Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Olivia Lancer z Windsor w pełni wykorzystuje swój debiut na Wimbledonie – Hartford Courant

Olivia Lancer z Windsor w pełni wykorzystuje swój debiut na Wimbledonie – Hartford Courant

Olivia Lancer dorastała grając w tenisa w Windsor w akademii tenisowej swoich rodziców. Zacząłem grać w grupie wiekowej USTA do 18 lat w wieku 13 lat. W wieku 16 lat była zawodniczką nr 1 w kraju. W wieku 17 lat startuje w największym turnieju tenisowym w swojej karierze.

W sobotę Lineker wygrała swój mecz w pierwszej rundzie singli kobiet Wimbledon Championships po pokonaniu Japonki Sarah Saito 6:3, 6:4. W poniedziałek wygrała mecz drugiej rundy z Duńczykiem Johanem Svendsenem 7:6 (0), 6:5, aby awansować do 16. rundy. Lineker zmierzy się w środę rano z kanadyjskim numerem 5 Victorią Mpoko.

„To było coś, na co czekałem przez całą moją karierę” – powiedział Lineker we wtorek z Anglii. „To niesamowite być w tym samym środowisku, co zawodowi tenisiści, których oglądam odkąd dorastałem.

„Myślę, że byłem w stanie nieco poprawić swoją grę przed tym turniejem, ale uważam, że ten turniej jest bardzo ważny, byłem bardziej skoncentrowany.”

Lineker posiada podwójne obywatelstwo w Stanach Zjednoczonych i Polsce oraz gra w Polsce, ojczyźnie swojego ojca. Jej ojciec, Magic Lineker, jest również jej trenerem. Jest właścicielem Magic Linker Tennis Academy w Windsor oraz Magic Lineker Tennis Club w Manchesterze. Jej matka Karina, która prowadzi akademie, i jej 14-letnia siostra Carolina pojechały do ​​Anglii, aby zobaczyć grę Olivii.

„To było bardzo ekscytujące” – powiedziała Kareena we wtorek. „Musiałem wrócić do domu w poniedziałek, aby zająć się biznesem. Byłem bardzo podekscytowany i emocjonalny. Pracowała naprawdę ciężko i jest naprawdę oddana. Dla niej chodzi o tenis. Aby to wszystko się spełniło, wszystko, nad czym pracowała tak ciężko, było niesamowite. Jestem bardzo szczęśliwy Tak bardzo, ponieważ wszyscy możemy być razem dla tego.

„To był prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy moment dla nas jako rodziny”.

Olivia wygrała we wtorek mecz deblowy dziewcząt ze słowacką partnerką Renatą Djamrichovą 6:3 6:1 nad Sofią Johnson i Danielą Blaney z Wielkiej Brytanii i również awansowała.

READ  Puchar Świata w rzutkach: Anglia, Walia i obrońcy tytułu Szkocja dochodzą do ćwierćfinału | strzały wiadomości

Olivia zaczęła grać w tenisa, gdy miała dwa lata. Jej rodzice otworzyli swoją pierwszą akademię w Windsor, gdy miała sześć lat.

„Magic był zawodowym tenisistą, kiedy się poznaliśmy” – powiedziała Karina. „Poznaliśmy się w Święto Dziękczynienia. Rodzina przedstawiła nas. Pobraliśmy się siedem miesięcy później. Jesteśmy małżeństwem od 18 lat.

„Kiedy klub w Windsor został wystawiony na sprzedaż, właśnie stamtąd zbudowaliśmy biznes. Dzieciaki zaczęły grać w tenisa, gdy tylko trzymały rakietę. Olivia miała trzy lata, kiedy urodziła się Karolina, więc był to szczególny czas dla ona z tatą. Jej miłość do tenisa zaczęła się od razu.”

Olivia wychowała się w klubie tenisowym i kształciła się w domu. Kiedy została numerem 1 w rankingu USTA, zaczęła rywalizować w turniejach juniorskich ITF na całym świecie, a teraz chodzi do szkoły online. Zobowiązałem się do gry w UCF jesienią 2023 roku.

„W młodym wieku radziła sobie naprawdę dobrze w turniejach” – powiedziała Karina. „Magia zdecydowała, kiedy miała trzynaście lat, umieściła ją w 18 dywizjach. Zaszokowała wszystkich. Zaczęła widzieć, że może to zrobić. Kiedy miała trzynaście lat, wygrywała 18 drugich mistrzostw.”

Lineker, która obecnie zajmuje 72. miejsce w rankingu juniorów ITF Wold Tennis Tour, otrzymała ważne remisowanie w Mistrzostwach Juniorów na Wimbledonie i udowodniła, że ​​należy do swojego pierwszego turnieju wielkoszlemowego.

„Jesteśmy wśród 16 najlepszych graczy na świecie, więc wszyscy są niesamowici” – powiedział we wtorek Magic z Anglii. „W pierwszej rundzie pokonałem juniorów nr 1 z Japonii i [Monday], pokonał nr 1 juniora z Danii. Oczywiście są to dobre zyski, więc jesteśmy bardzo zadowoleni.

„Jest bardzo zdyscyplinowaną zawodniczką. Mogę powiedzieć ci komplementy, które otrzymuję od innych ludzi, więc nie muszę tworzyć własnego, ale ludzie komentowali, jak dobrze błyszczy na boisku. Nie zachowuje się jak rozpieszczone dziecko, gdy traci punkt Myśli o sytuacjach na boisku Potrafi wcisnąć do meczu swój styl, a jeśli to nie działa, dostosowuje styl przeciwnika i stara się znaleźć jego słabości i unikać ich mocne strony. Mentalna część gry jest dobra”.

READ  Polska proponuje zakaz importu rosyjskich diamentów i gazu płynnego w ramach nowego pakietu sankcji

Lineker zdecydowała, że ​​wiosną tego roku chce zagrać w Polsce.

„Ma silne relacje z Polską” – powiedziała Karina. „Jesteśmy tam bardzo przywiązani do naszej rodziny. W naszym domu jemy polskie jedzenie, mówimy po polsku. Nasze święta to polska tradycja.

„Też myślę [Polish tennis] Federal był bardzo podekscytowany jej umiejętnościami i wspierał ją, czego nie znaleźliśmy w USTA”.

Docelowo Olivia chciałaby zawodowo grać w tenisa.

„Zawsze marzyłam o zostaniu zawodowym tenisistą i graniu w profesjonalnych turniejach wielkoszlemowych” – powiedziała. „Ale moim celem jest być jak najlepiej i pracować tak ciężko, jak tylko potrafię”.

Z Lori Riley można skontaktować się pod adresem [email protected].