Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ogromny apetyt na powierzchnię magazynową

Zbuduj ogromny okrągły stół

Znawcy Najnowszy Okrągły Stół Branży Nieruchomości dotyczył specjalizacji związanych z budową dużej powierzchni logistycznej w Yorkshire.

Sektor rozwoju przemysłu i logistyki nieuchronnie zwolnił po gorących dniach blokady Covid i eksplozji handlu internetowego. Jednak indywidualne wymagania konstrukcyjne dotyczące powierzchni dystrybucyjnej magazynu stale rosną.

Wydarzenie było sponsorowane przez firmę Wilton Developments, która uzyskała szczegółowe pozwolenie na budowę dla swojego projektu przemysłowego i logistycznego o powierzchni 2,26 miliona stóp kwadratowych w Doncaster North, bezpośrednio przylegającego do J6 autostrady M18 w Thorne. Prawdopodobnie będzie mieć jednostkę ponad 1,15 miliona stóp kwadratowych.

Jej dyrektor zarządzający, Jason Stowe, powiedział przy okrągłym stole z ekspertami z branży nieruchomości: „Możliwe jest uzyskanie planowanego pozwolenia na milion stóp kwadratowych, ale uzyskanie pełnego pozwolenia wymaga dużo czasu, zaangażowania i kapitału – a to zakłada, że ​​masz możliwości, aby to zrobić. Ale ostatecznie jesteśmy branżą. Skoncentrowani na kliencie i zaobserwowaliśmy trend w kierunku przejmowania przez najemców większych budynków.

„Prawda jest taka, że ​​zrobiliśmy to (w Doncaster North), ponieważ mogliśmy, w tym sensie, że było to jedno z niewielu miejsc na północy Anglii, gdzie można było to pomieścić”.

„Te lokale powiększyły się, a popyt wzrósł. W 2020 i 2021 r. chodziło tylko o handel internetowy. Ale w zeszłym roku handel internetowy znacznie spadł, a logistyka imprez Trzecia zajmowała miejsce. Nie sądzę, żeby były jakieś witryny w Wielkiej Brytanii z zatwierdzeniem budynku o powierzchni miliona stóp kwadratowych”.

Ale Rob Trevor, szef logistyki zarządzania aktywami w Wielkiej Brytanii w CBRE Investment Management, ostrzegł: „Przy obecnych stopach procentowych i rentowności dług ma wyższą stopę zwrotu końcowego, więc nie ma sensu zaciągać długu. Wiele długów jest spłaconych” nabywców rynkowych i dużych wielkości partii „Dotyczy to międzynarodowych nabywców. Tak więc, podczas gdy ceny się stabilizują, myślę, że na rynku finansowym istnieje problem dotyczący rentowności niektórych z tych programów”.

READ  Meteor płonie na zielono, gdy zostaje wystrzelony w niebo z „ogromną eksplozją”, która budzi obawy przed katastrofą UFO