Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Zjednoczone Emiraty Arabskie nie udowodniły, że Princess Latifa nadal żyje w Dubaju

Organizacja Narodów Zjednoczonych mówi Zjednoczone Emiraty Arabskie Nie dostarcza przekonujących dowodów na to, że Sheikha Latifa bint Mohammed Al Maktoum – zaginiona córka władcy Dubaju, była ostatnio widziana pod koniec 2018 roku – wciąż żyje.

W zeszłym miesiącu Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały, że księżniczką Latifą opiekują się w domu członkowie rodziny i pracownicy służby zdrowia.

Biuro Praw Człowieka ONZ wielokrotnie zwracało się o to Dubai Przedstawić Latifie „dowód życia”, żądanie powtórzone przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba i inne zachodnie rządy.

W piątek rzeczniczka ONZ Marta Hurtado powiedziała na konferencji prasowej w Genewie, że Zjednoczone Emiraty Arabskie nie odpowiedziały na jej prośbę i nie wyjaśniły warunków, w jakich miała się ona odbywać.

„Nie mamy żadnych dowodów na istnienie życia i chcemy jednego, jasnego i przekonującego dowodu na to, że ona żyje. Pierwszą rzeczą, która nas interesuje, jest oczywiście upewnienie się, że nadal żyje” – powiedział Hurtado .

Hurtado powiedział, że wysocy rangą urzędnicy ONZ starali się o spotkanie z ambasadorem ZEA w Genewie w sprawie Latify, co zostało uzgodnione w zasadzie. Dodała, że ​​ONZ planuje również podnieść sprawę Latify Starsza Siostra ShamsaKtóry został porwany w 2000 roku z ulic Cambridge.

Po tym wydarzeniu wzrosły obawy o los 35-letniej Latify Pojawiły się filmy Twierdziła, że ​​jej dom w willi został „przekształcony w więzienie”.

Latifa twierdziła, że ​​została uwięziona w willi po próbie ucieczki w 2018 roku, podczas której przekroczyła granicę do sąsiedniego Omanu i zjechała na zjeżdżalni na jacht na wodach międzynarodowych. Z dwoma przyjaciółmi udało mi się dotrzeć do zachodniego wybrzeża Indii, zanim odkryłem, że śledzi go inny statek i zostałem zauważony przez indyjską straż przybrzeżną.

Po ośmiu dniach na morzu indyjskie siły specjalne zaatakowały statek i przekazały go siłom bezpieczeństwa Emiratów w ramach operacji zatwierdzonej przez jej ojca. Szejk Mohammed bin Rashid al-Maktoum, Zgodnie z orzeczeniem brytyjskim sądu ustalającym fakt z 2020 r.

READ  Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 280. dniu inwazji | Ukraina

Od tamtej pory Latifa nie była widziana, z wyjątkiem oficjalnych zdjęć opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na których była przedstawiona podczas kolacji z byłą prezydent Irlandii Mary Robinson, która później powiedziała BBC, że została „przerażająco oszukana”, aby publicznie zapewnić przyjemny luksus.

W ostatnim nagraniu księżniczka powiedziała: „Wszystkie okna są zamknięte”. Na zewnątrz domu jest pięciu policjantów, a wewnątrz domu dwie policjantki. I nie mogę nawet wyjść, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Robię to wideo z łazienki, ponieważ to jedyny pokój, który mogę zamknąć drzwiami. Jestem zakładnikiem. Nie jestem wolny. Jestem niewolnikiem w tym więzieniu. Moje życie nie jest w moich rękach ”.

Według jej przyjaciół nikt o niej nie słyszał od sześciu miesięcy.

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Londynie stwierdziła, że ​​„relacje w mediach nie odzwierciedlały rzeczywistej sytuacji” i że jest ona objęta opieką w domu przy wsparciu rodziny i lekarzy. „Nadal się poprawia i mamy nadzieję, że w odpowiednim czasie powróci do życia publicznego” – czytamy w oświadczeniu w zeszłym miesiącu.

Szejk Mohammed powiedział, że jego córka – drugi z jego synów próbujących uciec – jest pod opieką swojej kochającej rodziny.

Jego młodsza żona, księżniczka Haya, również opuściła Dubaj, bojąc się o swoje życie, po tym, jak twierdzi, że została poddana kampanii zastraszania i nękania. Orzeczenie brytyjskiego sądu w 2020 r Okazało się, że jej twierdzenia są prawdziwe Na bilansie prawdopodobieństw.