Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odkryłem, jak żyć w Londynie za darmo… szczerze mówiąc, to nie jest oszustwo

Odkryłem, jak żyć w Londynie za darmo… szczerze mówiąc, to nie jest oszustwo

  • EKSKLUZYWNIE: Influencerka podróżnicza ujawniła, jak za darmo mieszkała w Londynie
  • Nie musiała płacić czynszu i zachęca innych, aby robili to samo

Influencerka podróżnicza zdradziła, jak przez dwa miesiące mieszkała w Londynie za darmo, nie wydając ani grosza na zakwaterowanie.

Fuli Fawoye (25 l.) znalazła idealny sposób na życie w stolicy przy ograniczonym budżecie, pozostając w domu i opiekując się zwierzętami.

Na TikToku mija profesjonalista z branży turystycznej @fole.com Dokumentuje swój wyjątkowy styl życia, a także udziela rad innym, którzy chcą tego spróbować.

Jeden z jej filmów zatytułowany „Jak mieszkać w Londynie za darmo” obejrzało ponad 26 000 osób.

Wydarzenie to ma miejsce w czasie kryzysu mieszkaniowego w Londynie, kiedy wielu młodych ludzi ma trudności z wspinaniem się po szczeblach kariery na rynku nieruchomości – najnowsze dane sugerują, że najemcy potrzebują rocznej pensji w wysokości 50 000 funtów, aby móc wynajmować mieszkania bez dzielenia się nimi w wielu obszarach Londynu i na południowym wschodzie.

Fuli Fawoye (25 l.) znalazła idealny sposób na niedrogie życie w stolicy – ​​z domem i opieką nad zwierzętami

Bean wyjaśniła, że ​​na początku tego roku wracała do zdrowia po operacji, mieszka w Londynie i ma dużo wolnego czasu.

Zapisała się więc do Trusted House Sitters i zanim się zorientowała, dostała swoją pierwszą pracę – weekendową kwaterę u rodziny w kamienicy w Putney.

W zamian za pobyt u nich opiekowała się dwoma psami, kotem i czterema świnkami morskimi.

TikToker powiedział MailOnline: „Rodzina była naprawdę miła, spotkaliśmy się z nią wcześniej i” Zostawili nam jedzenie i piwo.

„Pogoda dopisała i przygotowali dla nas grilla.”

Inne nieruchomości, w których się zatrzymała, to dom w Devon, kolejna „oszałamiająca” kamienica w Richmond i inna nieruchomość we wschodnim Londynie, która służyła jako Airbnb.

Po zapłaceniu 800 funtów czynszu i rachunków za mieszkanie w Brixton w lipcu i pobycie tam tylko na jedną noc, zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby zająć się domem na pełny etat przez kilka miesięcy, zanim wyruszy w podróż.

READ  Prezenter telewizyjny kupuje bilet na pociąg pierwszej klasy na podróż do Cardiff i dowiaduje się, że pierwsza klasa nie kursuje

Powiedziała: Przez cały lipiec jedną noc spędziłam w domu. Zrobiłem dwie sesje domowe, które trwały kilka tygodni, potem 10 dni, a pomiędzy nimi pojechałem do Paryża na trzy lub cztery dni.

Po zapłaceniu 800 funtów czynszu i rachunków za mieszkanie w Brixton w lipcu i pobycie tam tylko na jedną noc, zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby zająć się domem na pełny etat przez kilka miesięcy, zanim wyruszy w podróż.

„Więc przez cały lipiec wracałem do domu na jedną noc, płacąc 800 funtów czynszu i kolejne 100 funtów rachunków.

Byłam taka zła. Wydałem jakieś tysiąc dolarów, a nawet nie było mnie w domu, i myślę, że to był moment, w którym pomyślałem: poczekaj chwilę, Mógłbym to robić na pełen etat W dni, kiedy potrzebuję noclegu, mogę zatrzymać się u znajomego.

„Bardzo szybko” zorientowała się, że w Londynie jest ogromne zapotrzebowanie na opiekunki do domu i nie ma problemu ze znalezieniem pracy.

Dodając: „Miałam okazję nocować w dużo ładniejszych domach, na jakie mnie było stać w Londynie.”

Bean szacuje, że w ciągu tych miesięcy zaoszczędziła tysiące funtów na czynszu i posiłkach, ponieważ ludzie, z którymi zajmowała się domem, często zapewniali jej jedzenie.

Musiała po prostu przebywać w domach ludzi i opiekować się ich zwierzętami podczas ich nieobecności.

Jednym ze szczególnych przeżyć 25-latki był pobyt w „niesamowitym” domu wakacyjnym w Kornwalii, gdzie przebywała ze swoim chłopakiem i opiekowała się psem właściciela.

„Kiedy pani potwierdziła, że ​​możemy to zrobić, poczułam się, jakbym wygrała na loterii” – powiedziała. Ten dom był niesamowity.

„Rozmawialiśmy z nią i powiedziała, że ​​nieruchomości po obu stronach są przeznaczone na wynajem wakacyjny, a w sierpniu te domy będą wynajmowane na tydzień za 5000 funtów”.

Bean szacuje, że w ciągu tych miesięcy zaoszczędziła tysiące funtów na czynszu i posiłkach, ponieważ osoby, które zajmowała się domem, często zapewniały jej jedzenie.
„Bardzo szybko” zorientowała się, że w Londynie jest ogromne zapotrzebowanie na opiekunki do domu i nie ma problemu ze znalezieniem pracy

Dodała: „To naprawdę dobry sposób na cieszenie się tanimi wakacjami i powiedziałabym, że gdyby ktoś chciał się na to przede wszystkim zapisać, to prawdopodobnie właśnie na to bym się zapisała, ponieważ pobyt w Wielkiej Brytanii jest drogi”.

W wideo Powiedziała „To nie tak.”Dobrze jest być szczerym, to realna rzecz, którą możesz zrobić i wrzucam więcej filmów na ten temat, bo szczerze każdy powinien to robić, bo ten cholerny czynsz w Londynie jest szalony i nie trzeba go płacić.

READ  W co zagrasz w ten weekend? (31 lipca) – Rozmowa

Chociaż zdaje sobie sprawę, że taki styl życia nie jest dla wszystkich, a Foley radzi, że mogła to robić tylko dlatego, że dużo pracowała w domu i miała rodzinę i przyjaciół, na których mogła polegać, gdyby coś poszło nie tak.

„Praca w pełnym wymiarze godzin nie sprawdziłaby się w przypadku mnie i nikogo innego” – wyjaśniła. Chcę tylko, żeby to było naprawdę jasne.

„To dobrze dla pOsoby na stanowiskach takich jak moje prawdopodobnie mają ochotę ukończyć studia, zwłaszcza w obliczu rosnącej liczby osób pracujących zdalnie.

Jeśli to zrobisz i chcesz po prostu spędzić kilka miesięcy, nie płacąc czynszu i zaoszczędzić kilka tysięcy funtów, myślę, że jest to naprawdę dobry sposób.

„Oczywiście nie jest to pozbawione wad. Ryzyko odwołania rezerwacji i wypadania rzeczy może być stresujące.

„Ale jeśli jesteś elastyczny i chcesz przezwyciężyć te problemy, myślę, że to dobra opcja”.