Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oferta pracy Johnsona YSU |  Wiadomości, sport, praca

Oferta pracy Johnsona YSU | Wiadomości, sport, praca

Billa Johnsona

YOUNGSTOWN — W czwartek Rada Nadzorcza Uniwersytetu Stanowego w Youngstown w oszałamiającym posunięciu zaproponowała przedstawicielowi USA Billowi Johnsonowi stanowisko 10. rektora uniwersytetu.

W czwartek izba głosowała 8 do 1, aby zaoferować stanowisko lidera Johnsonowi, republikaninowi z Marietty, który po raz pierwszy został wybrany na członka Izby Reprezentantów USA w 2010 roku.

Johnson powiedział, że rozważa tę ofertę, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Rada wyraziła zgodę na negocjacje „Zainicjować w imieniu Uniwersytetu umowę o pracę z panem Johnsonem zgodną z warunkami, warunkami i standardami sprawdzonymi przez radcę prawnego Uniwersytetu i pod warunkiem zatwierdzenia przez Radę Nadzorczą.” Według oświadczenia YSU.

Michael Peterson, przewodniczący zarządu YSU, powiedział Johnsonowi „Jest silnym, innowacyjnym przywódcą służebnym i wierzymy, że będzie dobrze przygotowany do kierowania uniwersytetem, gdy przejmiemy odpowiedzialność za naszą przyszłość. … Jestem podekscytowany tą ofertą. Nie mogę się doczekać przyszłości YSU i dla przyszłości naszych uczniów.”

Komitet Sterujący ds. Poszukiwań Prezydenta współpracuje z firmą Witt/Keiffer zajmującą się wyszukiwaniem kandydatów na stanowiska kierownicze.

Przewodniczący poinformował, że przeprowadzono prywatne rozmowy z trzema finalistami, wybranymi spośród kilkunastu kandydatów. W przeciwieństwie do Johnsona powiedział, że pozostali dwaj finaliści mają wykształcenie wyższe. Peterson odmówił podania nazwisk finalistów.

Doświadczenie Johnsona w Waszyngtonie będzie mu dobrze służyć w YSU, ale osiągnięcia kongresmena w postaci odchodzącego na emeryturę prezydenta Jima Tressela dobrze przydadzą się YSU, społeczności Youngstown i 11 000 studentów uniwersytetu, powiedział Peterson.

„Potrzebujemy konia roboczego, a nie pokazowego”. powiedział Peterson.

W czwartek głosowanie za ofertą pracy Johnsona wyniosło 8-1, a Trustee Molly Sells głosowała na „nie”. Sills stwierdziła, że ​​nie wierzy, że Johnson jest odpowiednią osobą na to stanowisko.

Tylko czterech z dziewięciu członków zarządu YSU było fizycznie obecnych na nadzwyczajnym spotkaniu w Tod Hall. Byli to Peterson, Joseph Kerola, Charles George i Sergul Erzurum. Pozostałych pięciu powierników wzięło udział w głosowaniu zdalnie z różnych miejsc w Ohio i na Florydzie.

READ  Pandemia COVID-19 łamie marzenia młodych sportowców

Teleobecność może budzić wątpliwości ze względu na obowiązujące w Ohio prawo dotyczące spotkań otwartych, które określa: „Członek organu ogólnego musi być obecny osobiście na posiedzeniu otwartym dla publiczności, aby można go było uznać za obecnego lub aby móc głosować na zgromadzeniu oraz w celu ustalenia, czy na zgromadzeniu jest kworum.”

W wydanym przez prokuratora generalnego stanu Ohio Przewodniku po otwartych zasobach rządowych na rok 2023 stwierdza się również, że niewielka liczba agencji publicznych ma uprawnienia prawne do organizowania spotkań na odległość. Nie jest jasne, czy Rada Nadzorcza uniwersytetu podlega temu zwolnieniu.

Johnson (69 l.) nie był obecny na spotkaniu.

Wkrótce po głosowaniu wydał następujące oświadczenie: „Niedawno dowiedziałem się o możliwości zostania rektorem Youngstown State University za pośrednictwem krajowej firmy zajmującej się poszukiwaniem kadry kierowniczej. Nie szukałem innej pracy, ponieważ uwielbiam służyć mieszkańcom wschodniego Ohio Kiedy poproszono mnie, abym kierował tym wspaniałym uniwersytetem, stawiając na pierwszym miejscu sukcesy studentów i pomagając przygotować kolejne pokolenie Amerykanów do przywództwa, wysłuchałem.

„Pozostaję dumny i pokorny, że mogę służyć mężczyznom i kobietom ze wschodniego Ohio w Kongresie, a jeśli uznam, że ta szansa na przewodnictwo YSU jest odpowiednia, będę musiał podjąć niezwykle trudną decyzję. W międzyczasie skupię się na nadal reprezentować wschodnie Ohio w Izbie Reprezentantów USA.”

W przeciwieństwie do poprzednich poszukiwań prezydenckich w YSU, nominowani i finaliści nie byli publicznie ogłaszani ani zapraszani do kampusu na wywiady i fora z grupami z kampusu.

W harmonogramie poszukiwań opublikowanym w maju powiernicy stwierdzili, że proces selekcji obejmie większą społeczność, taką jak studenci, absolwenci i profesorowie, a także darczyńcy i inne potencjalne zainteresowane strony. Według szacunków nowy prezydent obejmie urząd do połowy 2024 r. Peterson powiedział w czwartek, że ma nadzieję, że Johnson się zgodzi i będzie mógł zostać zainaugurowany na początku 2024 r. Semestr wiosenny uniwersytetu rozpoczyna się 8 stycznia.

Tymczasem związek wykładowców YSU-Ohio Education Association niemal natychmiast zaprotestował przeciwko selekcji i brakowi przejrzystości. Rzecznik Mark Vobat wydał następujące oświadczenie: „Rada Nadzorcza przeprowadziła to badanie przy niemal zerowej przejrzystości. Nie umożliwiły wykładowcom, pracownikom i studentom przedstawienia jakichkolwiek informacji na temat potencjalnych kandydatów.

READ  Czy Rosja zostanie wyrzucona z mundialu po postawie Polski?

„Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani, że Zarząd zaproponował objęcie stanowiska prezesa komukolwiek bez uprzedniej wizyty na terenie kampusu w celu spotkania się z interesariuszami uczelni, zwłaszcza osobie bez doświadczenia w szkolnictwie wyższym lub posiadającej końcowy stopień naukowy w jakiejkolwiek dziedzinie akademickiej. To działanie pokazuje rażącą pogardę i brak szacunku Do społeczności uniwersyteckiej.”

Poszukiwania trwają na dobre od maja, po tym jak Tressel, który służył przez prawie dziewięć lat, przeszedł na emeryturę w lutym. Powiernicy mianowali Helenę K. Lafferty, administrator i profesor na Uniwersytecie Villanova w Filadelfii, został mianowany tymczasowym prezydentem od 1 lutego.

Roczna pensja Tressela w momencie opuszczania YSU wynosiła 375 000 dolarów. Członkowie amerykańskiej Izby Reprezentantów otrzymują 174 000 dolarów rocznie.

Podczas jego siódmej dwuletniej kadencji w Kongresie 6. Okręg Kongresowy Johnsona obejmuje wszystkie hrabstwa Mahoning, Columbia, Carroll, Jefferson, Belmont, Harrison, Monroe, Noble i Washington oraz części hrabstw Stark i Tuscarawas.

Mahoning to najbardziej zaludnione hrabstwo w regionie.

Johnson dołączył do Sił Powietrznych w 1973 roku i po 26 latach służby przeszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika.

Uzyskał tytuł licencjata informatyki na Uniwersytecie Troy w Alabamie w 1979 r. oraz tytuł magistra informatyki również na Georgia Tech w 1984 r. Nigdy nie pracował jako pedagog.

Po opuszczeniu wojska był współzałożycielem Johnson Schley Management Group, firmy konsultingowej IT działającej przez trzy lata. Stamtąd założył firmę J2 Business Solutions Inc., która skupiała się na zapewnianiu wsparcia IT na poziomie wykonawczym jako wykonawca obronny dla armii amerykańskiej.

W 2005 roku miał krótki pobyt w firmie Lockheed Martin.

W latach 2006–2010 Johnson pełnił funkcję dyrektora ds. informatyki w firmie Stoneridge Inc., światowym producencie zaawansowanych technicznie komponentów elektronicznych dla branży transportowej. To właśnie sprowadziło go do Ohio.

Johnson przeprowadził się do Polski, do hrabstwa Mahoning i kandydował do Kongresu – po raz pierwszy ubiegając się o urząd – w 2010 r., wygrywając wyścig w 6. okręgu z urzędującym przez dwie kadencje demokratą Charliem Wilsonem. Później przeniósł się do Marietty, gdzie mieszka z żoną Lee Ann.

READ  Marilou F. Crothers 1949-2023 | Wiadomości, sport, praca

Ich syn, Nathan, jest studentem YSU.

Johnson pokonał Wilsona w rewanżu w 2012 roku i został ponownie wybrany w 2014, 2016, 2018, 2020 i 2022.

Johnson zasiada w Komisji ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów, w tym jako przewodniczący Podkomisji ds. Środowiska, Produkcji i Materiałów Krytycznych.

Podczas swojej pracy w Kongresie był sponsorem 20 aktów prawnych, które zostały podpisane.

Johnson, zagorzały konserwatysta, był jednym z pierwszych członków Izby Reprezentantów Partii Republikańskiej w Ohio, którzy poparli Donalda Trumpa w jego udanych wyborach w 2016 roku.

Johnson wspierał także Trumpa w jego nieudanych staraniach o reelekcję w 2020 roku.

1 sierpnia poparł Trumpa w wyborach prezydenckich w 2024 r., mówiąc: „Nadszedł czas, aby powrócić do polityki America First, polityki, która ma sens podczas pierwszej kadencji prezydenta Donalda Trumpa”.

on dodał: „Ameryka po prostu nie może dalej podążać tą niebezpieczną i lekkomyślną ścieżką wybraną przez Joe Bidena i jego ekstremistyczną administrację”.

Na dzień 30 września, czyli ostateczny termin składania sprawozdań, fundusz wyborczy Johnsona zawierał 1 329 874 dolarów.

Jeśli Johnson złoży rezygnację, może to doprowadzić do niekonwencjonalnego równoległego wyścigu o jego niewygasłą kadencję, który rozpocznie się w styczniu 2025 r.

Oprócz pełnej dwuletniej kadencji prawdopodobnie w marcu odbędą się prawybory na niewygasłą kadencję. Zwycięzcy prawyborów, które wygasły, będą kandydować w wyborach specjalnych odbywających się w sierpniu przez resztę roku, a w listopadzie – na pełną dwuletnią kadencję.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej