Economy

Odnawialne cotygodniowe zestawienie fuzji i przejęć (5–9 lipca)

9 lipca (Teraz Renewables) — Renewables omówiło teraz historie dotyczące fuzji i przejęć Suzlon, Senvion, Eni i innych w ciągu ostatniego tygodnia. Oto pełna lista:

Aquila finalizuje zakup 50% udziałów w portugalskiej elektrowni słonecznej o mocy 60 MW

Notowany na giełdzie w Londynie Aquila European Renewables Income Fund plc (LON: AERS) lub AERIF ogłosił, że sfinalizował zakup 50% udziałów w bezprecedensowej 60 MW farmie słonecznej w Portugalii.

Czytaj więcej

Szwedzki fundusz EQT kupi Cypress Creek Renewables

Fundusz należący do szwedzkiej firmy inwestycyjnej EQT AB (STO: EQT) zgodził się kupić amerykańską spółkę Cypress Creek Renewables, która posiada 1,6 gigawata działających aktywów, od funduszy zarządzanych przez HPS Investment Partners LLC i Temasek.

Czytaj więcej

GreenGo sprzedaje 360 ​​MW duńskich projektów solarnych firmie Doral Energy

Firma GreenGo Energy Group A/S z siedzibą w Danii ogłosiła, że ​​na podstawie umowy partnerskiej sprzedała portfel 360 MW projektów fotowoltaicznych bez dotacji na skalę użyteczności publicznej firmie Doral Renewable Energy Resources Group.

Czytaj więcej

Hiszpańska grupa zapewnienia jakości Applus przejmuje Enertis, swojego odpowiednika w sektorze energii słonecznej i magazynowania

Grupa Applus Services SA (BME: APPS) z siedzibą w Madrycie, zajmująca się inspekcją, testowaniem i certyfikacją, ogłosiła, że ​​przejęła Enertis, krajową i równorzędną firmę w sektorze fotowoltaiki słonecznej.

Czytaj więcej

Fuzja udziałowców Alsa Energy z Freyr

Special Purpose Acquisition Corporation (SPAC) poinformowało, że udziałowcy Alussa Energy Acquisition Corp (NYSE: ALUS) zatwierdzili planowaną fuzję z norweskim producentem ogniw akumulatorowych Freyr AS.

Czytaj więcej

– Energiekontor odciąża 13,5 MW niemieckiego projektu wiatrowego do Europy Środkowo-Wschodniej

Niemiecki deweloper i operator energii odnawialnej Energiekontor AG (ETR: EKT) sprzedał Grupie CEE 13,5-megawatową farmę wiatrową budowaną w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

Czytaj więcej

– R.Power, nowy partner do współtworzenia 80MW energii słonecznej w Niemczech

READ  Co oznaczałby niemiecki kanclerz zielonych dla Europy Środkowej | Opinie

Polski deweloper projektów fotowoltaicznych R.Power Sp. z oo przygotowuje się do nabycia 80 MW projektów fotowoltaicznych w Niemczech, które będzie współrealizował z lokalnym partnerem.

Czytaj więcej

Suzlon w Indiach obala rozmowy o przejęciu

Indyjski producent turbin wiatrowych Suzlon Energy Ltd BOM:532667 powiedział, że pogłoski o jakiejkolwiek dużej grupie przejmującej pakiet kontrolny w firmie są „spekulacyjne i bezpodstawne”.

Czytaj więcej

Inwestycja Flexion Energy w wysokości 150 mln funtów we wsparcie działalności magazynowej

Alternatywny fundusz inwestycyjny GLIL Infrastructure wpompował 150 milionów funtów w Flexion Energy, nowoczesną londyńską firmę użyteczności publicznej, której celem jest dostarczenie 1 GW działających systemów magazynowania energii w Wielkiej Brytanii w ciągu pięciu lat.

Czytaj więcej

– Heliogen jest oferowany publicznie poprzez fuzję czeków in blanco o wartości 2 miliardów dolarów

Heliogen, kalifornijski twórca technologii skoncentrowanej energii słonecznej wspierany przez sztuczną inteligencję, ma wejść na giełdę poprzez fuzję z firmą Athena Technology Acquisition Corp (NYSE: ATHN) specjalizującą się w przejęciach specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Czytaj więcej

BayWare pożera Hanowerską firmę zajmującą się rozwojem energetyki wiatrowej, aby rozwijać się w Niemczech

Niemiecka firma zajmująca się energią odnawialną BayWa re AG ogłosiła, że ​​przejęła firmę deweloperską zajmującą się energią wiatrową z siedzibą w Hanowerze, firmę NWind GmbH, aby wzmocnić swoją pozycję na lokalnym rynku wiatrowym.

Czytaj więcej

Hull Street Energy finalizuje przejęcie amerykańskiej firmy zajmującej się rozwojem energii słonecznej

Amerykańska firma private equity Hull Street Energy LLC sfinalizowała przejęcie zespołu zarządzającego i plan rozwoju Foundation Solar Partners za nieujawnioną kwotę.

Czytaj więcej

– Axpo dostarcza francuski pakiet wiatrowy o mocy 74,5 MW do Encavis

Szwajcarski producent i sprzedawca energii odnawialnej Axpo Holding AG poinformował, że sprzedał 74,5 MW farm wiatrowych we Francji niemieckiej firmie Encavis Asset Management AG.

READ  Bechtel i Westinghouse łączą siły w realizacji projektu polskiej elektrowni jądrowej

Czytaj więcej

– Blue Elephant wycofuje się z IPO, ponieważ rodzina Struengmannów nabywa 15% jego udziałów

Niemiecka firma Blue Elephant Energy, operator farm słonecznych i wiatrowych, ogłosiła inwestycję Athos, rodzinnego biura rodziny Stringmannów, o wartości 75 milionów euro, i anulowała plany pierwszej oferty publicznej (IPO), które zaplanowano na trzecią kwartał 2021 r.

Czytaj więcej

Summit Ridge kupuje wspólnotowy portfel fotowoltaiczny o mocy 19,5 MW w Maine

Summit Ridge Energy LLC, amerykańska firma zajmująca się energią słoneczną, nabyła trzy projekty o łącznej mocy 19,5 megawatów w Maine.

Czytaj więcej

– Subsea 7 w celu zintegrowania jednostki Seaway 7 z norweskim OHT

Wykonawca offshore Subsea 7 SA (OSL: SUBC) ogłosił, że zgodził się na połączenie swojej jednostki biznesowej energii odnawialnej z norweskim operatorem ciężkich statków OHT ASA (OSL: OHT) w celu stworzenia jednostanowiskowych, stacjonarnych, stacjonarnych projektów wiatrowych.

Czytaj więcej

– GCL New Energy kupuje pozostałą mniejszość chińskich właścicieli elektrowni słonecznych

Chiński operator elektrowni słonecznych, GCL New Energy Holdings Ltd HKG:0451, obejmie 5,835% udziałów, których jeszcze nie posiada, w spółce inwestującej w energię słoneczną, która pośrednio jest właścicielem większości chińskich mocy wytwórczych energii słonecznej o mocy 2,7 ​​GW.

Czytaj więcej

Sangam sprzedaje partnerowi większościowy pakiet udziałów w indyjskim portfelu fotowoltaicznym 24 MW

Sangam Renewables Ltd (BOM: 534618) sprzedał partnerowi swój pakiet kontrolny w firmie, która opracowała projekty energii słonecznej o mocy 24 megawatów w Indiach.

Czytaj więcej

Turkcell przejmuje operatora elektrowni wiatrowych Dimension Grup Energy

Turecki operator komórkowy Turkcell [IST:TCELL] Powiedział, że jej spółka zależna Turkcell Energy podpisała umowę przeniesienia udziałów w celu nabycia wszystkich udziałów lokalnej grupy Boyut Enerji, właściciela elektrowni wiatrowej Karadag w Izmirze.

Czytaj więcej

– Omers, Norfund może nabyć 20% indyjskiej Avaada Energy – Raport

READ  Partia wicepremiera Polski opuszcza koalicję rządzącą po wykluczeniu z rządu

Kanadyjski fundusz emerytalny Omers i norweski państwowy fundusz inwestycyjny Norvand prowadzą rozmowy w sprawie zakupu 20% udziałów w indyjskim deweloperze projektów fotowoltaicznych Avaada Energy Pvt Ltd, donosi Economic Times.

Czytaj więcej

Al-Fanar Arabia Saudyjska kończy przejęcie Senvion India

Grupa Al-Fanar z Arabii Saudyjskiej sfinalizowała przejęcie Senvion India Pvt Ltd, spółki zależnej niemieckiego producenta turbin wiatrowych Senvion, za nieujawnioną kwotę.

Czytaj więcej

– Eni kupuje 315 MW portfela energii wiatrowej we Włoszech in

Włoska grupa naftowo-gazowa Eni SpA (BIT: ENI) w pełni przejmie swój operacyjny portfel energetyki wiatrowej o mocy 315 MW we Włoszech od brytyjskiego funduszu Glennmont Partners i holenderskiego funduszu emerytalnego PGGM Infrastructure Fund.

Czytaj więcej

HydroLand kupuje dwukierunkowe streamery w Północnej Karolinie

Amerykańska firma zajmująca się energią odnawialną HydroLand ogłosiła, że ​​nabyła od Northbrook Carolina Hydro II LLC dwie małe elektrownie wodne o łącznej mocy nieco ponad 2 megawatów.

Czytaj więcej

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment