Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ogłoszono datę 12. Dorocznego Dnia Dyngus

Ogłoszono datę 12. Dorocznego Dnia Dyngus

Cleveland – Jedna z ulubionych tradycji Cleveland powraca z niespodzianką. Dwunasta doroczna uroczystość Dnia Dyngus w Cleveland odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia w Gordon Green, miejscu znajdującym się w dzielnicy Gordon Square.

Dyngus Day to polskie święto, które przypada w poniedziałek zaraz po Wielkanocy. To dzień celebrujący polską kulturę, a także dzień, w którym można wypuścić trochę pary po obchodach Wielkiego Postu.

Polskie święto wypełnione jest tańcem, bazkami i polskim piwem.

Uczestnicy mogą spodziewać się szeregu rozrywek, w tym koronacji Dnia Pani Dyngus i muzyki na żywo od DJ Kishki.

„Wiedząc, że Dzień Dyngus to prawdziwe święto społeczności, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zaprezentować tradycję, nawet jeśli w tym roku wyglądała trochę inaczej” – powiedział Adam Roggenbork, prezes USA Expo. „Dajemy ludziom i firmom możliwość spotkania się – nawet wirtualnie – z zamiarem przywrócenia Dni Dyngusa na ulice w 2023 roku.

Bilety 2022 Dyngus Day kosztują 30 USD i obejmują dwa bilety na polskie piwo w Gordon Green. Część dochodów z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc polską i ukraińską. Kup bilety tutaj.

Oprócz głównej uroczystości w Gordon Green, festiwalowicze mogą cieszyć się uroczystościami w innych placówkach na Gordon Square. Organizatorzy Dnia Dyngus proszą restauracje i bary, aby podzieliły się tym, jak świętują, wysyłając e-mail na adres [email protected].

Radna Jenny Spencer z Ward 15 powiedziała: „Ten festiwal stał się bardzo potrzebnym świętem w całym mieście. W Cleveland jest tak długa historia i jestem szczególnie dumna, że ​​Dyngus Day Cleveland urodził się tutaj, na Gordon Square. Cieszymy się, że ta uroczystość powróciła w sąsiedztwie i czekamy na jego rozwój w kolejnych latach”.

Organizatorzy twierdzą, że mają pełne intencje, aby Dzień Dynusa powrócił na ulice w 2023 roku. Dla każdego, kto nie może wziąć udziału w wydarzeniu osobiście w tym roku, Dzień Dyngus będzie transmitowany na żywo na Facebooku.

READ  Strach o przyszłość po masowej śmierci ryb w Odrze w Polsce

Pobierz aplikację News 5 Cleveland Teraz więcej artykułów od nas, a także alerty o najważniejszych wiadomościach, najnowsza prognoza pogody, informacje o ruchu drogowym i nie tylko. Pobierz teraz do pliku Urządzenie Apple tutajA i Twoje Urządzenie z Androidem tutaj.

Możesz także obejrzeć News 5 Cleveland pod adresem Rocco, Wielbłąd, Amazon Fire TV, YouTube TV, DIRECTV NOW, Hulu Live i więcej. My też jesteśmy na Amazonka Alexa urządzenia. Dowiedz się więcej o naszych opcjach przesyłania strumieniowego tutaj.