Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oppo Find X7 Ultra łączy 1-calowy czujnik z nie jedną, a dwoma kamerami peryskopowymi

Oppo Find X7 Ultra łączy 1-calowy czujnik z nie jedną, a dwoma kamerami peryskopowymi

Najnowszy flagowy telefon Oppo, Find X7 Ultra, to pierwszy smartfon wyposażony w dwa peryskopowe aparaty, o czym firma ogłosiła dzisiaj, wprowadzając urządzenie na rynek chiński. Jeden oferuje 3-krotny zoom i wykorzystuje czujnik 1/1,56 cala, który według Oppo jest „największym teleobiektywem w jakimkolwiek smartfonie”. Większe czujniki zwykle robią lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu, co może stanowić problem w przypadku dodatkowych aparatów niektórych telefonów. Drugi obiektyw peryskopowy oferuje 6-krotny zoom optyczny z czujnikiem 1/2,51 cala.

Obiektywy zmiennoogniskowe tworzą dwa z czterech 50-megapikselowych aparatów zintegrowanych z tyłu telefonu. Należą do nich także aparat główny, który jako pierwszy na rynku wykorzystuje 1-calowy przetwornik Sony Type II (LYT-900) oraz aparat ultraszerokokątny (rozmiar czujnika: 1/1,95 cala). Pod względem oprogramowania cztery czujniki są wspierane przez nowe czujniki Oppo Silnik obrazu HyperTone.

Rzut okiem na wbudowane soczewki peryskopowe Find X7 Ultra.
Zdjęcie: OPPO

Gdzie indziej Find X7 Ultra ma typową specyfikację flagowego smartfona. Jest zasilany najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 i baterią o pojemności 5000 mAh, która może szybko ładować do 100 W przewodowo lub 50 W bezprzewodowo. Jego 6,82-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1440p, maksymalną częstotliwość odświeżania 120 Hz i maksymalną jasność 4500 nitów podczas oglądania treści HDR.

Niestety, wygląda na to, że telefon pozostanie wyłącznie na rynku chińskim, bez planowanej premiery w Europie i USA – podobnie jak zeszłoroczny Find X6 Pro. W Chinach ceny zaczynają się od 5999 jenów (około 845 dolarów) za model z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej i sięgają 6999 jenów (około 990 dolarów) za topowy model z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci. Składowanie.