Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Opierając się na fundamentach tej pierwszej podróży, „Enola Holmes 2” z radością powraca do Netflix

Od Christophera Lee po Basila Rathbone’a, Sherlock Holmes od dawna jest synonimem dedukcyjnego rozumowania i kultowych łowców jeleni. To nawet Enola Holmes Dołącz do niego też, wynika z myśli pisarki Nancy Springer. To, co nastąpiło szybko po sobie, to kilka wczesnych talentów, fenomen Netflixa i Millie Bobby Brown.

Gdy ta angielska aktorka powoli przyćmiewała swoich współczesnych w Dziwne rzeczyMedia zwróciły uwagę, a potem Hollywood. Wkrótce pojawiły się inne możliwości, nie tylko tytułowa rola w Enola Holmes Obok Henry’ego Cavilla. Napisane przez Jacka Thorne’a (moje ciemne rudyZ udziałem Heleny Bonham Carter, ta przygoda w wiktoriańskim Londynie podkreśliła jej gwiazdorską moc, a kontynuacja była nieunikniona.

Cięcie do 2022 i Enola Holmes 2, która widzi tę charyzmatyczną kreację w centrum uwagi i otwiera własną agencję detektywistyczną. Oczekiwania społeczne, polityka płci i słynny Wielki Brat doprowadziły do ​​tego nowego przedsięwzięcia w ciągu kilku minut. Dzieje się tak do czasu, gdy mała dziewczynka zbliża się do Enoli, aby wytropić swoją zaginioną siostrę, a gra toczy się pełną parą.

Na sukces pierwszego filmu złożyło się wiele wyjątkowych czynników. Jako aktorka Millie Bobby Brown jest niezwykle wszechstronna, obdarzona wrodzonym talentem i ma talent do rozbijania najważniejszej czwartej ściany. Potajemnie zapraszając masy do tego świata, nawiązujesz natychmiastowe połączenie bez pozorów zerwania. Tu subtelne spojrzenie, tam gniewny wyraz twarzy i w mgnieniu oka cały tłum jest zainwestowany.

Tym razem o Davidzie Thewlisie (hipnotyczny) przewodzi siłom policyjnym o imieniu Graal, sprawujący władzę postać o nikczemnych zamiarach. Ten wiktoriański rozjemca odgrywa tajemniczą rolę w postępowaniu z daleka, biorąc pod uwagę jego charakterystyczną laskę, To utrudnia życie członkom klanu Holmes.

Z fabułą ubitą w uczciwy klip i Millie Bobby Brown w solidnej formie, po prostu nie ma nic, czego by Ci się nie podobało Enola Holmes 2. Jako były brat Sherlocka, Henry Cavill wypełnia obowiązki swojego zespołu tagów, nadając ich związkowi charakter wyraźnie starszego brata. Albo wpadnij do czterolistnego domu na wietrze, albo wydobądź ważne wskazówki obok Enoli, ta atrakcyjna para sprawia, że ​​dwie pary zabawy.

Istnieją jednak pięści, które mają fabułę, która porusza się z prędkością ponaddźwiękową, skupiając się tylko na odważnej bohaterce. Młodsi gracze, którzy mogli ostatnio odegrać większą rolę, zauważają, że ich wkład zmniejszył się ze względu na zwięzłość. Ofiarami są Louis Partridge jako Lord Tewkesbury, który może być ukochanym Enoli, ale rzadko przekracza te granice.

READ  Fani Wiedźmina otrzymali świetne wieści

Gdzie indziej mamy przypadek Heleny Bonham Carter jako pomysłowej anarchistki Eudorii Holmes, która ma tylko kilka ulotnych chwil na ekranie. Niezależnie od tego, czy jest to celowe, czy z powodu konfliktu w harmonogramie, udostępnianie tego wydaje się być refleksją, a nie odgórną opcją twórczą. Z drugiej strony, to, co robi Bonham Carter, to poszerzanie więzi matek, które nawiązała w pierwszym filmie, a także dodawanie mocnych występów w innych miejscach.

Ponadto, Enola Holmes 2 Wnosi do stołu wszystko, co sprawiło, że ostatnim razem zadziałało. Trochę dopracowanego projektu produkcyjnego od Michaela Carlina (MauretańskiŻycie tchnie życie w tętniący życiem wiktoriański Londyn, a zdobywca nagrody Emmy reżyser Harry Bradbeer (Worek pchli) dodaje pewności siebie za aparatem. Połącz to z powrotem Jacka Thorne’a do obowiązków adaptacyjnych, aby stworzyć pobłażliwą, ale wciągającą historię z materiału źródłowego dla Nancy Springer i widzów, z pewnością na zwycięzcę.

Dzięki gwiazdorskiej sile Millie Bobby Brown i potwierdzeniu trzeciego wpisu w tej prowadzonej przez kobiety serii, Enola Holmes Zamienia się w siłę, z którą trzeba się liczyć. Wprowadzając nowy rodzaj bohaterów do pokolenia nadawców, lubiących wzorce do naśladowania, które przodują w byciu zaradnym wbrew wszelkim przeciwnościom, ta kontynuacja to znacznie więcej niż tylko surowe bohaterki, nikczemne autorytety i ikony literatury.

Pod wypolerowanymi, zrównoważonymi liniami i pęknięciem czwartej ściany kryje się coś uspokajającego w tym, co ta wiktoriańska opowieść ma do powiedzenia na temat opowiadania historii. Niezależnie od tego, czy filmowcy zmagają się z próbami i utrapieniami 221b Baker Street, czy też zmagają się z czymś bliższym rzeczywistości dzięki dramatycznemu spojrzeniu na zerwane przyjaźnie w Inisherin z InisherinKino ma jeszcze wiele do powiedzenia.