest dla nas również to, że nasi goście nas doceniają. W zeszłym roku mieliśmy milion gości. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej turystów i łodzian będzie miało przyjemność nas odwiedzać.

Projekt został doceniony za „spójny projekt, bezproblemową integrację z otoczeniem i skrupulatną dbałość o szczegóły”.Grzegorz Michałowski/PAP

W uzasadnieniu zachwalano „różnorodność inwestycji”.Grzegorz Michałowski/PAP

Do konkursu, w ramach którego wyróżniane są projekty zrealizowane w Polsce w poprzednim roku kalendarzowym, wpłynęły 93 prace, z których 19 zostało wyłonionych jako finaliści przez kapitułę jurorów.

Jak czytamy w uzasadnieniu, zaprojektowany przez Szlachcic Architekci Pawilon Orientarium został doceniony za „spójny projekt, płynną integrację z otoczeniem i dbałość o szczegóły pomimo imponujących rozmiarów”.

Mimo imponujących rozmiarów projekt zachwycił jurorów.Orienatrium Łódź Zoo/materiały prasowe

Wśród jego godnych uwagi cech jest strefa morska z podwodnym tunelem.Grzegorz Michałowski/PAP

Kontynuując, „na uznanie zasługuje wielopłaszczyznowy charakter inwestycji, ponieważ łączy w sobie biologię architektoniczną i wykorzystanie multimediów, umożliwiając odtworzenie niedostępnych ekosystemów znajdujących się na dnie morskim, w kominach termicznych czy u ujścia indyjskiej rzeki”.

Z imponującą powierzchnią odpowiadającą około 10 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim łódzkie Orientarium szczyci się tytułem największego obiektu w Polsce i największego w Europie. Wśród jego godnych uwagi cech jest strefa morska z podwodnym tunelem.

READ  bne IntelliNews - We wrześniu inflacja bazowa w Polsce osiąga poziom dwucyfrowy