Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oleksandr Usyk zmierzy się w sierpniu z Danielem Dubois w Polsce, po tym jak zespół wygrał przetarg |  Wiadomości bokserskie

Oleksandr Usyk zmierzy się w sierpniu z Danielem Dubois w Polsce, po tym jak zespół wygrał przetarg | Wiadomości bokserskie

Zespół Oleksandra Usyka wygrał aukcję przed sierpniową walką o tytuł mistrza świata z obowiązkowym pretendentem Danielem Duboisem


21:09, Wielka Brytania, czwartek 25 maja 2023 r

Ukraiński promotor Alex Krasyuk ogłosił, że drużyna Oleksandra Usyka wygrała aukcje przed obroną przez niego tytułu mistrza świata wagi ciężkiej przeciwko Danielowi Dubois, który odbędzie się w Polsce w sierpniu przyszłego roku.

„Wygraliśmy przetarg i teraz pracujemy nad organizacją walki 12 sierpnia we Wrocławiu” – powiedział Krasyuk na Instagramie.

Usyk wystawi swoje pasy WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej przeciwko obowiązkowemu pretendentowi WBA Duboisowi po tym, jak zachował swój status zunifikowanej organizacji, pokonując w rewanżu Anthony'ego Joshuę w sierpniu zeszłego roku.


zdjęcie:
Alex Krassyuk ogłosił tę wiadomość na swoim koncie na Instagramie

36-latek miał zmierzyć się z Tysonem Furym w niekwestionowanym starciu na stadionie Wembley w kwietniu, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem.

Usyk ustanowił rekord niepokonanych zawodników wynoszący 20-0 (13), odkąd przeszedł na zawodowstwo, a kolejne zwycięstwa nad Brytyjczykiem Anthonym Joshuą potwierdziły, że złoty medalista olimpijski z 2012 roku potwierdził swój status zjednoczonego mistrza niebieskiej dywizji boksu.

Tymczasem Dubois stanie do walki po raz pierwszy od udanej obrony swojego „regularnego” pasa WBA po przerwie w trzeciej rundzie z Kevinem Lereną w grudniu zeszłego roku, podczas której doznał kontuzji kolana i musiał wystąpić trzykrotnie w turnieju. pierwsza runda.

Po pierwszej porażce zawodowej z innym brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej Joe Joyce’em w listopadzie 2020 r. 25-letni londyńczyk wrócił do gry z czterema zwycięstwami z rzędu po przerwach i obecnie ma bilans 19-1 (18) w płatnych rankingach.


zdjęcie:
Daniel Dubois jest posiadaczem tytułu WBA Regular Championship

Dubois niedawno rozstał się z trenerem Shane'em McGuiganem i obecnie współpracuje z Donem Charlesem, który wcześniej współpracował z brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej Dereckiem Chisorą.

READ  Roberta Drake 1940-2021 | Wiadomości, sport, praca

Tymczasem Fury jest łączony z walką z australijskim Dempseyem McCainem.

Krasiuk nie wykluczył starcia z Usyk Fury jeszcze w tym roku Niebiańskie sporty Na początku tego miesiąca: „Wszystko inne będzie możliwe po zwycięstwie Usyka”.