Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oppo potwierdza współpracę z Hasselbladem przy serii Find X5

Oppo oficjalnie ogłosiło, że będzie współpracować z popularną szwedzką marką Hasselblad nad systemem obrazowania dla nadchodzącej serii Find X5. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę niezliczone wycieki Find X5 Pro, które pokazywały logo Hasselblad. Czas pokaże, czy współpraca ograniczy się do kalibracji kolorów i projektowania interfejsu aparatu, jak w zeszłym roku OnePlus 9 Pro, czy też dostaniemy dodatkowe dostrajanie zdjęć Hasselblada.
Naklejka współpracy Oppo x Hasselblad

System obrazowania Find X5 ma wykorzystywać czujnik Sony IMX766 — 50-megapikselowy, 1/1,56-calowy czujnik z 1,0 µm dla głównych kamer i aparatów ultrawide, podczas gdy moduł zoomu wykorzystuje 13-megapikselowy czujnik z 5-krotnym optycznym Powiększenie. Opracowany przez Oppo chip MariSilicon X NPU będzie również częścią przetwarzania równania przetwarzania obrazu i wielokierunkowego systemu autofokusa.

Oppo potwierdza współpracę z Hasselbladem przy serii Find X5

W wiadomościach związanych z Find X5 godny uwagi przeciek cyfrowa stacja czatu Podzieliliśmy się, że 5-osiowy system stabilizacji wewnętrznej Oppo jest w masowej produkcji. To ta sama jednostka, która została pokazana na imprezie fotograficznej Oppo zeszłego lata.

Globalny Oppo Find X5 Pro z numerem modelu CPH2305 został również zauważony na liście Geekbench, która kołysze Snapdragon 8 Gen 1 i 12 GB pamięci RAM. Telefon zarządzał 1256 punktami jednordzeniowymi i 3420 punktami w sekcji wielordzeniowej.


Oppo Znajdź X5 Pro na Geekbench

Oppo Znajdź X5 Pro na Geekbench

Stronę oprogramowania pokrywa Android 12, a ColorOS 12 ma być na topie.

Źródło 1Źródło 2Źródło 3

READ  Overwatch 2 wciąż jest na zmianie, ale Blizzard musi pójść na „pewne kompromisy”