World

„Oni zabijają ludzi”: Biden uderza na Facebooku za dezinformację o COVID | Korona wirus

Joe Biden mówi, że platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, „zabijają ludzi” za umożliwienie rozpowszechniania fałszywych informacji o szczepionkach na koronawirusa na ich platformie, ponieważ kierownictwo nadal krytykuje firmę.

Zabijają ludzi. …Spójrz, jedyna epidemia, jaką mamy, dotyczy nieszczepionych. „Zabijają ludzi” – powiedział prezydent USA dziennikarzom w Białym Domu w piątek, zapytany o dezinformację i jakie było jego przesłanie dla platform społecznościowych, takich jak Facebook.

Podczas pandemii dezinformacje o koronawirusie rozprzestrzeniły się na portalach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze i YouTube Google. Badacze i prawodawcy od dawna zarzucają Facebookowi, że nie monitoruje szkodliwych treści na swoich platformach.

firma Wprowadzono zasady przeciwko stawianiu konkretnych fałszywych zarzutów O Covid-19 i szczepionkach powiedziała, że ​​dostarczyła ludziom rzetelnych informacji na te tematy.

„Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie są poparte faktami” – powiedział w piątek rzecznik Facebooka Kevin McAllister. Prawda jest taka, że ​​ponad dwa miliardy ludzi widziało wiarygodne informacje o Covid-19 i szczepionkach na Facebooku, czyli więcej niż gdziekolwiek indziej w Internecie.

“Ponad 3,3 miliona Amerykanów skorzystało również z naszej wyszukiwarki szczepionek, aby dowiedzieć się, gdzie i jak otrzymać szczepionkę. Fakty pokazują, że Facebook pomaga ratować życie. Kropka” – powiedział.

Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Koronawirus typu delta jest dominującym szczepem na całym świecie, któremu towarzyszy zwiększona liczba zgonów Prawie w całych Stanach Zjednoczonych wśród osób nieszczepionych, poinformowali w piątek urzędnicy amerykańscy.

Przypadki Covid-19 w USA wzrosły o 70% w porównaniu z poprzednim tygodniem, a zgony wzrosły o 26%, z epidemiami w częściach kraju o niskim wskaźniku szczepień.

Wcześniej w piątek sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki skrytykowała Facebooka.

Wyraźnie podjęli kroki. „To firma z sektora prywatnego” – powiedział Psaki podczas briefingu prasowego w Białym Domu. “Istnieją dodatkowe kroki, które mogą podjąć. Jest wyraźnie więcej do zrobienia.”

W czwartek powiedziała, że ​​administracja Bidena jest w stałym kontakcie z Facebookiem i zgłasza problematyczne posty.

Psaki powiedział, że 12 osób jest odpowiedzialnych za prawie 65% dezinformacji antyszczepionkowej na platformach społecznościowych. Wynik został ogłoszony w maju przez Waszyngton i Non-profit antycyfrowe centrum nienawiści z siedzibą w Londynie, ale Facebook sprzeciwił się tej metodologii.

Naczelny chirurg USA, Vivek Murthy, również podniósł alarm w związku z rosnącą falą dezinformacji na temat Covid-19 i powiązanych szczepionek. To utrudnia walkę z epidemią i ratowanie życia – powiedział w czwartek.

READ  Facebook przeprasza po tym, jak algorytm oznaczył „naczelne” na wideo czarnych mężczyzn | Wiadomości z Wielkiej Brytanii