Top News

Odwiedź mały kawałek Polski w północnym Michigan!

dzień dobry!

Co myślisz najpierw, kiedy słyszysz te piękne słowa? Mam pomysł!

Zabieramy Cię do tego, co uważane jest za Polskę w północnym Michigan!

Centrum Sztuki Polskiej Sklep pełen małych polskich skarbów z Polski! Niektóre z produktów można znaleźć tutaj; Polskie jedzenie, prawdziwa biżuteria z bałtyckiego bursztynu, książki kucharskie, kolorowa ceramika, ubrania, sandały, drobne bibeloty i nie tylko! Są dwa miejsca, Cedar i Hamdrom.

Miałam okazję porozmawiać z właścicielką Kathleen Bitner, która od wielu lat pomaga rodzicom w prowadzeniu rodzinnego biznesu. The Bitters mają sklep w Hamtramk od 1973 roku i od tego czasu uczynili z Centrum Sztuki Polskiej jedno z najważniejszych w kraju sklepów z polską kulturą i tradycją.

Sklep powiększył się o centrum edukacyjne, w którym odbywają się rodzinne wykłady, autografy książkowe z wybitnymi polskimi pisarzami, pokazy sztuki ludowej i zajęcia z tykwy. Oprócz tego Bitners są bardzo aktywni w swojej polskiej społeczności i regularnie prezentują swoje polskie artefakty kulturowe na festiwalach, wydarzeniach, w szkołach i bibliotekach.

Jeśli jesteś w okolicy hamaku lub cedru, zatrzymaj się i rozejrzyj!

Zaktualizowane informacje można znaleźć na ich stronie na Facebooku Tutaj Oraz dodatkowe informacje o godzinach otwarcia i produktach Tutaj.

READ  Polska Poprawka OZE - sierpień 2021 | Dentony

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment