Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Olimpiada, Lekkoatletyka, Polska Top 4×400 sztafety mieszanej w USA nieuprawnione

Mieszana sztafeta 4x400m zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Tokio w dniu otwarcia programu lekkoatletycznego w piątek, kiedy to Polska znalazła się na szczycie tabeli kwalifikacji po zdyskwalifikowaniu reprezentacji USA.

Dyscyplina, w której rywalizują ze sobą zespoły dwóch mężczyzn i dwóch kobiet w dowolnej kolejności, miała stać się ulubieńcem tłumów dzięki unikalnej i nieoczekiwanej formule. Ale członkom zespołu pozostawiono kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów z powodu pandemii COVID-19.

Amerykańska drużyna, składająca się z Elijah Goodwin, Leny Irby, Taylor Manson i Bryce Dedmon, finiszowała najszybciej w pierwszej rundzie, ale została później zdyskwalifikowana za przekazanie pałki ze strefy zmian. Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć finiszowała poza miejscami, aby zakwalifikować się do sobotniego finału.

Drugie miejsce zajęła Holandia, za polską drużyną Dariuszem Kowalkiem, Eją Baumgart-Witan, Małgorzatą Holub Koalek i Kajetanem Doszyńskim, którzy uzyskali wynik 3:10,44. Jamajka zakwalifikowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas gdy zespoły mogły wybrać dowolną kolejność zawodników, większość wybrała mężczyznę prowadzącego biegacza, a następnie dwie kobiety przez następne dwa okrążenia i mężczyznę biegnącego w punkcie podparcia w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która pomieszała rzeczy, umieszczając męskiego biegacza w drugim meczu w pierwszej połowie. Samson Nathaniel Patience Okon George dał przewagę około 30 metrów, ale Nigeryjka została pocieszona przez wszystkich mężczyzn w ostatnim etapie sztafety.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Zielone budynki, które pomogą Polsce osiągnąć cele klimatyczne