Orange kontynuował postęp w swojej europejskiej strategii infrastrukturalnej, ogłaszając utworzenie spółki joint venture z APG o wartości ponad 600 mln euro w celu wprowadzenia włókien w całej Polsce.
W oświadczeniu Orange Polska wyjaśnił, że spółka światłowodowa jest wspólnym przedsięwzięciem 50:50 i obejmuje łącznie 2,4 mln linii, w tym 1,7 mln, które zostaną dodane w ciągu najbliższych pięciu lat.
Projekt skierowany jest do obszarów w Polsce, w których dostęp do szybkiej infrastruktury szerokopasmowej jest ograniczony lub w ogóle go nie ma.
Orange Polska otrzyma od APG 303 mln euro, z czego 65 proc. Zostanie przekazanych po sfinalizowaniu umowy, a reszta w okresie od 2022 do 2026 r. Wraz z postępem planu wdrożenia.
W sumie wartość wspólnego przyłącza szacowana jest na 605 mln euro.
Wiceprezes Orange Europe (bez Francji) Marie Noel Jeju-Lavissier powiedziała, że APG zapewni „niezbędne wsparcie finansowe”, aby zrealizować swój ambitny pięcioletni plan.
„Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich, a także przyczyni się do rozwoju społecznego i gospodarczego kraju”.
Orange zwrócił uwagę na inne niedawne ruchy światłowodowe, w tym utworzenie TOTEM w lutym w ramach długoterminowej strategii infrastrukturalnej zawartej w planie Engage 2025.
W styczniu Orange podjął kroki w światłowodach we Francji, podpisując umowę na wdrożenie ponad 4,5 miliona linii.
Zapisz się do naszego codziennego newslettera
z powrotem
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex