Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ontario zmienia strategię, próbując zwalczyć pogarszający się COVID-19 | Kanada

KanadaNajbardziej zaludniona prowincja ogłosiła plany zwiększenia dostępności szczepionek na koronawirusa, a rząd federalny zobowiązał się do udzielenia pomocy w nagłych wypadkach, ponieważ władze starają się zwalczyć nasilającą się epidemię w Ontario.

Zmiana strategii następuje po tym, jak premier Doug Ford został zmuszony do zmiany swojego niepopularnego stanowiska Nowe ograniczenia Ogłoszony w piątek.

W odpowiedzi na rosnącą presję społeczną, późną niedzielą Ontario ogłosiło, że obniży minimalny wiek do otrzymania szczepionki AstraZeneca z 55 do 40 lat.

Wcześniej w niedzielę rząd federalny obiecał, że pomoże wysłać pielęgniarki i lekarzy z innych prowincji, aby pomagali szpitalom w Ontario, ponieważ liczba przyjęć na OIOM nadal rośnie, a lekarze obawiają się, że prowincja wkrótce się rozpocznie. Opieka przesiewowa.

„Mobilizujemy federalnych pracowników służby zdrowia ze wszystkich departamentów rządowych do rozmieszczenia na liniach frontu w Ontario – szczególnie. [greater Toronto area] – Tam, gdzie sytuacja jest poważniejsza – powiedział premier Justin Trudeau. – Są hrabstwa, które potrafią zarządzać swoją opieką zdrowotną zgodnie z lokalną sytuacją i potrafią wyciągnąć pomocną dłoń do innych.

Wiadomość o nadzwyczajnej pomocy federalnej i dostępie do szczepionki zakończyła burzliwy weekend rządzącej Partii Konserwatywnej Postępowej, która spotkała się z powszechnym oburzeniem publicznym z powodu nowych, kontrowersyjnych ograniczeń ogłoszonych przed weekendem.

W piątek po południu Ford ogłosił, że policja będzie miała większe uprawnienia do zatrzymywania mieszkańców i nakładania grzywien. Prowincja ogłosiła również zamknięcie stadionów.

Publiczne oburzenie było szybkie. Grupy praw obywatelskich obiecały zakwestionować nowe zasady, a lekarze wyrazili rozczarowanie.

„To był bardzo niepokojący i pełen wrażeń dzień… Za chwilę przejdziemy przez to, przez co Włochy i Nowy Jork przeszły rok temu. Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy dzisiaj w tym miejscu w Ontario” ćwierkanie Rajiv Singhal, główny chirurg w szpitalu Michaela Garona w Toronto. Żadne miejsce nie zostało ostrzeżone. Mieliśmy cały rok, aby temu zapobiec ”.

READ  Weather tracker: Fala upałów ogarnia północ Europy | Europa

Większość miejskich sił policyjnych w całej prowincji napisała na Twitterze, że ich funkcjonariusze nie będą korzystać z władz i nowych burmistrzów Zobowiązał się odwołać od decyzji Aby zamknąć stadiony.

W sobotę premier ugiął się pod presją opinii publicznej, Świergot Stadiony można ponownie otworzyć. Jego prokurator generalny powiedział również, że policja nie będzie już miała uprawnień do uniemożliwienia mieszkańcom pytania, dlaczego ich nie ma, ani podania adresu domowego.

Modelowanie nowych infekcji z prowincji przewiduje, że do końca czerwca Ontario może odnotować nawet 10 000 nowych przypadków zachorowań dziennie, jeśli obecna ścieżka wzrostu będzie się utrzymywać. Prowincja odnotowała w poniedziałek ponad 4400 nowych przypadków infekcji.