Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oferty na telefony komórkowe: Jak kupić smartfon w niższej cenie | telefony komórkowe

zakupy dookoła

Ceny tego samego modelu regularnie zmieniają się między sprzedawcami. Podczas gdy producenci zwykle sprzedają swoje telefony po zalecanej cenie detalicznej, sprzedawcy zewnętrzni mogą je zniżać w zależności od poziomu zapasów i wieku, dzięki czemu można robić zakupy i sprawdzać wiele narzędzi do porównywania cen, takich jak zakupy w GoogleA kilkooA biegacz cen lub szpieg cena.

Uważaj na oferty, które wyglądają szczególnie tanio, ponieważ mogą nie być modelami brytyjskimi lub nie są sprzedawane z Wielkiej Brytanii, co może mieć wpływ na gwarancję lub wsparcie rynku wtórnego.

porównywać umowa lub ekspres oferty

Płacenie za telefon z góry jest zwykle najtańszym sposobem na posiadanie go na dłuższą metę, ale nie zawsze. Niedawno wydane modele mogą być tańsze, jeśli zostały zakupione na podstawie umowy z operatorem telefonu, zwłaszcza jeśli zawierają umowę lub zawierają inne usługi, takie jak Spotify lub Netflix, ze zniżką.

Warto dokonywać obliczeń na podstawie całkowitego kosztu planu w porównaniu z kosztem telefonu dokładnie plus koszt tylko karty SIM jest tańszy. Pamiętaj, że jeśli złamiesz telefon, nadal będziesz za niego płacić co miesiąc, aż do wygaśnięcia umowy.

Odpowiedni czas

Często możesz uzyskać okazje w Czarny Piątek, Poniedziałek Internetowy i wiele innych rocznych wyprzedaży, ale porównaj ceny, aby upewnić się, że „wyprzedaż” jest naprawdę okazją. Zdjęcie: Jonathan Sherry/Reuters

Kupowanie telefonu o odpowiedniej porze roku może skutkować znacznymi oszczędnościami. Oferty można zwykle uzyskać podczas tradycyjnych wyprzedaży, takich jak Czarny piątek, Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w okolicach Wielkanocy oraz w okresie powrotu do szkoły poprzedzającym wrzesień.

Ale poszczególni producenci również dyskontują swoje smartfony w różnym czasie, w zależności od rocznych cykli wypuszczania nowych urządzeń. Niektórzy producenci, w tym Samsung i Google, oferują zniżki i darmowe prezenty z bardzo wczesnymi zamówieniami na nowe telefony, zanim się pojawią, co może się przydać.

Samsung zwykle wprowadza na rynek swoje najlepsze w swoim rodzaju smartfony z serii S w styczniu, które następnie są przecenione w letniej wyprzedaży. iPhone’y Apple’a rzadko są przecenione, ale wydają się być tańsze w sierpniu, przed wprowadzeniem nowej wersji we wrześniu, z oszczędnościami do 150 funtów w zależności od modelu, zgodnie z danymi ze strony internetowej śledzącej ceny. wielbłąd wielbłąd wielbłąd.

wymieniać za dopłatą lub sprzedaj jesteś stary

Handel starym telefonem to doskonały sposób na odzyskanie części jego wartości lub uzyskanie zniżki na nowy model. Apple i Samsung oferują do 470 GBP zniżki na swoje nowe telefony, a Google do 676 GBP w zależności od modelu, marki i stanu telefonu, którym handlujesz.

Alternatywnie możesz sprzedać swój telefon odnowionemu za gotówkę. Istnieje wielu sprzedawców detalicznych, którzy kupują stare technologie, w tym telefony na głównych ulicach i w Internecie, w tym CeXA MuzykaA Envirophone I wiele innych rzeczy. Operatorzy komórkowi, w tym KtóryA Jeff suchyA O2A trzyA Vodafone Inni też kupują używane telefony Magazyn samochodowy i innych sprzedawców telefonów.

Witryny porównawcze mogą pomóc w znalezieniu najlepszej ceny. włączać SprzedajMyMobileA Porównaj i poddaj recyklingowi A Porównaj mój telefon. Podobnie jak w przypadku zakupu nowego telefonu, ważne jest, aby wymienić czas na wymianę, jeśli chcesz zwiększyć swój zwrot.

„Spodziewamy się, że cena w całej serii iPhone 13 i iPhone 12 spadnie o około 22% od chwili obecnej do wprowadzenia nowego modelu w październiku 2022 r.”, mówi Denise Timmis, menedżer marki Envirofone. „Oznacza to wartość wymiany do 157 GBP mniej za iPhone 13 Pro Max i do 125 GBP za iPhone’a 12 Pro”.

Jeśli Twój telefon jest w dobrym stanie i chcesz trochę popracować, możesz zarobić więcej, sprzedając go prywatnie w serwisie eBay lub na innych rynkach. Sprawdź ostatnio sprzedane ceny na stronach, aby zobaczyć, ile kupujesz podobne telefony.

kup odnowione

Jest to nie tylko lepsze dla planety, ale może być również świetne dla Twojego portfela. Ostatnie dane z Giffgaff pokazały, że można zaoszczędzić około 50 kg węgla i średnio 200 funtów kupując odnowione w porównaniu do nowych. Podczas gdy największe oferty można uzyskać na starszych urządzeniach, najlepsze nowsze modele można znaleźć odnowione zarówno przez producentów, jak i strony trzecie około sześć miesięcy po premierze. Zwykle kosztują o 50-100 funtów mniej niż zalecana cena detaliczna.

„W czasach, gdy wiele osób już odczuwa rosnące koszty utrzymania, odnowione urządzenia mogą być świetną opcją”, mówi Ash Scofield, dyrektor generalny Giffgaff. „Nadal masz nowe wrażenie telefonu, bez rozbijania banku. Nasze badania pokazują, że chociaż wiele osób postrzega technologię renowacji jako realną opcję, niektórzy nadal tracą oszczędności.”

tam Wiele miejsc, w których można kupić odnowione modele. Produkty, które pochodzą bezpośrednio od producenta, są często najlepszymi produktami, które są całkowicie odnowione zgodnie z nowymi standardami, ale większość sklepów telefonicznych lub technicznych, operatorów komórkowych i specjalistów ds. renowacji sprzedaje modele w różnych warunkach i cenach, od prawie nowych po zużyte, ale nadal sprawne.

Wybierz starsze modele z rozszerzoną obsługą oprogramowania

Najnowsze modele są najdroższe, więc kupując telefon, który ma rok lub dwa lata, nowy lub odnowiony, możesz zaoszczędzić pakiet — ale tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiedni model.

Niestety nie wszyscy producenci oferują stałą obsługę oprogramowania dla swoich smartfonów. Wiele z nich udostępnia aktualizacje przez dwa lub trzy lata od daty premiery telefonu. Regularne aktualizacje zabezpieczeń są niezbędne do bezpiecznego korzystania ze smartfona, więc gdy model przestanie być obsługiwany, nie należy go używać.

Apple i Samsung oferują tylko do pięciu lub więcej lat wsparcia oprogramowania dla swoich nowoczesnych smartfonów, dzięki czemu ich starsze modele lubią iPhone 11 lub Galaxy S20 Nadal warto kupić. Google niedawno zobowiązał się do wspierania swoich telefonów Pixel przez pięć lat, ale dopiero w tym roku Piksel 6 dalej.

Przycisk Home na iPhonie SE (2022).
iPhone SE (2022) firmy Apple ma szczególnie dobrą wartość, oferując najlepszy chip firmy, 5G i ponad sześć lat wsparcia oprogramowania. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Podczas gdy telefony z wyższej półki są najbardziej ekscytujące, smartfony ze średniej półki znacznie się poprawiły w ostatnich latach i można je kupić po znacznie niższej cenie. Jednak nie wszystkie telefony średniej klasy są sobie równe, a wielu z nich brakuje długoterminowej obsługi oprogramowania.

Najważniejsze to iPhone SE od Apple (470 GBP) i seria Samsung Galaxy A (od 129 GBP), która otrzymuje od czterech do siedmiu lat wsparcia dla oprogramowania w zależności od modelu.

READ  Nintendo wprowadza na rynek Hanafuda i karty do gry oparte na Mario, Zelda, Silaton i nie tylko (Europa)