Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Organizacja non-profit Utah udaje się do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom

Organizacja non-profit Utah udaje się do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom

Salt Lake City – Podczas gdy konflikt w wojnie Ukrainy z Rosją trwa, niektórzy mieszkańcy Utahn czują, że nie mogą stać bezczynnie i patrzeć.

Mały zespół z organizacją non-profit August Mission uda się we wtorek do Europy Wschodniej, aby pomóc milionowi uchodźców uciekających z Ukrainy w znalezieniu schronienia w Polsce.

„Nie chcemy przeznaczać więcej środków na rozwiązanie problemu” — powiedział Bruce Roberts, dyrektor generalny i założyciel August Mission. „Nasze zespoły naprawdę chcą zidentyfikować konkretne potrzeby ludzi w terenie i starać się zapewnić zasoby i zaspokoić te potrzeby”.

Sierpień to misja poświęcona pomocy uchodźcom i przesiedleńcom w odzyskaniu i przesiedleniu.

Od śpiworów po namioty i przybory kuchenne, sprzęt przetrwania i lekarstwa mają kluczowe znaczenie w obozach dla uchodźców. Rodziny zmagają się z mroźnymi temperaturami w Polsce, podczas gdy większość ukraińskich mężczyzn i ojców zostaje, by walczyć.

„Jeśli możesz sobie wyobrazić na granicy, masz cztery lub pięć razy więcej dzieci niż dorosłych” – powiedział Nick Fowler, dyrektor operacyjny.

Fowler ma nadzieję, że jego zespół połączy się z innymi organizacjami na miejscu, aby dowiedzieć się, czego potrzebują uchodźcy, a następnie zabrać je stamtąd.

Wierzymy, że w miarę trwania tego konfliktu na granicy zobaczymy coraz więcej uchodźców. To stwarza własne problemy.

Wszystkie dostawy przeznaczone do Europy są dostarczane przez firmę zajmującą się sprzętem outdoorowym Teton Sports.

„Nasz założyciel wierzy, że relacje w regionie Ukrainy teraz się rozpadają” – powiedziała Heather Stone, prezes Teton Sports. „On chce pomóc i my też to robimy”.

Sklep idzie o krok dalej ze wsparciem, zobowiązując się do wyrównania do 40 000 dolarów z funduszy zebranych przez sierpniową misję pomocy ukraińskim uchodźcom. podarować, Kliknij tutaj.