Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Organizatorem nowego IRONMAN 70.3 Hradec Kralove w Czechach jest polska firma Sport Evolution

Organizatorem nowego IRONMAN 70.3 Hradec Kralove w Czechach jest polska firma Sport Evolution

Polska organizacja zajmująca się marketingiem i wydarzeniami sportowymi Sport Evolution Group rozwija się i rozpoczyna działalność w Czechach. Pierwszym krokiem za pośrednictwem jednej ze swoich spółek zależnych w kraju środkowoeuropejskim jest organizacja inauguracyjnej imprezy IRONMAN 70.3 Hradec Kralove w Czechach.

Sport Evolution jest wyłącznym posiadaczem licencji marki IRONMAN w Polsce, a od 2024 roku także w Czechach. Przez najbliższe trzy lata będzie organizatorem Mistrzostw Ironman 70.3 Hradec Králové.

Zawody IRONMAN 70.3 Hradec Kralove odbędą się 18 sierpnia 2024 r. Rozpoczęcie zapisów zaplanowano na początek października i listopada tego roku.

„Przygotowywaliśmy się do tego od półtora roku i jestem bardzo podekscytowany nowymi wyzwaniami i możliwościami rozwoju naszej firmy w Czechach” – powiedział Michal Drelic, prezes Grupy Sport Evolution.

„Jesteśmy pierwszym franczyzobiorcą IRONMAN w Europie, jeśli nie na świecie, działającym w dwóch krajach. Obecnie w naszym portfolio wydarzeń znajdują się trzy wydarzenia IRONMAN w Polsce, w Warszawie, Gdyni i Poznaniu, a od 2024 roku dołączy do nich Hradec Králové .

Roman Sinkovski, posiadający duże doświadczenie w organizacji wydarzeń, jest dyrektorem zarządzającym czeskiej spółki zależnej Sport Evolution. Firma organizuje m.in. Wyścig Gladiatorów, największy cykl biegów z przeszkodami w Czechach.

Michal Drelic dodał: „Wiele miesięcy wspólnej pracy pokazało, że doskonale się rozumiemy i uzupełniamy. Roman monitorował nasze wydarzenia w Polsce i nie mam wątpliwości, że pod jego przewodnictwem będziemy mogli cieszyć się niesamowitym wydarzeniem w Czechach .”

Hradec Králové to jedno z największych miast w Czechach, położone godzinę drogi od Pragi i stosunkowo blisko granicy z Polską.

Michel Drelic kontynuował: „Przede wszystkim jest to piękne miasto z wieloma zabytkami. Dużą atrakcją będzie kąpiel w rzece Łabie w centrum Hradca Králové, czego spodziewamy się na całej trasie. Ponadto znajduje się tu piękna trasa rowerowa i biegowa.

READ  Patricia A. Hinton 1959-2021 | Wiadomości, sport, praca

www.ironmanczech.com