Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ona jest nie do powstrzymania!  Wydaje się, że w wieku 95 lat West Brightonite odkrył „fontannę młodości”

Ona jest nie do powstrzymania! Wydaje się, że w wieku 95 lat West Brightonite odkrył „fontannę młodości”

Nota redaktora: Witamy w Inside Out, naszym cotygodniowym podsumowaniu historii o mieszkańcach Staten Island, którzy robią zamieszanie, pojawiają się i wspierają naszą społeczność oraz czynią nasz obszar wyjątkowym miejscem do życia. Czy masz historię do Inside Out? Wyślij e-mail do Carol Ann Benanti na adres [email protected].

Josephine Ostrovsky kilka lat temu i w dniu swojego ślubu. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

STATEN ISLAND, NY — Josephine Ostrowski, pochodząca z West Brighton, nie jest jeszcze gotowa na relaks. Dlatego około 30 członków rodziny i przyjaciół zebrało się, aby świętować jej 95. urodziny.

„Tłum wcale nie był zaskoczony, słysząc, że ostatnią misją naszej matki jest odnowienie paszportu i lot pierwszą klasą do Francji na wakacje”, powiedział jej syn Andrew, dodając: „Tak długo, jak podawany jest szampan, będzie w locie.”

Wśród obecnych gości była najstarsza córka Joego, Joan, która przyjechała ze swojego domu we Francji.

72-latek, który mieszka u majestatycznego podnóża Pirenejów w południowej Francji, przeszedł niedawno operację kręgosłupa z powodu problemu z kolanem, ale udało mu się odbyć podróż.

Joanne skomentowała: „Chociaż potrzebuję kilku patyków, aby się poruszać, zdecydowanie chciałam być tutaj, aby świętować wielkie 95 urodziny naszej mamy, chociaż wiedziałam, że będę reagować z siedzenia na kanapie”.

Inni przyjaciele i rodzina, którzy odbyli tę podróż, pochodzili z New Jersey, Maryland, Connecticut, Rhode Island i Maine. A z tymi, którzy nie mogli przybyć, kontaktowano się nawet z Niemiec.

Trochę o „Boże Narodzenie”

Josephine dorastała na Wynant Street w Elm Park i była najmłodszym z 13 dzieci.

Polskie dziedzictwo jej rodziny stało się podstawą jej życia, zaszczepiając w niej etykę pracy, która dosłownie zaczęła się, gdy była młoda.

„Kiedy skończyła nam się wędzona kiełbasa, ulubieniec polskich fanów, jedynym miejscem, gdzie można było ją dostać, była polska Bayonne w stanie New Jersey, więc jako najmłodszy dostałem całą ciężką pracę i musiałem przejść przez most Bayonne, żeby ją kupić, – powiedział Rozpruwacz. Nienarodzony.

READ  Jim Gaffigan • St. Pete Catalyst

Po ukończeniu Liceum w Port Richmond, pewnego lata zastaje Josephine w drodze do South Beach wraz z siedmioma siostrami.

„Wszyscy byliśmy wtedy wielkimi wędrowcami”, zauważyła, „i wędrowaliśmy z Elm Park do miejsc na całej Staten Island, a zimą często do Clove Lakes, aby pojeździć na łyżwach w stawie”. Ale pod gorącym słońcem na plaży stało się coś nieoczekiwanego.

Józefina poznaje Daniela

Okazuje się, że jej przyszły mąż, Daniel, również był na plaży, opalając się i został namówiony przez dwóch kumpli, aby przyciągnąć uwagę tego stada siedmiu dziewcząt opalających się na piasku. Dan kopie piłkę plażową w Josephine, a później zapytany, dlaczego wybrał ją spośród reszty, odpowiada: „Była najpiękniejsza z tłumu”.

Daniela i Józefiny Ostroskich. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Andrew wyjaśnia: Daniel rozpoczął podstawowe szkolenie dla Sił Powietrznych Armii w Alabamie, ale para utrzymywała ze sobą kontakt poprzez pisanie listów. Pod koniec II wojny światowej Josephine i Daniel ponownie spotykają się i pobierają w starym kościele św. Wojciecha RC w Elm Park.

Daniel pracował jako architekt, podczas gdy Josephine zaczęła wychowywać sześcioro dzieci pary w pierwszym domu nowożeńców przy York Street w New Brighton. A jeśli wychowanie sześciorga dzieci nie było wystarczająco warte, by przejść na emeryturę, Josephine pracowała po sześćdziesiątce jako sekretarka lekarska.

Na rodzinnym weselu, od lewej: Tom, Josephine, John, Daniel, Andrew, Christine, Joan i Jim Ostrowski. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Pamiętam małego Ricky’ego Schroedera [the actor and film director who grew up on Staten Island] Przychodził z matką, kiedy miała spotkanie. Józefina dobrze pamięta.

Ale nie była jeszcze gotowa na emeryturę. Kiedy miała osiemdziesiąt lat, Dynamo pracowała jako gospodyni w kościele Najświętszego Serca RC przy Castleton Street w West Brighton.

Josephine Ostrovsky, centrum, z okazji jej 95. urodzin. Od lewej John, Jim, Andrew, Josephine, Joan, Christine i Tom Ostroski. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Wielebny Louis Jerome, były tamtejszy pastor, a obecnie proboszcz kościoła św. Piotra w New Brighton, mówi: „Była Jo Dynamo i wszystko odbywało się w taki przyjazny, miły i ujmujący sposób. W wieku 85 lat wciąż była bieganie w górę iw dół po schodach! Nie sądzę, żebyśmy ją jeszcze kiedykolwiek zobaczyli.

READ  Treść Endeavour zastrzega sobie prawo do wprowadzenia serii Tańczący koń – termin
Daniel i Józefina Ostrowscy odnawiają śluby małżeńskie w kościele św. Stanisława Kostki RC w obecności ks. Jacka Woźniego. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Josephine przypisuje pływanie jako duży czynnik w jej pozornym odkryciu „Fontanny Młodości”. Regularnie pływała w YMCA na Broadwayu w pobliżu zoo na Staten Island, aw miesiącach letnich korzystała z własnego basenu przydomowego.

„Ostatnio dużo dłużej zajęło mi dojście z domu do basenu, ale nie zamierzam rezygnować z pływania dla świata” – mówi z uśmiechem.

Ze szczególnym miejscem w sercu dla zwierząt, Josephine lubi towarzystwo swoich sześciu kotów domowych i pięciu kotów wychodzących, a także dwóch psów jej syna Johna. Rzeczywiście, podczas szczytu kryzysu związanego z COVID-19, kiedy przebywanie w domu i izolacja była normą dla wielu seniorów, Josephine znajdowała pocieszenie u swoich kocich towarzyszy, którzy regularnie siadali jej na kolanach.

Na spotkaniu rodzinnym, od lewej, Kristin Ostrovsky, Emily Doyne, Joe Ostrovsky i Emily Ostrovsky. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Andrew Ostrovsky’ego)

Chociaż jej dziewięcioro wnuków i troje prawnuków nie było w stanie urządzić przyjęcia bożonarodzeniowego, nawiązano połączenie audiowizualne.

Józefina i Daniel Ostrowscy oraz ich wnuczka Alisa. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Ann Sweeney, siostrzenica Josephine, dawniej należąca do Richmond Choral Society, przedstawiła soczystą składankę klasycznych przebojów, takich jak słynna irlandzka kołysanka Binga Crosby’ego, „Too-Ra-Loo-Ra-Loo-Ral” i „Dream” The Pied Piper.

Ksiądz Jerome udzielił błogosławieństwa, zanim pianistka Alicia Kenig zabawiła tłumy tradycyjnymi polskimi melodiami, takimi jak „Sto lat”, stara polska melodia życząca komuś 100 lat życia.

Józefina Ostrowski, skrajna lewa, świętuje stulecie kościoła św. Stanisława Kostki. (Dzięki uprzejmości Andrew Ostrosky’ego)

Różnorodne polskie dania, w tym wędzoną kiełbasę, gołąbki, placki ziemniaczane i pierogi, oferowała polsko-amerykańska europejska firma Deli ME Inc. W West Brighton z prawdziwym ciastem z bitą śmietaną dostarczonym przez Mother Mousse Travisa.

„Jestem bardzo wdzięczny całej mojej rodzinie i przyjaciołom za wszystko, co robią” – powiedział uczestnik przyjęcia urodzinowego. „Tylko ja i moja siostra wciąż żyjemy poza naszą 13-osobową grupą, więc mamy szczęście, że wciąż możemy widzieć uśmiechy i śmiech z naszymi bliskimi”.

Dla tych, którzy pewnego dnia mogą chcieć być tak szczęśliwi jak Josephine, 95-latka ma kilka rad. „Czasami odwiedzam Cmentarz św. Piotra, gdzie pochowany jest Danny i wielu członków mojej rodziny. Czasami wystarczy odwiedzić takie miejsce, aby przypomnieć sobie o kruchości życia, gdy każda minuta mija do końca. Wykorzystaj te minuty jako najlepiej jak potrafisz”.

READ  Kolory lakierów do paznokci Monsoon Chic

Uroczystości – od 26 marca do 1 kwietnia

26 marca

Niedzielne urodziny dla Angie MacLaren, Kelly Six, Richiego Nielsena, Jacqueline Simonson, Lynn Bunkiel, Emily Raimundo, która kończy 32 lata, Heidi Singer, Roberta Ryana i Williama J. Vannama.

27 marca

Poniedziałek to data urodzin byłej kongresmenki Susan Molinari, Jake’a Hanleya, Pete’a Falcone, Lisy Ann (Lourdo) Muzio, dr Josepha D. (Judi) Smith, Hailey Foley, która ma 15 lat, Charles Anthony Taylor i Brian Finn.

Miłego poniedziałku dla uczestnika Staten Island Advance, który obchodzi 138 rok.

28 marca

Wtorkowe życzenia urodzinowe dla Kelsey Lynn Will, Briana Finna, Jessego Schwartza, Stephena Larsona, który kończy 20 lat, Kathy Driscoll oraz bliźniaczek Alyssy i Christine Mastromarino.

We wtorek przypada rocznica ślubu Joyce i Michaela Baileya.

29 marca

Najlepsze urodzinowe środy dla Erin Keenan, Stelli Balsamini, Vincenta DiBiase, który kończy 15 lat, Michaela Mignone, Maureen Collins, Olgi O’Connell i Elizabeth Romano.

30 marca

Najlepsze czwartkowe urodziny dla Jonathana Newhouse’a, 59-letniego Seana Foleya, Betty Bell Cremoli, Michaela Duffina, Tamary Bellamo, Seana Kelly’ego i 87-letniej Mary Petrocola.

31 marca

Najszczęśliwsze urodziny w piątek dla byłego felietonisty Toma Flanagana, Jenine Long, Josepha Brashkera, Ann Marie Rendell, która ma 45 lat, Franka Calabro, Toma Karnesky’ego, Jennifer Michele Benevento, Tricii Roberts i Barbro (Bunny) Lewana, który ma 45–93 lata, oraz Jan Eryk. Lorentzena.

1 kwietnia

Sobotnie urodziny hołd dla Terrance’a DeForesta, Paula Drabczyka, Barbary DeSantis, Stevena Buckleya i Camille Baumwoll.

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy w sobotę dla Thanha i Ivara Peytonów.