Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odkryto dinozaura z najdłuższą szyją w historii

Odkryto dinozaura z najdłuższą szyją w historii

Naukowcy zidentyfikowali zauropoda z 15-metrową szyją.

Park Jurajski W tym tygodniu fani mogą poczuć mieszankę dziecięcego zdumienia i czystego podziwu, ponieważ właśnie ogłoszono, że międzynarodowy zespół paleontologów zidentyfikował nowego zauropoda. Zgodnie z zapisem w SciTech CodziennieZespół kierowany przez dr Andrew J. Moore’a z Stony Brook University donosi, że późnojurajski zauropod znany jako Mamenchisaurus sinocanadorum miał długą na 15 metrów szyję, największą w swoim rodzaju. Dinozaur ma około 50 stóp długości i z pewnością daje żyrafie szansę Ostatni z nas Ubiegał się o swoje pieniądze jako stworzenie z najdłuższą szyją w mieście.

Dinozaur należy do szeroko udokumentowanej rodziny zauropodów, o których wiadomo, że mają najdłuższe szyje, w tym Diplodocus, Barosaurus i być może najsłynniejszy Brachiosaurus, który jest pierwszym żyjącym spotkaniem z dinozaurem dla dr Alana Granta (Sam Neill). i firma. Względnie kompletne skamieniałości tych prehistorycznych stworzeń odkryto od końca XIX wieku, ale ostatnie badania, które poszerzyły różnorodność i historię ewolucji rodziny zauropodów, ujawniły prawdziwą długość kręgosłupa Mamenchisaurus sinocanadorum, odróżniając go od innych członków rodzaj.

Wiadomo było, że Jurassic Mouth ma szyję sześć razy dłuższą niż normalna żyrafa i około dwa razy dłuższą niż autobus piętrowy, pozostawiając Fredowi Flintstone’owi wystarczająco dużo miejsca, aby dobrze wypocząć w połowie, ślizgając się po swoim ogromnym tyłku . Dinozaury z rodziny zauropodów miały najdłuższe szyje w królestwie zwierząt, dzięki czemu mogły zbierać gałęzie i liście z wysokości masywnych listowia. Jako zwierzęta roślinożerne sama gęstość ich masy ciała odstraszała drapieżniki przed atakowaniem ich, pozwalając im używać masywnych szyj do atakowania lub obrony.

Najdłuższa szyja dinozaura

Ta technika jest wyjątkowa z wielu powodów, ponieważ większość zwierząt jest podatna na reakcje alergiczne w szyi, przez co jest to bardzo wrażliwy obszar, który powoduje niemal natychmiastową śmierć w przypadku trafienia. Oczywiście dinozaury o dłuższej szyi otrzymały ewolucyjną korzyść w postaci niewiarygodnie twardej skóry, przez lata wprawiając naukowców w zakłopotanie tajemnicą, w jaki sposób ich ciała mogą utrzymać tak duży ciężar masywnych grup mięśniowych. To znaczy, dopóki technologia tomografii komputerowej nie pozwoliła paleontologom skanować skamieniałych kręgów, ujawniając ich lekką, pustą w środku strukturę.

READ  Earthshine dziś wieczorem: jak zobaczyć niesamowite majowe wydarzenie księżycowe

Pomimo tego, że w grze były dinozaurami o długich szyjach, zauropody faktycznie miały konfiguracje szkieletu szyi, podobnie jak wiele innych stworzeń ma żebra. Wydaje się, że Mamenchisaurus sinocanadorum miał żebra szyjne przypominające pręty o długości 4 m, które rozciągają się w poprzek kręgu w nakładających się wiązkach, usztywniając szyje przed niebezpieczeństwem.

W dzisiejszych czasach uporczywa zagadka naukowa wydaje się skupiać na tym, jak fizycznie możliwe było, aby te dinozaury wciągały powietrze do swoich dłuższych szyj do płuc. Oczywiście zespoły takie jak dr Moore pracują niestrudzenie od dziesięcioleci, aby odkryć prawdę, ponieważ każde nowe odkrycie przyczynia się do naszego zrozumienia prehistorii Ziemi. To po prostu pokazuje, że bez względu na to, ile milionów lat mają te stworzenia, zawsze można dokonać nowych odkryć naukowych!