Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Opłaty Commerzbanku w Polsce, wytyczne pod lupą w III kwartale – przegląd wyników

Opłaty Commerzbanku w Polsce, wytyczne pod lupą w III kwartale – przegląd wyników

przez Eda Frankela

Commerzbank AG ogłosił w środę wyniki za trzeci kwartał. Oto, co musisz wiedzieć:

ZYSK NETTO: Drugi co do wielkości bank w Niemczech odnotował zysk netto w wysokości 195 mln euro (196,5 mln USD) w ciągu trzech miesięcy do końca września, powyżej oczekiwań na poziomie 116 mln euro, zgodnie z konsensusowymi szacunkami przedstawionymi przez firmę. Liczba ta spadła z 403 milionów euro w tym samym okresie ubiegłego roku.

Przychody: bank z siedzibą we Frankfurcie odnotował łączne przychody kwartalne, które spadły o 5,9% do 1,89 mld euro, chociaż według konsensusu przekroczyły oczekiwania 1,78 mld euro.

Co widzieliśmy:

– Polska: Problemy w polskim biznesie spółki, mBanku, dotknięte wcześniej zgłoszonymi rezerwami dotyczącymi kredytów we frankach szwajcarskich, spowodowały obciążenie w wysokości 477 mln euro, podczas gdy Commerzbank odłożył również 270 mln euro w okresie wakacji hipotecznych w tym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, mBank odnotował stratę operacyjną w wysokości 528 mln euro w tym kwartale.

Internetowe przychody odsetkowe: bank z siedzibą we Frankfurcie podał, że kwartalny dochód odsetkowy netto wzrósł do 1,62 miliarda euro z 1,12 miliarda euro w tym samym okresie ubiegłego roku, w oparciu o wyższe stopy procentowe.

Wskazówka: Bank utrzymał swoją główną prognozę zysku netto na 2022 r. o ponad miliard euro, ale podniósł część swoich celów na 2024 r. Obejmowały one zysk operacyjny w wysokości 3,2 mld euro zamiast 3,0 mld euro zgodnie z poprzednimi wytycznymi, a przychody były 10 miliardów euro, w porównaniu do 9,1 miliarda euro poprzednio, choć przy kosztach 6,0 miliarda euro, z 5,4 miliarda euro poprzednio. Jednak cele są oparte na konserwatywnych prognozach zysku odsetkowego netto w wysokości 6,3 mld euro, przy założeniu stopy EBC na poziomie 2,0% w 2024 r. Ostrożność co do prognoz spowodowała spadek kursu akcji w środę, a akcje zamknęły się o 7,2% niżej. .

READ  Niemcy dostarczają system Patriot do Kijowa

Napisz do Eda Frankla na adres [email protected]