Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

OGROMNA HISTORIA FILMU: Profesor Pens Oficjalna księga pamiątkowa z filmu |  Rowan dzisiaj

OGROMNA HISTORIA FILMU: Profesor Pens Oficjalna księga pamiątkowa z filmu | Rowan dzisiaj

W lutym „Avatar: Droga wody” stał się trzecim najbardziej dochodowym filmem akcji wszech czasów, wyprzedzając epicki kasowy hit „Titanic”.

Reżyser supergwiazdy, James Cameron, stworzył oba przeboje, z których jeden ma teraz bezpośrednie powiązania z Uniwersytetem Rowan – absolwentem i profesorem Tarą Dello Bennett. Jej oficjalna księga pamiątek filmowych”Sztuka Drogi Wodnej Awatara”, opublikowany w grudniu.

Płodny historyk niektórych z największych hollywoodzkich filmów i programów telewizyjnych, Bennett, absolwent z 1995 roku, wykłada w Rick Edelman College of Communication and the Creative Artswspółpracował bezpośrednio z Cameronem, aby przedstawić piękno i narrację „Waterway” w druku.

To nie jest łatwe zadanie. Cameron, jest powszechnie uznawany za jeden z największych i najbardziej wymagających talentów Hollywood różnorodnyautor odpowiedzialny za produkcję pierwszego, trzeciego i czwartego największego hitu wszech czasów.

różnorodny 19 lutego poinformowano, że „The Way of Water”, którego światowa sprzedaż kasowa wyniosła 2,2433 miliarda dolarów, zastąpił „Titanica” (2,2428 miliarda dolarów) pod względem sprzedaży i ustępuje jedynie oryginalnemu „Avatarowi” Camerona (2,92 miliarda dolarów) i „Titanicowi”. „Avengers: Koniec gry (2,7 miliarda dolarów) jest jednym z liderów kasowych wszech czasów.

Bennett, która przy niektórych swoich projektach współpracuje ze swoim mężem i współautorem Paulem Terrym Autor lub współautor blisko 30 oficjalnych książek o filmach i serialach w tym „A Marvel Studios Story: The Making of the Marvel Cinematic Universe”; „Zaginiona encyklopedia”; „Sztuka Rio: z udziałem karnawału sztuki z Rio i Rio 2”; „Sztuka odkupienia Terminatora” i „Synowie anarchii: oficjalna edycja kolekcjonerska”, A The New York Times bestseller.

Bennett powiedziała, że ​​książki, które ona i Terry produkują, zarówno razem, jak i osobno, poszerzają wrażenia z oglądania i pozwalają fanom programów i filmów, o których piszą, cieszyć się jeszcze bardziej tym, co już kochają, niezależnie od tego, czy jest to spojrzenie zza kulis kryminalista. Rodzinna kultura motocyklowa Synów Anarchii lub głębokie zanurzenie się w pięknie fantastycznego świata Avatar: The Way of Water.

READ  „Marmaduke” ciasno opakowany stos kina - Filmy - Buzz

„Wpuszczają nas do swojego świata i dają szansę poznania wszystkiego” – powiedział Bennett. „Moja długa historia z tajnymi właściwościami pozwoliła mi pójść na następny program, następny film”.

Po napisaniu dziesiątek książek o największych hollywoodzkich serialach i filmach, Bennett powiedziała, że ​​ona i Terry osiągnęli godne pozazdroszczenia miejsce w swojej karierze, gdzie mogą wybierać projekty, których się podejmują. Niektóre, jak „The Story of Marvel Studios: The Making of Marvel Cinematic Universe”, mogą zajmować setki stron, a ich ukończenie zajmuje rok lub dłużej.

„Naszym mandatem zawsze było to, żebyśmy byli przede wszystkim fanami” – powiedział Bennett. „Rzeczy, o których piszemy, są rzeczami, które mnie inspirują. Więc jeśli mówimy, że coś zrobimy, musi to być coś, co kupimy.”

Zbuduj karierę

Bennett mieszka obecnie w Los Angeles, a od 2007 roku uczy estetyki mediów stosowanych i pisania scenariuszy epizodycznych w Roanne, zajęcia, które obecnie prowadzi wirtualnie. Dumna absolwentka Rowana przyjaźni się lub jest związana zawodowo z szerokim kręgiem absolwentów Edelman CCCA, którzy, podobnie jak ona, udali się na zachód, aby po ukończeniu studiów rozpocząć karierę w telewizji i przemyśle filmowym.

Ale sukces nie był łatwy, jak to rzadko bywa, i nie przyszedł z dnia na dzień.

Kierownik laboratorium dla TV 1 i TV 2, jako student uczestniczył w zestawie ćwiczeń, w których znalazł mentorów i przyjaciół Radio, telewizja i kino Jako Ned Eckhart, obecnie emerytowany profesor, oraz Joe Berman i Keith Brand, prezes i były przewodniczący Wydziału RTF.

W ciągu dwóch tygodni po ukończeniu studiów Bennett dostała posadę w korporacyjnej firmie filmowej założonej przez dwóch absolwentów Rowana w Princeton, gdzie wykorzystała wiele umiejętności i lekcji, których nauczyła się na studiach. Przekształciła to stanowisko w pracę w firmie Comcast w Filadelfii, co umożliwiło jej doskonalenie i poszerzanie zestawu umiejętności, od tworzenia historii po przeprowadzanie wywiadów.

READ  10 świetnych filmów dokumentalnych podkreślających historię amerykańskich Żydów do obejrzenia

Kiedy kilka lat później cięcia w Comcast spowodowały, że straciła pracę, Bennett skorzystała z okazji, by rozpocząć niezależne pisanie, co ostatecznie przywiodło ją do Hollywood.

Jej pierwsza samodzielna książka była oficjalnym przewodnikiem towarzyszącym przebojowemu serialowi „24 godziny”, który zaowocował książką projektową dla programów „Zagubieni” i „Outlander” oraz dziesiątkami innych, w tym 512-stronicowym tomem Marvel Studios.

Marvel, który wyprodukował jedne z największych filmów w historii, w tym „Ironman”, „Czarną Panterę” i „Strażników Galaktyki”, współpracował bezpośrednio z szefem studia Kevinem Feige, ale była gotowa.

Jej poprzednie stanowiska, w tym praca w Comcast, pomogły Bennett doskonalić umiejętności przeprowadzania wywiadów – w tym wywiad osobisty z ówczesnym senatorem Joe Bidenem – i pomogło jej poczuć się komfortowo, gdy usiadła z Feige.

„Każdy nowy klient lub projekt może cię denerwować”, powiedziała, „ale dużą częścią tego, co robimy, jest wchodzenie do pokoju i okazywanie szacunku. Moim zadaniem jest być przygotowanym, wiedzieć, o co prosić, i być obecny w rozmowach.” Z Kevinem Po prostu weszliśmy, usiedliśmy i zaczęliśmy zadawać pytania.

Wszystko sprowadza się do nauczania

Powiedziała, że ​​Feige, która, podobnie jak wielu innych w branży, rozpoczęła karierę w przemyśle filmowym jako asystentka produkcji na poziomie podstawowym, jest prawdopodobnie najlepszym znanym jej przykładem znaczącego sukcesu w wysoce konkurencyjnej dziedzinie, która rozpoczęła się od pokory.

Kevin powiedział, że wiedział, że musi być najlepszym możliwym aktorem charakterystycznym, i że jeśli nie mógł dobrze zamówić czyjejś kawy, dlaczego mieliby mu zaufać, że zrobi coś innego? Teraz jest dosłownie prezesem Marvel Studios, największego studia w świat, powiedział Bennett.

Wśród wielu lekcji w klasie Bennett prosi uczniów zajmujących się pisaniem scenariuszy epizodycznych, aby stworzyli scenariusz pilotażowy do nowego serialu, co wielu uważa za onieśmielające. Powiedziała jednak, że stanowi to dla nich wyzwanie i pomaga przygotować się na wzloty i upadki, które składają się na każdą udaną karierę.

READ  Przebojowe gry wideo 2021 nadal są dostarczane z brakującymi częściami

„Jak wie Kevin Feige, świetny PA to ktoś, kto wysuwa swoje umiejętności na pierwszy plan, ponieważ dzięki temu polubisz ludzi wokół siebie” — powiedział Bennett. „Mówię uczniom, zwłaszcza na wczesnym etapie, aby zgadzali się na wszystko. Będziesz miał okazję coś zrobić, a nawet jeśli nie brzmi to jak coś, co chcesz zrobić, spróbuj, bądź pozytywny i ekscytuj się.”

Dzięki swojej edukacji Bennett dzieli się niektórymi z tych samych lekcji i rad, które otrzymała jako studentka i widzi rezultaty.

„Jednym z produktów ubocznych, które otrzymuję jako nauczyciel, jest obserwowanie, jak uczniowie przekształcają się w to, czego chcą” – powiedział Bennett. „Są tam, kręcąc się, jak reszta z nas”.