Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ojciec i macocha opublikowali wideo w swoich pierwszych publicznych komentarzach od jej śmierci

Ojciec i macocha opublikowali wideo w swoich pierwszych publicznych komentarzach od jej śmierci

Ojciec i macocha Sarah Sharif w nagraniu wideo twierdzą, że są gotowi współpracować z władzami brytyjskimi, co jest ich pierwszym publicznym komentarzem od jej śmierci.

Ciało 10-letniej dziewczynki znaleziono 10 sierpnia w jej domu w Woking w stanie Surrey.

Policja z Surrey chce porozmawiać z jej ojcem Irfanem Sharifem, jego partnerem Binashem Batoolem i bratem Faisalem Malikiem na temat śledztwa w sprawie morderstwa.

Wiadomo, że 9 sierpnia przyjechali do Pakistanu z Wielkiej Brytanii i policji nie udało się ich zlokalizować.

Na materiale niskiej jakości Sharif nie mówi, podczas gdy Batool czyta z notatnika.

I poświęciła Sarah tylko dwa zdania, określając jej śmierć jako „wypadek”.

Pani Batoul zakończyła wideo stwierdzeniem, że jest gotowa współpracować z władzami Wielkiej Brytanii w celu prowadzenia ich sprawy.

BBC wysłało wideo, ale nie mogło zweryfikować jej konta. BBC nie było w stanie zweryfikować okoliczności, w jakich film został nakręcony, ani lokalizacji.

Dochodzenie przeprowadzone w zeszłym miesiącu wykazało, że dokładna przyczyna śmierci „nie została jeszcze ustalona”, ale prawdopodobnie była „nienormalna”.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​Sarah miała „liczne i rozległe obrażenia”.

Jej matką jest Olga Sharif W rozmowie z telewizją polską powiedziała, że ​​z trudem rozpoznała Sarę W kostnicy umiera z powodu obrażeń.

Większość dwuminutowych i 36-sekundowych filmów nakręconych przez pana Sharifa i panią Batool zawiera zarzuty, że pakistańska policja nęka dalszą rodzinę pary, bezprawnie ich aresztuje i dokonuje nalotów na ich domy.

Pani Batool twierdzi, że powodem ukrywania się rodziny była obawa, że ​​pakistańska policja będzie ją torturować i zabić.

W odpowiedzi szef policji w Jhelum, Mahmood Bajwa, powiedział BBC, że zarzuty dotyczące molestowania i torturowania członków rodziny są nieprawdziwe.

Powiedział, że jeśli rodzina będzie miała jakiekolwiek wątpliwości dotyczące działań policji, może zwrócić się do sądu o ochronę.

Detektywi rozpoczęli międzynarodowe poszukiwania po tym, jak 10 sierpnia policja znalazła ciało Sary pod adresem w Woking.

READ  Mały targ w Guilford pełen europejskich serów, mięs, słodyczy i nie tylko | jeść jedzenie

Dzień wcześniej jej ojciec, partner i brat pojechali do Pakistanu.

Sarah mieszkała w domu w Surrey ze swoim ojcem, partnerem ojca, wujkiem oraz pięcioma braćmi i siostrami.

W rozmowie z Telewizją Polską Olga Sharif powiedziała, że ​​rozstała się z Orfanem Sharifem w 2015 roku. Pierwotnie Sara i jej starszy brat mieszkali z matką, ale w 2019 roku sąd rodzinny orzekł, że powinni mieszkać z ojcem, choć nadal ma równe prawa. prawa.

Policja twierdzi, że 41-letni Sharif zadzwonił pod numer 999 z Pakistanu, co doprowadziło do znalezienia ciała Sary wkrótce po przybyciu do Islamabadu.

Pakistańska policja twierdzi, że nie otrzymała za pośrednictwem Interpolu wniosku o rozpoczęcie poszukiwań całej trójki do 15 sierpnia. Policja w Surrey nie powiedziała, kiedy zwróciła się do Interpolu o rozpoczęcie poszukiwań.

Pakistańska policja uważa, że ​​cała trójka wylądowała na międzynarodowym lotnisku w Islamabadzie wcześnie 10 sierpnia.

Uważa się, że udali się do miasta Jhelum i swoich krewnych w małej wiosce niedaleko Domele w środkowym Pendżabie. Według dochodzeń policyjnych rodzina przybyła do domu siostry i szwagra pana Sharifa późnym wieczorem 12 sierpnia i opuściła go około godziny 5:00 następnego ranka.

Stamtąd policja twierdzi, że nie wie, dokąd poszli.


plan lekcji

  • 10 sierpnia: W Woking odnaleziono ciało Sary. Policja w Surrey twierdzi, że zaczęła kontaktować się z partnerami międzynarodowymi. Ojciec Sary, Irfan Sharif, jego partner Binash Batool i jego brat Faisal Malik przybywają do Islamabadu i udają się do Jhelum.

  • 12 sierpnia: Irfan Sharif, Binash Batool i Faisal Malik opuszczają Jhelum późno w nocy, aby udać się do Domeli

  • 13 sierpnia: Cała trójka opuszcza Domele wcześnie rano, a ostatnia lokalizacja została potwierdzona przez policję

  • 15 sierpnia: Pakistańska policja twierdzi, że otrzymała od Interpolu za pośrednictwem Federalnej Agencji Śledczej żądanie poszukiwania grupy

  • 16 sierpnia: Pakistańska policja twierdzi, że rozpoczęła poszukiwania

READ  Rozszerzenie studia pielęgnacji paznokci opartego na członkostwie GlossLab

Baner z codziennymi wiadomościami

Zapisz się na nasz poranny newsletter I otrzymuj wiadomości BBC na swoją skrzynkę odbiorczą.