sport

Oglądanie akcji olimpijskich: dobrze być Bradem

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego dla CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie, subskrybując tutaj.

Oglądanie akcji olimpijskich: widzowie ścigali się, finaliści Scottie’s

Miniony weekend był pierwszym naprawdę pracowitym sezonem zimowego sezonu sportów olimpijskich. Rozpoczęły się kanadyjskie próby curlingu, podczas Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym odbyła się ostatnia impreza półfinałowa, trwały długie i krótkie sezony Pucharu Świata, a sporty deskorolkowe przełożyły swoje kampanie na lata 2021-22. Oto jego notowania w górę, które spadły w ciągu weekendu:

W górę: Lokówki o imieniu Brad

Byli złoci medaliści olimpijscy Brad Josho i Brad Jacobs przybyli na kanadyjskie testy curlingu jako kandydaci na spotkanie w finale wyjazdu na Igrzyska w Pekinie. Jak dotąd, tak dobrze dla Brads: zremisowali na szczycie klasyfikacji mężczyzn w Saskatoon po tym, jak obaj osiągnęli wynik 2:0 w weekend otwarcia. Zwycięstwa Goshio były jeszcze bardziej imponujące: pokonał zwycięzcę Trials 2017 i czterokrotnego mistrza Breyer Kevina Coe i mistrza Brendana Butchera. Jacobs pokonał Johna Ebbinga i Matta Dunstona, z których żaden nie dotarł do finału Breyer. Butcher był niespodzianką 0-2 po przegranej również z debiutantem Tannerem Horganem, 23 lat.

Losowanie singli rozpoczyna się dzisiaj o 15:00 ET. Gushue zrównał się z Eppingiem, podczas gdy Jacobs chciał umieścić Bottchera na dołku 0-3. Sprawdź tablicę wyników na żywo Tutaj.

W dół: Keri Einarson i Rachel Homan

Tymczasem procesy kobiet nie pójdą zgodnie z planem. Wielu fanów spodziewało się, że Einarsson i Homann zamienią się w niedzielnym finale po tym, jak spotkali się w ostatnich dwóch meczach o tytuł dla Szkotów. Ale gwiazda pomija pewne wzrosty po zdobyciu łącznego 1-4 w weekend otwarcia. Sytuacja Houmanna jest szczególnie pilna. To 0-2 po przegranej z Jacqueline Harrison i Krista McCarville – strzały z dystansu, aby wygrać ten turniej.

Dwie pozostałe kandydatki, które są silnymi pretendentami do prób kobiet, są znacznie lepsze. Mistrzyni olimpijska 2014 Jennifer Jones prowadzi w tabeli 3:0 po pokonaniu Harrisona, McCarville i Laury Walker. Zakład Event Tracey Florey tuż przed wydarzeniem przegrywał 2-0 po pokonaniu Inarsona i Kelseya Rocka.

Kobiety wracają dziś wieczorem na lód o 20:00 czasu wschodniego. Jones gra Casey Scheideger (2-1), Florey McCarvell stoi (1-2), Homan spotyka Rock (0-2), a Enarson gra Walkera (1-2). Pożegnaj się z Harrisonem w tej loterii, ale uważaj na posuwanie się naprzód. Jest 2-1, mimo że do tej pory zmierzyli się z klasą zabójców z Homanem, Einarsonem i Jonesem.

READ  Turecki Kyalab zdobywa 10. tytuł mistrza Europy w zapasach grecko-rzymskich

Góra: Laurent Dubereuil

Łyżwiarze szybcy na długich torach w Kanadzie mają dobry początek sezonu, a Dubruil jest liderem. Mistrz świata na 500 m mężczyzn stanął na podium we wszystkich czterech dotychczasowych wyścigach na tym dystansie, w tym w sobotnim złotym medalu w Norwegii. Dubreuy wygrał swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata od czterech sezonów, dodając srebro w niedzielnym biegu na 500 metrów. Zabrał do domu parę srebrników w meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Polsce w zeszłym tygodniu i teraz prowadzi w klasyfikacji mężczyzn na 500 metrów.

Inne indywidualne medale Kanady w ten weekend to Isabelle Weidmann (srebro na 5000 m kobiet) i Ted-Jean Plomin (brąz na 10 000 mężczyzn). Madison Berman, Alexa Scott i Evanni Blondin zdobyli srebro w zawodach drużynowych kobiet. Następny przystanek na Mistrzostwach Świata to 3-5 grudnia w Salt Lake City, a następny tydzień w Calgary.

U góry: Pascal Dion i Kim Putin

Dubreuil nie jest jedynym kanadyjskim łyżwiarzem szybkim z imponującą passą zwycięstw. Dion zdobył swój trzeci z rzędu medal w męskiej krótkiej trasie 1000 m wczoraj na Węgrzech. Srebrny medal umieścił go na szczycie rankingu Pucharu Świata na ten dystans z trzema przystankami. Dion zdobył także srebro w sobotnim 1500 roku – swój pierwszy medal w Pucharze Świata na tym dystansie – i pomógł Kanadzie zdobyć złoto w męskiej sztafecie, dołączając w finale do Charlesa Hamlina, Stephena Dubois i Jordana-Pierre Gilla.

Putin był jednym z mistrzów kanadyjskiej drużyny olimpijskiej 2018 w Pyeongchang, pokonując niektóre irytujące komentarze w mediach społecznościowych od fanów południowokoreańskiego rywala, aby zdobyć trzy krótkie medale. Ten odważny występ przyniósł Putinowi zaszczyt niesienia kanadyjskiej flagi podczas ceremonii zamknięcia. Jednak jej szanse na zdobycie kolejnych wielkich igrzysk olimpijskich w lutym wydawały się podejrzane, ponieważ nie udało jej się dotrzeć na podium na pierwszych dwóch mistrzostwach świata w tym sezonie.

Putin ostatecznie zwyciężyła w sobotę na Węgrzech, zdobywając brąz w biegu na 500 m kobiet w swoim pierwszym występie na międzynarodowym podium indywidualnym od wygrania pięciu kolejnych wyścigów Pucharu Świata na 500 m w sezonie 2019-20. Putin pomógł także sztafetom kobiet w zdobyciu srebra – pierwszego w sezonie medalu.

Kanada zgarnęła na Węgrzech jeszcze dwa medale: brązowy dla Courtney Sarlault w kategorii 1500 kobiet (jej drugie w tym sezonie podium na tym dystansie) i srebrny w sztafecie mieszanej.

W ten weekend w Holandii odbędą się tegoroczne mistrzostwa świata na krótkich trasach. Będzie to ostatnia szansa dla kanadyjskich łyżwiarzy na uzyskanie wjazdu na Igrzyska Olimpijskie dla swojego kraju i zbudowanie osobistej szansy na wybór do rywalizacji w Pekinie.

READ  Pobijaj rekordy świata, kłaniaj się mistrzom olimpijskim w zawodach lekkoatletycznych i terenowych

W dół: Wariacja na łyżwach

Przystanek Grand Prix we Francji był bardzo oczekiwany. Faworyci olimpijskiego tańca na lodzie Gabriella Papadakis i Guillaume Ciceron zdobyli lodowy złoty medal na swojej ojczystej ziemi, podczas gdy Kanadyjczycy Piper Gill i Paul Poirier zdobyli srebro, aby zapewnić sobie miejsce w finale Grand Prix w przyszłym miesiącu. Rosjanka Anna Szczerbakowa, mistrzyni świata, wygrała rywalizację kobiet, a ulubieniec mężczyzn Yuma Kageyama (srebrna medalistka świata w 2021 r.) również zdobyła złoto.

Kanadyjczycy Vanessa James i Eric Radford zajęli czwarte miejsce w konkursie par, powtarzając swój wynik w Skate Canada International. Keegan Messing był szósty w klasyfikacji mężczyzn – niżej niż ukończył w Skate Canada. Przeczytaj więcej o wynikach z Francji i zobacz najważniejsze cechy tutaj. Obejrzyj pełne podsumowanie imprezy tanecznej na lodzie w ostatnim odcinku pokaz na łyżwach poniżej.

W górę: nadzieje Kanady na medal olimpijski kobiet w bobslejach

Kiedy Kylie Humphreys spór z kanadyjskim zespołem bobslejowym doprowadził do jej wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, był to ogromny cios dla Kanady. Pilot asa zdobył kolejne złote medale olimpijskie w 2010 i 14 lat, a brąz w 18. Ale nie wykluczaj jeszcze szans Kanady na koronację. Christine De Bruyne i Kristen Bojnowski zdobyły w niedzielę brązowy medal w meczu otwarcia sezonu Pucharu Świata w Austrii, a także zajęły trzecie miejsce w październikowym teście olimpijskim w Pekinie.

Kanada szuka również dwóch pretendentów do medali w nowym systemie monopop dla kobiet, który po raz pierwszy bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Cynthia Appiah i Melissa Luthulz nie znalazły się w sobotę na podium i zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Amerykańska trzykrotna medalistka olimpijska Ilana Myers-Taylor wygrała wyścig jako pilot w konkurencji dwóch kobiet, a Humphreys zajął drugie miejsce.

Gabriela Papadakis i Guillaume Ciceron zdobywają 12. tytuł Grand Prix

Ten pokaz łyżwiarstwa figurowego jest uosobieniem tańca na lodzie w Internationaux de France, gdzie Francuzi występowali zgodnie z oczekiwaniami, a Kanadyjczycy nie byli daleko w tyle. 6:44

szybko…

Wiemy, gdzie jest Peng Shuai. Ale inne pytania pozostały bez odpowiedzi. Zniknięcie chińskiej tenisistki, która oskarżyła byłego wyższego urzędnika państwowego o napaść seksualną, wzbudziło obawy o jej bezpieczeństwo i pytanie #GdzieIsPengShuai w mediach społecznościowych w zeszłym tygodniu. Peng w końcu pojawił się ponownie w weekend, rozmawiając z przedstawicielami MKOl, w tym prezydentem Thomasem Bachem, podczas 30-minutowej rozmowy wideo z Pekinu. „Dawała jasno do zrozumienia, że ​​czuje się dobrze i jest zdrowa i mieszka w swoim domu w Pekinie, ale pragnie, aby jej prywatność była szanowana w tym czasie” – powiedział MKOl w oświadczeniu. Również organizatorzy China Open opublikowali filmy i zdjęcia Penga występującego tego samego dnia na młodzieżowym turnieju tenisowym w Pekinie. Więc to jest ulga. Ale wiele innych pytań pozostaje bez odpowiedzi, takich jak: Czy wolność Peng (teraz lub w przyszłości) jest zagrożona? A co byś zrobił z jej zarzutem napaści na tle seksualnym? Chiński Związek Tenisowy Kobiet wzywa do pełnego i przejrzystego dochodzenia „bez nadzoru”. Tymczasem krytycy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który był już pod presją, aby mimo rzekomego łamania praw człowieka w Chinach, mimo rzekomego łamania praw człowieka, był już pod presją, aby rozpocząć Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie, oskarżają organizację o pomoc w przekazywaniu tego kraju. Przeczytaj więcej o najnowszych wiadomościach Peng i ich znaczeniu dla igrzysk olimpijskich tutaj.

READ  Po dwóch latach oczekiwania Mistrz Polski Toru Coventry | sport w szkole średniej high

Trzy członkinie kanadyjskiej kobiecej drużyny piłki nożnej rywalizują o nagrody FIFA. Kapitan Christine Sinclair, która strzeliła więcej goli w reprezentacji międzynarodowej niż ktokolwiek inny w historii futbolu, była jedną z 13 nominowanych dzisiaj do nagrody Kobiety Piłkarz Roku. Steve Lappé, którego turnieje rzutów karnych pomogły kanadyjskim kobietom zdobyć pierwszy złoty medal olimpijski w Tokio tego lata, został wybrany na najlepszego bramkarza. Wybór Bev Priestman dla najlepszego trenera. Przeczytaj więcej o kandydatach tutaj.

Edmonton Elks Czysty Dom. Po zakończeniu sezonu 3-11, w tym 0-7 u siebie, Edmonton zwolnił dziś prezesa i dyrektora generalnego Chrisa Brysona, dyrektora generalnego Brocka Sunderlanda i trenera Jaime Elizondo. Zespół powiedział, że legenda CFL Wally Buono została sprowadzona do konsultacji w sprawie mianowania nowego dyrektora generalnego. Przeczytaj więcej o ruchach tutaj.

Wreszcie…

Mamy wizję tygrysa. Prawie dziewięć miesięcy po dniu, w którym doznał katastrofalnych obrażeń nóg w wypadku jednego samochodu w Kalifornii, Tiger Woods powiedział wszystkim, że może znowu wymachiwać miotaczem. W towarzystwie frazy „czynić postępy” Woods zamieścił na Twitterze trzysekundowe wideo pokazujące, jak uderza klinem na boisku treningowym. Miał na sobie jeden z rękawów kompresyjnych wokół prawej nogi, która rozbiła się w katastrofie lotniczej 23 lutego. Nie wiadomo, kiedy (a nawet czy) Woods, który 30 grudnia kończy 46 lat, będzie mógł ponownie grać w golfa zawodowo. Przeczytaj więcej o jego powrocie do zdrowia i obejrzyj krótki film tutaj.

Jesteś na bieżąco. Jutro się odezwę.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment