Ofensywa Lizbony obróciła się przeciwko Polsce

22 października — LIZBONA — Senior z Lizbony Colby Levasser przyznaje, że nie jest najszybszym gościem na boisku, ale lubi orać pod linią obrony, aby dostać się do strefy końcowej.

Levasseur spędził większość meczu w niebezpieczeństwie, ale jego wysiłki doprowadziły do ​​dwóch przyłożeń i zwycięstwa 24-7 nad Polską w meczu klasy D w Lizbonie w piątek wieczorem.

„Lubię ciężko biegać” – powiedział Levasseur. „Nie jestem szybkim facetem. Próbuję biec (linia defensywna). Myślałem, że (nasza ofensywna) linia dobrze się blokuje”.

– Miał solidny mecz i dobrze prowadził piłkę – powiedział trener Lizbony, Chris Gates.

Gates dodał, że podobało mu się, jak jego drużyna kontrolowała piłkę na linii wznowienia.

Oprócz buldożerskich wyczynów Levasseura, Greyhoundy (4-3) były sfrustrowane trzema gwiazdkami, które zakończyły się stratami.

Pierwsza gra Lizbony wyglądała obiecująco, gdy Levasseur i Cabral rzucili się do polskiej 17-jardowej linii na tyłach Jordana. Ale Greyhoundy zostały zatrzymane po grzebaniu.

Greyhoundy odzyskały piłkę i przeniosły się na linię 38 jardów, ale Polacy (3-4) defensywni Isaac Ramsdell przejął podanie i postawił kibosz na Lizbonie.

Rycerze mieli duże nadzieje po fumble i kończącym przechwyt uderzeniu z linii 3 jardów przy 2:12 przed końcem drugiej kwarty. Rozgrywający Knights, Dylan Cook, wykonał rzuty na 21 i 3 jardów, zdobywając 3, w których strzelił Brady Martin. Cook strzelił dodatkowy punkt i Rycerze prowadzili 7-0 w drugiej kwarcie.

Po tym, jak Greyhounds ponownie się pogubili, w końcu odzyskali piłkę na Poland 45. Junior Jimmy Fitzsimmons rzucił się stamtąd do pierwszego przyłożenia w Lizbonie z 2:58 przed końcem pierwszej połowy. Levasseur rzucił się w konwersję i Lizbona prowadziła 8-7.

Greyhounds otrząsnął się z tych strat w pierwszej połowie i zdominował piłkę dzięki posiadaniu piłki w trzeciej kwarcie, które sprowadziło ich na linię 5 jardów po zgrzytliwym, twardym jeździe na osiem minut przed końcem.

READ  Polska upamiętnia swoje pierwsze niepartyjne wybory parlamentarne w 1989 roku

Levasseur wszedł do strefy końcowej z 5 z dwoma pierwszymi przyłożeniami. Fitzsimmons strzelił gola na konwersji, dając Lizbonie prowadzenie 16-7. Levasser ponownie strzelił gola na 10 jardów w czwartej kwarcie, a także zapewnił dwupunktową konwersję.

Trener reprezentacji Polski Gus LeBlanc powiedział, że Lizbona to duża, silna drużyna, ale główne kontuzje ranią Rycerzy.

„Byłem bardzo zadowolony z ich wysiłku” – powiedział LeBlanc. „Graliśmy dobrą obronę.”